Salcano ng650/NG 303 Srd ''Modifiye ''Amoeba 9128 1 yılda neler oldu neler !!!

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar saygılar arkadaşlar '' Gecen sene mayısta Babamın yanında calışarak biriktirdiğim paralar ilen Salcano nova alacaktım ''Ne bisiklet forumu nede bisikleti biliyorduk gecen sene mayıs ayında '' sonra nova sonra gelecek dediler bende kapıda duran ng 650 aldım...
Bir az kullandım garip gelen olayda vites kollarındaki değisiklik olmuştu :D tourney de altlı üst'lü olan vites kollarını cözmek zamanımı almıştıki nitekim vites'i nasıl düşürüceğimi bulamamıştım alt kolları keşfedenedek !! 15 dkmı almıştı en az sonra alper mehmet cındık ''YOl arkadasım'' SAyın abim''
Salcano igman aldı '' sonra bir tura cıktık tahmini 50 km yol gittik.. beni baya bir zorlamıştı bisikletin ne olduğunu öğrenmem gerekiyordu hidrolik frenler felan derken Salcano 303 srdnin fiyatı hem uygun hemde güzel donanıma sahipti ilk giriş seviyesinde olsa dahi .. benim gözümü boyamaya başlamıştı bile.. aldım çok güzel turlara çıktım dağ taş dere tepe hic sorun cıkarmadı artık bisiklet forumuda tanımış bilgimi genişletmiş oldum...
Giresun / Görele Gümüşhane yolu gezimizde telefon geldi iş bulmuşlar''Babamın yanında çalıyordum o zamanlar ''29 Ağustos 2010...
Turdan sonra eve geldim .. 30 Ağustos 2010 da yola cıktım ve 1 Eylül 2010 da işe başladım ve kendimi büyük bir boşlukta hissetmeye başladım..
Alışmak zor geldi..
Bisikletsiz bir hayat...
tam 3 ay bisikletimden ayrı kaldım annem razı değildi bisikleti göndermeye ...
Bisikletim olmadan asla dedim baskı yaptım ve gönderdiler..
hatta kendileri gelirken getirdiler gözlerimin içi parladı resmen ..
Kocaeli / Darıcadan İstanbul Camlıcaya kadar ''topculardan Yalova ve İzmit turlarım oldu gidiyordu yağmur camur demiyordum...
Cünkü özgürlüğü ve yeni şeyleri çok seven birisiyim.
Ve Modifiyeye Jantlardan başladım..
Hastalık iyice yayılmaya başlamıştı modifiye hastalığı..
İlk önce Jant setimi değiştirdim Weinman beyaz Acera göbekli 'Centerlock'' Deore rotor..
Alexrims 100 D jant ' Novatec Göbek ve Rotorlarıda Alligatör unex 160mm ilen değiştirdim Acera göbekten çıktıktan sonra kuş gibi geldi sanki göbekler akıyordu..
sonra Kadroyu Amoeba 9128 19inç ilen değiştirdim..1700kg Salcano ng 303 srd 1850 idi.
Sonra Aynakol'u değiştirdim..
Sadana ''ALİ abiye Desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum '' param olmamasına ve beni pekde tanımamasına ramen direk adresi alıp kargoladı..
Ona ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
Ve bu gün 30 nisan cumartesi Avid 7 Frenler ve Manutio Skareb 80 mm havalı maşamıda takmış bulanmaktayım..
Önceden Avid 3 ve Xcm v2 maşa vardı ..
Xcmv2 2700 kg Manutio 1450 küsür.
ve yarın 1 yıl olacak bisikleti hayatıma süreli.. 1 yılda güzel bir değişim degilmi??
Aslında cocukluğumda peugeot 5 vites bisikletimle başladım diyebilirim.
Sonra calındı cok aradım 1 kere gördüm sonra dahada erişemedim babam beni bir keresinde Asfalt yolda yakalayıp kulaklarımı çekmişti daha nice olaylar :D
Simdi bakıyorumda 24 yaşındaa bir insan olmuşum ..
Gurbet ellerde ekmek kazanmaya çalışan kazandığının tümünü bisikletine yatıran birisi...
O ilk aşk ve heycanımın bitmemesi dileğimle..
Cocukluktan bu yan 2.bisikletim ..
İlk yarı amatör başlangıc.
Salcano ng 650 ..
(link)

Buda 3. bisikletim Salcano 303 srd işte başlıyoruz... bu arada bilgiler almaya öğrenmeye başlıyoruz ekipman bilgisileri cıg gibi yükleniyor beynime..
(link)

Giresunda Yaptığımız benim kocaeli Darıcaya gitmeden önceki gezim..
Gümüşhane yolundayız.. Kürdün barajına gelmeden asma köprüde hatıra resmi..
(link)

Bisikletim gıcır gıcır Gümüşhane yoluna saat 5 de yola çıkmıştık :D
(link)

3 -4 saatır yokuş cıkıyoruz.. duraksızzz..
(link)

Veee İlk modifiyem ..

Jant setlerini değiştirdim..
Alexrims 100 d
(link)

Genel bakış

(link)

Frenler ve maşa yolda ve bu kadronun değiştirdigim hali xcm nin son günü :D 29/04/2011
(link)
Yandan..
(link)

30/04/2011 ... YERİMDE DURAMIYORUM YENİ MALZEMERİ ALMAK İÇİN PTT SİTESİNİ DEFALARCA ACIYORUM VE 10.00 GİBİ BAYİİ YE GELİYOR KARGOLAR
AYDIN US KARDEŞİMLE ALMAYA GİDİYORUZ VE BİRDE NE OLSUN DAĞITIMA ÇIKMIŞ
Hemen atlayıp 30 dk lik yolculukla iş yerine gidiyorum...
Hemen kargoları alıp 30 dklık yolculukla gebzede montaj işlemini yapıyoruz...

Genel bakış Skareb 80mm maşa ve avid 7 frenler..

(link)

(link)

(link)

Değişen parcalar ..
Kadro Salcano 303 srd 18 inç 1850''' Amoeba 9128 19inç. 1700 kg
jant: Weinman Acera göbek ve deore 160 mm rotor '' Alexrims 100d Jant Novatec 'bilyalı göbekler' Alligatör unex 160mm rotor..
Avid 3 Hidrolik frenler yerine Avid 7 Hid.
maşa : Sr Suntour Xcm v2 '' Manutio Skareb 80mm havalı maşa.
Truvativ Isoflow 8li Yerine Truvativ Noir MTB XC 3.3 Team 170 Carbon 44-32-22 Gxp ..
Bisiklet 12.120 kg arasında
Sizlere saygılarımı iletir kazasız belasız sürüşler dilerim
Selametle..
Serkan Namazcı
Giresun / Görele '' MTB 'DAĞ BİSİKLETİ KULÜBÜ''
Kurucusu

Scudo

Engin EŞ

Aktif Üye
Tepki
65
Bu nasıl bir zehirdir ki bulaşmış bedene de gurbet elde kazandığını beraber harcıyorsun.Bende bir de karavan derdi var.İki zehir beni uzun süre yaşatır inaşaalah.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Gerçekten güzel bir amoeba, güle güle günlerde, bol bol pedallara. :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kadro çok iyi.

nedenki

Aktif Üye
Tepki
42
İşte benim planım :) salcano 303 srd almayı düşünüyorum şuanda. ve yavaş yavaş modifiye edicem. kazasız belasız kullanımlar.

ve bir soru.. 303 srd ye nekadar harcama yapıldı başından itiaren ?

Muhammet Galata

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Giant
hayırlı olsun serkan bütün yazdıklarını zevkle okudum bisikletin ön tarafı bir hayli hafiflemiştir o maşayla, yokuşlarda çok fark edecektir tam bir dağ canavarı olmuş iyi günlerde kullan görüşmek üzere

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
İlk halinden son haline değişimler çok iyi olmuş.Fotoğrafları gezerken Amoeba 9128 kadrolu bir bisiklette Xcm maşa görünce şaşırdım ama sonra Manutio Skarebi görünce olay tamamlanmış dedim :D

Bu arada Amoeba 91'28' kadronuz ve Giresunlu olmanır bir tesadüf mü yoksa özellikle mi seçtiniz ? :D
Bu arada hemşeriyiz :D

Ve son olarak acaba boyunuz kaç? Kadro boyunu 19" seçtiğinize göre bir bildiğiniz var heralde.

Ben lafı fazla uzatmadan bisikletiniz hayırlı olsun diyorum.
İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
Keyifli pedallar ;)

blaxisss

Aktif Üye
Tepki
227
seko bisiklet çok sağlam, hafif ve gelin gibi olmuş. çok beğendim, kazasız belasız geçir bi sonraki modifiyeye kadar. öptüm :)

• Beğen

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali ERTURAN

Evet o denk geldi :) Aslında Epicon Maşa düşünüyordum vaz geçtim.. maşa ve frenler muhammed galatadan alınmadır Perşembe samsun bafradan attı ptt kargo ilen cumartesi saat 13.00da elimdeydi kendisine teşekkür ediyorum.
19 inç çünkü 1.83 boy var daha güzel hissedebiliyorum bisikleti bu arada yukarıda cevap yazan arkadaşlara benden bir uyarı..
toplamda 1300 1250 tl harcadım ve yarısı borc harc :D hala duruyor ödenecek .. '' Spd pedal ayakkabı karbon gidon boyun sele borusu sele
9lu yada 10lu sistem 2000bin'i bulur benim harcamam ama gücüm buraya kadar 5800 expresss music telefonu sattım aynakolu alabilmek için düşünün...
Salcano 303 alacaksanız bence üst model alın kadroyu satın :D Ugraşmazsınız en azından Ritchey karbon sele sele borusu gidon ve boynu olur:D
ali seninlede daha önce konuşmuştuk sanıyorsam memlekete güzel bir canavar götürmek istiyorum :in:

Saygılarımla

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@blaxisss

Giray abi senin hussar'a kardeş çıktı işte bu yaz süper turlar düzenliyorumm :D haberin olaaa

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
serkan kardeşim güle güle kullan bol pedallı günler dilerim amoeba 9128 kadronun agırlıgına 1700 gr yazmışsın bir yanlışlıkmı var ben daha hafif biliyorum1550 gr 19"

• Beğen

İbrahim Ozan

Daimi Üye
Tepki
321
sekoo ne kadar hafiflertirsen hafiflet beni geçemessin :) heee yarın darıca yapalım aksam sahil kalabalık olur keyif yaparız biraz

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yeni Güncel resimler ''Duş sonrası ...

(link)

(link)

Unex rotorlar.

(link)

(link)

(link)

Amoeba ..91Giresun28 :D

(link)

Buda benim atıl kurdum pamuk şekerR

(link)
Noir Truvativ
(link)

Ben :) iş yerii ve yol arkadaşım UninviteD ''Davetsiz.''

(link)

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Bisikletin değişim hikayesi meşakatli olmuş.Ama verilen emeğe de deymiş...Güle güle kullanın...

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Serkan hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız kullanman dileğiyle. inşallah birdaha aksiliklerle karşılaşıp bisikletsiz kalmazsın sağlıcakla kal.

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
çok güzel aletler. başarıların devamı gelmesi ve daha iyileri olması dileği ile

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mehmet Ser

Sorma bıktım artık ya arkda göbek sorunlu çıktı banada sorun yaratıyor.. tam ohh!! %80 bitirdim derken ... Arka göbekten bilya sesleri gelmeye başladı . 5 mayıs günü deltaya bırakacagım bisikleti :cool: