Salcano'nun servis için ücret istemesi

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Salacano sıfır bisiklet için kurulumdan sonra ,her dört ayda bir (galiba 10 ay kadar ) ücretli ve zorunlu bakım yapılması gerekiyormuş.Yoksa garanti kapsamında çıkarmış.Bu ne kadar doğru?

Scudo

seauton

Üye
Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Bence yerinde uygulama olur ama fiyat politikasını iyi belirlemeleri gerekir

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben olsam servise götürmem. kendim hallederim.
düzenli bakım yapabilirsem sıkıntı olmaz.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
Bakım sorun değilde ,garanti dışı bırakılması parça sorunu olursa nasıl halledilecek o aklıma geldi.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
para kopartmak için yaptıkları yalan yanlış işler...atiyorum binmediniz bisikete bulunduğunuz iklim şartları 6 ay binmenize izin veriyor 6 ay binmenize izin vermiyor bisiklet depoda hiç kullanılmıyor garanti kapsamından mı çıkacakmış ?

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
ha birde salcano , bianchi vs gibi firmalarda zaten parça garantisi yok diye biliyorum...yani şimdiye kadar arka aktarıcısını veya ön aktarıcısını kıran olupta değiştiren kimseyi görmedim...firmanın 2 yıl kadro garantisi var...Lastik , jant maşa gibi durumlarda garantiye giriyor ancak şu şekilde bisikleti aldınız bindiniz ters giden birşey var mesela maşa kitlemeli ama kilitlenmiyor...aldığınız yere götürüyorsunuz abi maşa kitlemeli ama çalışmıyor napcaz diyorsunuz o eğer 2-3 gün önce aldıysanız dur garantiye gönderelim değiştirsinler diyor :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Garanti kağıdına bak...Orada ne yazıyorsa O

Bazı aklıevveller, şark kurnazı çakma esnaf bozuntuları kıçlarından uydururlar. Sen boşver o lafları.

Ürün 2 yıl garantili. Kaza bela hariç.

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Ya hiçbişey yapmıyorlar ben kaç defa götürdüm :D adam uzaktan bakıyor tamam bişey yok diyip geri yolluyor. Şu foruma her markanın bir temsilcisi üye olsa da şu yazdıklarımızı şirketlerine iletse salcanodur carrarodur sedonadır bunlar şimdiye çoktan dünya kalitesine ulaşırlardı. Türkiyedeki bisiklet sporunda temel sorunlardan biri de kullanıcıyla firma arasında hiç bağın olmaması. Koskoca firmalar bile bisiklet binenleri sadece para kaynağı, sırada müşteri olarak görüyor. Arkadaşım abd de okuyor. Bir trek bir specialized aldı. Adamı her servis döneminde arıyorlar, doğum gününü bile kutluyorlar. Daha bizim firmalar bize adam gibi muamele etmiyor. Sadece "oooh malı sattık mı sattık tamam gerisinden banane"ci hepsi.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Birde işin şu boyutu var...Bisikletçide çalıştığım dönemlerde adam bisikleti almış aradan bir hafta geçmiş arabasıyla dükkana getiriyor...

Ben - Abi hoşgeldin hayırdır.
Alan kişi - Lastiği patladı da garantiye getirdim.
Ben - Şok

Yani şimdi bu adam dalga mı geçiyor ? beni mi deniyor ? Canımı sıkıldı ? Olacak iş var olmayacak iş var...Ha birde garantiyi şey sanan insanlar var...Eee abi bunu alalı 1 sene oldu bunu garanti kapsamında revizyon yapalım...

Öncelikle neyin garantiye girip neyin garantiye girmediğini bilmek lazım...

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
eğer doğru hatırlıyorsam garanti kapsamından çıkmaması için bakımların yapılması gerekiyor ve onlar ücretli oluyor (ilk bakım hariç). bisiklet satışında size verilen kuponlarda yazıyor olması gerek.
ama marka salcano olunca ben kuruluma götürmedim ikinci bisikleti. servisin kapısından bile geçmem. salcano alan adam bazı şeyleri göze alacak.

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
@mavinehir normalde garanti kapsamındaki bisikletlerin servis bakımı ücretsiz yapılmak zorunda ama sitede bir kaç salcano kullanan arkadaştan aynı olayı duydum servis ücreti istedikleri konusunda,kesinlikle soygun düzeni :mad:

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
Konuyu açan arkadaş, doğru okumuşsun.

Salcano kullanıyorum ve bakımlarını (uzun zaman sonra ilk kez bisiklete biniyor olsam da) kendim yapıyorum. Zorlayan şeyler değil ki zaten. Bir de nedense güvenemiyorum buradaki bisikletçilere. Adam yetkili servis güya, fakat gidiyorum "tamam bir şeyi yok" diyor (sadece bakarak, sıfır kontrol.). Ben bir daha güvenip oraya gider miyim? Fren bacağı biraz sıkılaşmış diye "uzun sürer bunun işi", "pabuçları değiştirmeli, iç yaylarını değiştirmeli" diyor. Halbuki montaj sırasında kayma olmuş, sonra kendime güvenip bakınca anladım ve yaptım hemen. Ve bisiklet bir aylıktı daha.

Hiçbir bisikletçiye güvenmiyorum maalesef. (Buradaki tamircilerden bahsediyorum) Yetkili servis dedikleri de normal bir tamirci zaten mahalle arasında. Bu mesele değil de, işlerini düzgün yapsalar çok güzel olurdu.

Velhasıl, sen yaparsın bakımını artık ne bakımıysa. Atıyorum zincir yağlayacaksan, bisikletçiye gidince önce temizleyip sonra yağlayayım demiyor. En fazla peçete vurur biraz. Zaten içine sinmeyecek, bari sen yap. :)

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Selam Sn @mavinehir

Maalesef aynı durum Bisan'da da geçerli. Belirli periyodlarda ücretli bakım yaptırıyorlar. Ancak ben, tamir ve bakımı kendim yaptığım için garanti benim açımdan söz konusu dahi değil.
Esen kalın.

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@Turker.E

Abicim, bunun suçlusu müşteri değildir, satıcılar veya markadır. Ben de beyaz eşya yetkili servisinde çalıştım ve tamamen aynı olmasa da garanti muhabbetleri her yerde aynıdır genelde, bilirsin.

Bir kere aldığın bisikleti, bilmem taa neredeki garanti servisine götürmek işkencedir. Hele kurulmamış ve kutulu halini düşünüyorum da.. Üstüne üstelik heyecanla beklediğin bisikletine binemeyeceksin de götürene kadar. Yemişim böyle garantiyi.

Aldığın zaman zaten parasını ödemiş almışsın, bunun kontrolünü farklı yollarla sağlayamayıp, bir seri numarası kontrolü dahi yapamayıp da gidip "müşteri, ayağımıza getir" demek saçmalıktan öte bir şeydir bana göre.

Hepsinden önce, garantiyle uğraşıp onca servis sağlayacaklarına nasıl tamir yapılacağı konusunda bir kitapçık veya videolu dersler serisi hazırlayıp (birkaç video internete atmak zor değil bir firma için), basit üç beş tamir hırdavatını bisikletle verebilirler. Çok çok bisiklet başına maliyeti 25-50 TL arası olsun. Servislere montajdı, şuydu buydu bayılma parasından daha kârlı olur firma için, hem somut bir şey yapmış olurlar; "biz garanti veriyoruz, 2 yıl her şey bizim denetimimizde" yersiz imajı yerine.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Turker.E
Salcano'da buda yok arkadaşlar, burada söyleyeyim herkese. Benim ön teker biraz yamuk dönüyordu, ilk aldığım gün gittim dedim abi böyle böyle durum var, adam bana bu balon lastik (mtb 2.20) zamanla oturur düzelir dedi. Hadi dedim vardır bir bildiği, şuan arka lastik de böyle dönüyor :D jantım yamukmuş kutudan çıktıkdan sonra demekki. Adam beni baştan savıyor. Böylelerin dükkanlarını alacan başlarına çalacan.

Ha şunu da ekliyeyim, ben dedim abi kağıtta böyle böyle 4 ayda bir gel yazıyor dedim. Adam bana gerek yok bu bisikletlerin pek sorunu olmaz, ufak sorunu olur sen o zaman getir dedi. :)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
Yoneticilerden ricam salcano ile olan sikayetleri (link) adresine tasimaniz :)

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Ben bianchi marka bisiklet alınca servisi kurulumunu yapıyoruz sadece 1 ay sonra bakımı yok demişti. bende 1 ay sonra götürdüm bakımını yapmıyorsan ben bi fabrikayı arayıp soracağım çünkü her markanın var bu sistemi dedim. tamam aramayın yaa hallederiz biz bizden olsun vb. demeye başladı ve vites ayarını yapmıştı. doğrusunu bildiğiniz durumların üstüne gidin bu tip esnaflara fırsat tanımayın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Kurulum ve 1 ay sonraki bakım ücretsiz. Bisikletin garanti kapsamında kalması için alındıktan itibaren 4 ay sonra ücretli bakım yaptırmak gerekiyor. En son böyleydi. Servis tanıdıksa bu periyotlar rahat oluyor. Benim garanti belgem vs. Hepsi servisimde durur bakımı onlar işler satacaksam sattığım şahsa doģrudan teslim eder :) salcanoda servis ne kadar tanıdıksa muamele o kadar iyi oluyor.