Salcano Sakarya BB Yeni Bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben 1000 tl vereceğim yeter ki adını gözümüze sokmasın . Başımın gözümün sadakası olsun. Bu ne kardeşim! salçano 650 takas mı diyordu birileri. Zorlamayın arkadaşlar olmamış işte günde zibilyon tane fotoğraf paylaşılıyor forumda böyle kepazelik gördünüz mü? Hayır yapan hayırseverin 19:00 ana haberlerinde sürmanşet olması gibi olmuş . Yoksa karbona dura ace ‘e lafımız yok.

Scudo

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
@gezgin gezer

Mavi-Siyah bisikletime bu mavi şeritli lastiklerden aldım. Kerata çok tatlı duruyor. Carraro Race 052 kullanırken de Vittoria Rubino Pro 3 almıştım onun mavi şeridi daha kalın. O da çok tatlı duruyor...

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
yani biraz kaba saba bir acayip. rahatsız eden bir şeyler var.. Sanırım her bir köşeye kocaman kocaman salcano yazılması rahatsız edici. Özellikle jantlara. Jantlara dev gibi kocaman salcano yazmak yerine inceden kibar bir model ismi yazsalardı, şu rengi de biraz daha açık yapsalardı şiir gibi olurdu. Kadrosu güzel

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Tasarım hoşuma gitti. Bence güzel olmuş ama mavi rengin tonu biraz daha değiştirilseymiş daha güzel olabilirmiş.
Sedona kullandıktan sonra salcano'yu genel olarak ben de sevmiyorum ama sırf sevmediğim icin ön yargılı olarak kötü eleştiri yapmak ne kadar doğru? Zevkler ve renkler... Tabi ki herkes farklı düşünür ama bazı kişiler sanki kendi düşünceleri mutlak doğruymuş gibi direk kötüleyici eleştiride bulunuyor. Mesela yazılara takılınmış. Bence yazılar yerinde. Hatta trek bisikletlerinin yazısı abartılı derecede büyük ve gösterişsiz. Bu bisiklette yazı kısmına bb Sakarya yazısını göremedim. Buna katılıyorum. Bu kötü olmuş.

@Hasankaran
Jantlardaki yazı bok böceğine benzemiş. Trek yazısı aşırı büyük. Maşadaki gibi kadronun bir kenarına ufak bir Trek yazsalar kalan rengi saflığıyla görsek daha güzel olurdu. Bana göre böyle çok çirkin. Sırf tasarımdan dolayı bunun yerine farklı marka tercih ederdim.

Son düzenleme:

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Mevzu hâlâ tam olarak anlaşılamadığı için tekrar yazıyorum.
Bu sefer de anlaşılmaz ise bir daha yazarım.
Hiç sorun değil.
BU BİSİKLET PİYASADA SATILAN SALCANO XRS 001 DEĞİL.
SALCANO SAKARYA BB BİSİKLET TAKIMINA YARIŞLARDA KULLANMASI İÇİN TAHSİS EDİLEN BİR BİSİKLET.
SİZ XRS 001 ALACAK OLSANIZ O JANTLARDA KAFAM KADAR ZIPP YAZAN EDİSYONU SATIN ALACAKSINIZ.
SİZİN BAYİDEN SATIN ALACAĞINIZ EDİSYONDA JANTLARDA KAFAMIZ KADAR "SALCANO" YAZMAYACAK!

Size ne yahu! Adam takıma sponsor olmuş. Bir kuruş almadan takımı baştan başa bisikletle donatmış. Bisikletin istediği yerine formanın istediği yerine adını yazdırır. Yasal olarak sponsorluk anlaşmasında yazan ve takım tarafından kabul edilen her bir maddeyi uygulatma hakkı var sponsorun. Görgüsüz Rus zengin Tinkoff formaya "kafam kadar" Tinkoff yazdırınca sorun yok. Ama SALCANO yazarsa vizyon yok. İki yüzlülük bu. Başka bir şey değil.
Umarız bu sefer anlaşılmıştır.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Ali Kılıç 35.5

Bence mevzuyu anlamayan sizsiniz...
Jant üreticisi olmadığı halde jantın bir tarafına markasını 3 kere yazdıran Salcano'dan başka sponsor var mı?
Sizin örnek olarak verdiğiniz görgüsüz Tinkoff'un sponsor olduğu takımın bisikleti şu şekildeydi:
192149

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ali Kılıç 35.5

Bu ne şiddet bu celal :)
Salcano bana sponsor değil. Parasıyla sattığı bisikletlerden bahsediyorum.
Mecbur olmasam kullanmam. Tasarim olarak diğer firmalara göre zayif kaliyor. Bu yapıci bir eleştiri. Kizacak bişey yok.

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Kılıç 35.5
Mevzu o kadar basit ki aslında. Elinde böyle büyük bir reklam imkanı olan Salcano'nun bu imkanı bu kadar kötü kullanmasını eleştiriyoruz. 50 tane Salcano yazmış kadroya janta umrumda olmaz ama o 50 taneyi öyle güzel yerleştirir ki kadroya Dünyanın ağzı açık kalır hayran kalır. Demek istediğim bu kadar büyük sponsorluklar paralar var iken neden bu kadar kötü tasarım. Yoksa tabii ki reklamını yapacak. Tabii ki dünyada zirveye oynamasını isterim bir Türk firmasının. Benim amacım belki firma yetkilileri buraları görüyordur belki fark ederler. Belki daha iyi olur.
:) :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Kılıç 35.5
Bence herkes konuyu anlamış durumda.
Bisiklet gerçekten kötü görünüyor. Caanım makineyi o çirkin logotype'la ne hale getirmişler. İster sponsorlu olsun, ister piyasada satılsın. Ya da kişiye özel de olabilşr ama kötü olmuş.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Ali Kılıç 35.5

Bence mevzuyu anlamayan sizsiniz.

"Size ne yahu" demissiniz. Siz acaba ilk postu okudunuz mu, okudugunuzu anladiniz mi?

"Sizce nasıl olmuş yeni takım bisikleti?" diye sorulmus. Insanlar da tamamen subjektif bir sekilde "begenmediklerini" belirtmisler. Asil size ne, insanlar begenmek zorunda mi bisikleti? Yok takima verilmis, yok Tinkoff formaya bilmem ne yazdirmis. Bana ne yahu, benim konum bisikleti gorsel olarak begendim mi begenmedim mi?

Begenmedim. Isterse Sakarya BB takimina degil. Quickstep'e verilmis olsun.

Ha, illa sponsorluk ise mesele. Gidin bakin bakalim, degil 5 tane bisiklet tahsis etmek, milyon dolarlik sponsorluk anlasmasi yapan UCL takimlariyla bisikletlerine; hangisinde boyle bir sakillik goreceksiniz.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Tahmin ettiğim gibi.
Bisikletforumun "antisalcano" ekibi tam kadro burada yine.
Yahu ne etti bu Salcano size?
?????

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Bisikletforum'da onlarca yerli yabanci marka bisiklete gorsel acidan elestiri yapilir, begenilmedigi olur, kimse gik demez, ne zaman Salcano'ya bir sey denir "yuuuh, anti-Salcanocular, vatan hainleri, yabanci hayranlari" diye olay cikiyor.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Kime vatan haini demişim ben?
Kimi yabancı hayranlığı ile suçlamışım ben?
Sadece antisalcano ekibi yine toplanmış dedim "ben".
Diğer çarpıtmalar size ait.

Forum normalleri böyle artık. Alıştık gari!
Yine çarpıtma, yine iftira.
??????

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Sonradan farkettim; bisikletin her tarafında Salcano yazmasından çok daha beter, kabul edilemez bir durum var:
192253

Alın borusunda "Sakarya BB Pro Team" yazıyor. Takım profesyonel seviyede olmamasına rağmen, World Tour veya Pro Continental takımıymış gibi "pro" eklemişler.

Biz de takımın adını bilmeyen adamların renk seçimini, yerleştirdikleri logo sayısını falan eleştiriyoruz...

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Ali Kılıç 35.5

Siz niye ustunuze alindiniz? Ayrica yazdigim seye mubalaga denir, kici kirik bir bisiklet markasi yuzunden kimsenin demesiyle kimse vatan haini olmaz zaten.

Siz bana beni ve bir suru kisiyi tanimadan etmeden alenen iki yuzlulukle suclarken sorun yok, ben mubalaga yapinca mi sorun oldu?

denizyalin

Üye
Tepki
46
İsim
Deniz
Bisiklet
Specialized
Büyük firmaların çoğu değişen beğeniler doğrultusunda logolarını elden geçiriyorlar(youtube, juventus, f1, converse, vodafone... vs). Salcano hala 90lardan kalma pazar malı logosuyla ticaret hayatına devam ediyor. Bisiklet konusunda değil ama vizyonsuzluk konusunda bir dünya markası oldukları kesin :)

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
takım yorumları dinlemiş anlaşılan zira forumda facebook ta olay olmuştu komik jant stickerları :D

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren ve :DDD