Salcano Ng 650 Disk mi V Fren mi?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar...
Bugün Salcano bayisine gittim disk frenliye 415 12 ay taksit,V frenliyede yine 12 ay taksit 375 lira fiyat söyledi,geçen sene 200 liraya Ümit bisiklet almıştım ondan önce de disk frenli Ümit vardı çalındı 6 ay binmiştim. disk frenlilerin frenleri hakkında yeterli bir bilgiye sahip değilim mesela v frenli bisikletimde freni kendim sıkabiliyorum bunlarda v fren gibi kolaymı...nasıl nerden ayarlayabilirim..ayrıca lastiğim çok patlıyor evde yama atıyorum bu sırada lastiği yerleştirirken balatalara sürtme problemi olurmu yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Scudo

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
bence v fren al .. 415 tl lik bisiklette disk fren ne kadar kaliteli olur ?? benim bisikletimde de disk fren vardı v frene geçtim ..

• Beğen
Tepkiler: can akıncılar

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Kardeşim öncelikle Hidrolik ve mekanik disk fren olarak araştırma yaparsan bu konu hakkında çok bilgiye sahip olabilirsin. Sonra birşeyler kafanda netleşmeye başlar bence :)

• Beğen

Obsessad

Üye
Tepki
39
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben de kötü bir mekanik disk frendense V fren tercih etmek gerek diye biliyorum.

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
dostum bende disk frenlisi var salcano ng 650 2011. çok memnunum sana tavsiyem disk frenlisini al. zaten ayda 2 tl fazla vericeksin taksitle alıcaksan pek bi fark yok fiyat olarak. v frenden iyi olduğuna şüphe yok :) güvenliğin için disk fren iyidir. fren bakımıda gayet kolay mekanik disk olduğu için. ng 650 kullanan birisi olaraktan sana tavsiyem: disk frenli :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eger mekanikse tavsiye etmem boşuna ağırlık ve arza problemi çıkartır ama hidrolikse tavsiye ederim çünkü fren kolunu çok az güç uygulayarak sıktığınızda bisikleti durdurabilirsiniz ama bir hidrilik fren seti yaklaşık 200 tl dir.Benim tercihim eger biraz daha bütçede artış yapabilirseniz salcano igman hidrolikli giriş seviyesi bisiklettir.Benim tahminimce ng 650 ye mekanik disk takıyorlardır.V frende alabilirsin çok fazla arazi sürmüyorsan(çamurlu-ıslak zemin).

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
dostum bende disk frenlisi var salcano ng 650 2011. çok memnunum sana tavsiyem disk frenlisini al. zaten ayda 2 tl fazla vericeksin taksitle alıcaksan pek bi fark yok fiyat olarak. v frenden iyi olduğuna şüphe yok :) güvenliğin için disk fren iyidir. mekanik disk olduğu içinde bakımı zor değil.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Kardeş 500 liraya bisiklet aldım onunda mekanik frenleri kötüydü(shımano bide :) çamura suya çok giriyorum pabuçta bir yere kadar tutuyor ondan dolaya yine mekanik frene doğru bi yönelme var

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bu arada arkadaşlar bütçem en fazla 350 400 civarı..Annem Üniversiteye bağlı taşıncağımız yer belli olsun daha iyisini alırız biraz sabret diyor ama Üniversite yerleştirmeleri açıklanana kadar ohooo bekle babam kış gelsin...Bu bisikleti şehir içi tur niyetine alacam,eğer Üni. yerleşirsem zaten Kron xc 1000 kafamda:)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
NG 650 mekanik disk fren oluyor, mekanik disk fren kullanacağına V fren kullan daha iyi. Dandik bir disk fren için o kadar para ödeyeceğine, aradaki fiyat farkıyla kask al kendine.
Lastik konusuna gelince, eğer bir bisikletçiden alıyorsan aradaki farkı ödeyerek en azından rubena veya cst aps li lastik alırsan kolay kolay patlamaz.

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
arkadaşım bendede salcano ng 650 var 2010 model. benimki V fren. ve gayette memnunum. kaç kere bildiğin dağdan indim hepsindede geyet iyi durdurdu beni. hem lastiğinde çok patlıyorsa kesin V al derim. benim geçen patladı. hemen çıkardım lastiği kolayca yaptım. disklerde böyle olmuyor. zaten birçok arkadaşta söylemiş. mekanik disk yerine V diye. bencede V almalısın. sadece bir bakımı var. eskidiğinde yeni papuç alıcaksın bu kadar :) :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar Konuyu Açalı Nerden baksanız 4 5 ay oldu,odur budur bisiklet işini geçiştirdim.Yazın çalıştığım parayla direk bu bisikleti alabiliyorum..2 bisiklet alacaz çok büyük ihtimal.. arkadaşım disklisini ben v fren olanını alacam(Allah nasip ederse,eğer alamazsam Ümit Süperior yada Bıanchı spıder 401 Al düşünüyorum)...İnşallah uzun turlar için sorun çıkartmaz.Kask,çadır vs.. düşünüyorum onları almak içinde vakti zamanı gelince sizin bilgilerinizden yararlanacağım.Hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum...

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
benim arkadaşta var geçenlerde aldık. adam 80 tl üstüne koyuyor hidrolik fren yapıyor. zaten ng650 ağır bisiklet katagorisine girer ve mekanik disk alırsan ağır dahada ağır olur. onun için 80 tl ver artık ne kadar derse sana adam. eğer yok 80 lira veremem dersen V fren al

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Benim için ağırlık pek önemli değil..3 5 kg hesabını yapcak değilim..Sonuçta yarışlara katılmıyorum...Mekanik hidrolik bakım maliyeti vs yapımı balata değişimi hakkında pek bilgim yok,olsa bile balata alacağım yer yok..80 liraya bi kask bi gözlük alınır:)

TugayAydın

Aktif Üye
Tepki
60
benim bildiğime göre mekanik disk daha fazla bakım gerektiriyor. hidrolikte öle değil. ama sen V fren al kurtul. ben arkadaştakini denedim iyi bir pabuçla disk fren gibi oluyor :)

• Beğen