Salcano XRS 030 Apex - Tiagra Kullanıcılar Kulübü

Hangi modeli kullanıyorsunuz ?

• Toplam katılım
    130

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
2014 modeli var bende yükardaki mesajda anlatmıştım değişiklikleri boyum 170 bacak boyunu 75 olarak ölçüm bazı sitelerde yaptığım ölçümlere göre bana en fazla 50 kadro olması gerekiyor. Bisiklet üçüncü el olduğu için seçme şansım olmadı kadrom 52 kullanırken ellerim gidona yetişmiyor sanki kollarım çok geriliyor dirseklerde ağrı oluyor ne yapabilirim bu konuda gidon boğazı orjinal onu kısaltsam nasıl olur fikri olan varmı. Epey masraf yaptım bisiklete uzuuuun bir süre kullanmayı düşünüyorum.

Scudo

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@hakkında: boşluk 52 sana ideal.165 boyum 52 kullanıyorum 60mm gidon boğazı kısalttım rahat etmedim 100mm orjinal boğazı taktım daha cok rahat ettim.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@nuruasakir

Hesaplarıma göre bana en fazla 50 kadro uyarmış. N11 den 90 mm gidon boğazı siparişi verdim gelsin deneyeyim rahat edemezsem 14 gün içinde iade etme hakkım var sonra da 100 alıp denerim oda olmadı orjinal e devam. Seleyi de kollar zorlanıyor diye öne çekmişim onu da ayarlarım

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@hakkında: boşluk markaya göre kadro boyutu değişebilir bazısının 52 kadrosu buyuktur bazısının biraz daha kucuk.170 boya 50-51-52- kadro tam gelir.

48 kadro salcano seat tube 48 cm top tube 53
52 kadro salcano seat tube 52 cm top tube 53

önemli olan top tubedir. boyuna göre top tube kac cm olmalı bunu bulmalısın bence.
bu site yardımcı olacaktır sana
(link)

apex attırıcıya 11-32 ruble takan var mı ? tiagra ruble taksam uyumsuzluk çıkmaz diye düşünüyorum tecrubesi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Viraj Mühendisi

ali.torlak

Üye
Tepki
16
İsim
Ali Torlak
Bisiklet
Salcano
Benim boy 172 2017 apex kullanıyorum 54 kadro orjinal gidon boğazı ritchey 120 mm uzun geldi 90 mm taktım çok iyi oldu

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@ali.torlak
Bende 110 mm vardı kadro 52 bana 50 kadro olması gerekiyordu 90 mm taktım pek bir değişiklik hissetmedim daha da kısaltmak istemedim kontrol oyunları olur dediler belki 80 daha iyi olur du

ali.torlak

Üye
Tepki
16
İsim
Ali Torlak
Bisiklet
Salcano
@hakkında: boşluk ben daha önce 52 kullanıyordum model yükseltmek için sattım hem bütçeme uygun hemde istediğim model 2. El 52 bulamayınca 54 aldım ilk başlarda zorlandım ama 2 3 ay o şekilde kullandım bikaç gün önce değiştirdim daha da iyi oldu. Bende fark yaratması uzun süre uzun boğazla kullanmam oldu sanırım.

Tepki
28
İsim
Emir haberal
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar ben de aabıza katıldım temiz 2. El bir ilan bılup 2014 tiagra aldım aslında sram da alabilirdin istiyordum ama shimanoyu önceden de kullanmıştım ve sram bulamadım alacak olan varsa internetten okuduğum ve kendi sürüşlerim sonucunda gerçekten2014 ün kadrosu gerçekten çok güzel esnemezlik bakımından çok iyi ve jant konusuna gelirsem önce bi r501 jant yerine sram modelinde olan mavic olsa dedim ama r501 umduğunun çom üstünde çıktı bir keresinde hızlı bir şekilde çukura girdim ve akordun bozulacağını düşündüm ama hiç sorun olmadı o yandan içiniz ferah ılsun.şimdi gelelim vites sistemine tabi ki sram daha hızlı ama tiagra da kötü değil tabi ki .yarışlara katılacağım bu yüzden sram daha iyi olabilirdi ama shimano da güzel bence size yeterli olacaktır

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@Emir haberal ben sram kullanıyorum stı kolları rahat ama öyle illa sram olsun denilcek bir şey yok bence. shımano çok daha yumuşaktır sram taka tuka :D

Tepki
28
İsim
Emir haberal
Bisiklet
Salcano
@nuruasakir
Aynen tabi ki sram geçişleri biraz daha serttir ama bence vites ayarını da shimano iyi koruyor ama sramda mavic jant olması da çok güzel tabi r500 den de memnunum yani ne çukurlardan geçtim akort bozmadı

ahmetdin

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Carraro
Merhaba 2018 XRS030 apex bir inceleme yapan oldumu? Veyahut ne gibi değişiklikler yapılmış bilen var mı?

ali.torlak

Üye
Tepki
16
İsim
Ali Torlak
Bisiklet
Salcano
Sram apex sağ vites fren kolu olan var mı satılık geçen gün kırıldı

Tepki
68
İsim
Sefa Akyüz

1. Apex modelinin arka aktarıcısı uzun bacak mı yoksa kısa bacak mı? Yani wifli teknolojisi var mı yok mu?

@ktumimarnuman aynakol yada rublede değişiklik yaptın mı?

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tepki
68
İsim
Sefa Akyüz
Merhaba arkadaşlar. Böyle bir konu açmamın sebebi xrs030'un uzunca bir zamandır değişmeden üretiliyor olması. 2015'te kadrosu değişen fakat üzerindeki apex ve tiagra grupseti değişmeyen bisikletin ağırlığı bir çok kaynakta farklı belirtilmesine rağmen YK Bisiklet 8,19kg olarak, kullanıp bizzat tartanlar ise 8,3-8,7kg arası olarak belirtiyorlar. Şuan R501 jantlı, Apex grup setli ve Continental GP 4000 S II lastikli bisikleti yetkili Salcano bayisinden 3000 TL gibi bir fiyata alabiliyorum. Bu bisiklet hakkında düşünceleriniz benim için çok önemli, yorumlarınız eksik etmezseniz sevinirim.

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
030 apex 3000 tl bandında alınabilecek iyi bir bisiklet alanı pişman etmez ancak dik rampalarda zorlayabilir.

RuzgarSA

Üye
Tepki
11
İsim
RuzgarSA
Bisiklet
Eddy Merckx
@nuruasakir rampada gücü varsa 39 yaprak ile çok güzel işler çıkıyor beni çok ileri taşımıştı 030 apex sramlı olan, tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bisiklette fren pabucu hariç hiçbir parçayı değiştirmeyen ben yokuşlarda azıcık rahat edeyim diye gaza gelip shimano 12x28 ruble alıp bisiklete taktım. rubleyi yekpare sanırken paketi açınca 3 tane dişli ve bir plastik parça elimden kaydı gitti. bozuk lan bu diye bir an düşünmedim değil. acemilik zor iş vesselam. :D
neyse taktıktan sonra deneme sürüşüne çıktım ve takır tukur sesler gelmeye başlayınca bir sakatlık çıkmasın diye geri döndüm. vites ayarlarını gözden geçirip tekrar denedim yine fayda etmedi.
google amca'ya sorunca dedi ki senin bir 70-80 lira daha harcaman lazım. aldığım ruble CS-HG500-10 ve bu rubleye sadece CN-HG95 ve CN-HG54 kodlu zincirler uyuyormuş.
soruya gelince; bu zincirlerden birini kullanırsam aynakol dişlilerinde uyum açısından herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Tepki
10
İsim
Enes
Bisiklet
Carraro
bende bu bisikletten almayı düşünüyorum ama ruble oranları bulduğum bölge yollarında sıkıntı çıkarır gibi duruyor arka rubleyi büyütmek istiyorum tahmini maliyeti ne olur ne uyumludur link alabilirsem çok iyi olur

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@ryujinjakka91 internetten değil de bisikletçiden alacaksanız alacağınız yere sormanızda fayda var. hem uygun maliyet çıkar hem de işi bilen birisine yaptırmış olursunuz. benim hikayem hemen üstte. zinciri de alarak işi çözdüm. başlangıç seviyesi için oranlar hala yüksek gibi görünse de 39/26 yerine 39/28 beni rahatlattı diyebilirim. üretici kendini garantiye almak için 28'e kadar destekler demiş ama 32 diş kullananları gördüm.
bana yaklaşık 200 liraya mal oldu. baştan bilseydim kalkışmazdım sanırım.
şu başlık altında da faydalı bilgiler var. (link)