Salcano mu? Bianchi mi?

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
@orhan mesut

gerçekten nerden aldıgınızı soyler misiniz?

Scudo
Tepki
10
@orhan mesut

hayırlı olsun kazasız pedallar yanlız bu fiyata nerden aldıgını sölersen gidip bende alacam istanbul kazan ben kepce aramadıgım yer kalmadı halen igman arıyorum ya yok yada fiyat ı halen bu yazdıgının üstünde

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir
Tepki
33
Arkadaşlar haşim işcan geçidinde korkmaz ticaret var oraya gidiyorsunuz arkadaşa benim selamımı söyluyorsunuz :) çünkü en son gırtlak gırtlaga geldik çingene pazarlığından sonra paşa paşa veriyor İGMANI isteyenlere telefonunu felan verebilirim istanbul dışınada kargo yaparlar zannedersem

Birgün igmancılar olarak bir oragnizasyon yapalım toplanalım

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Salcano daha doğru bir tercih, şimdiden iyi sürüşler.

• Beğen
Tepki
10
@orhan mesut

orhan kardeş teşekkür edrim haşim işçan bana cok yakın bugün işe giderken ugrıyacam ama y.kapıdan b.çekmece nasıl giderim orası mechul inşallah yolarda telef olmam :D

• Beğen
Tepki
10
Birgün igmancılar olarak bir oragnizasyon yapalım toplanalım

ist. netaraftasın gercekten iyi olur buluşup güzel bir tur atarız:in:

• Beğen
Tepki
10
@orhan mesut

birde bişey sorcam hazır kurulumu aldın yoksa serviste mi toplattın bu igmanı kimi satıcılar kutusunda verip gerisine karışmıyorda

• Beğen
Tepki
33
yok orda kurdular bende arabaya koydum göturdüm ben gop ta oturuyorum beylikdüzünde çalışıyorum. bu kısımdan bir organizasyon yapalım ve yer gök igman olsun barış kardeş şimdiden hayırlı olsun işallah nice turlara çıkarız selamı mı söyle korkmaz ticarete :) kafalarına kafalarına vur :)))))

Tepki
10
@orhan mesut

teşekkürler az kaldı yarın öglen 303 srd yi alıyom kısmetse hafta sonu asfalttayım ilk deneme turlarını atacam

• Beğen
Tepki
10
@orhan mesut

orhan kardeş bugün srd diye gittim ama 16 kadro kalmamış bende beklemicem yeter dedim 16 kadro 303 sd aldım hayırlı olur insallah hafta sonub.çekmecede asfaltı aglatacam ama icim halen igmanda gri si halen cok şık koldan vides olmasaydı sırf görüntüsüne alırdım igmanı koldan vitesi cok arkadas önermedi handikapları cok dedi :in:

• Beğen
Tepki
33
doğrudur bende yeni yeni tecrube ediyorum bakalım ne gıbı şeyler yaşıcaz ama şimdilik memnunum. Bu arada bi aksilik çıkmassa yarın ilk uzun yolumuza çıkıyoruz, bakalım düldülün tepkiler nasıl olucak bu onun ve benim için zorlu bir sınav ama bu sınavı geçersek artık bizi kim tutar bilemiyorum. Döndüğümde resimleri eklerim.

En yakın zamanda görüşmek üzere,

İGMAN

• Beğen
Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bu soruya tam olarak çözüm bulamadım iki seçenği karşılaştırmak istiyorum sizin yorumlarınızla

1. seçeneğimiz Salcano Astro 211 MD >>(link)<<

2. seçeneğimiz ise Bianchi Cobra >>(link)<<

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Öncelikle sormak istediğim bir şey var neden Mekanik Fren ? Ondan sonra daha iyi yardımcı olacağımı düşünüyorum.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bu iki bisiklet arasında Salcano hiç tartışmasız daha üstün. Senin yerinde olsam çift süspansiyonlu bir bisikleti almayı hiç düşünmezdim. Bianchi bu yüzden direk kaybediyor. Ayrıca arkadaşında dediği gibi mekanik disk fren yerine hidrolik disk yada v-fren seçmen daha akıllıca olacaktır.

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Ben genelde hep mekanik frende ön freni kullanırım çünkü arka freni(hem mekanik hem de v fren sisteminde) kullandığımda hep bisikleti kaydırıyor istemesemde(yavaş gitsem bile) ama v frende ön freni sıkma gibi bir lüksüm yok sıktığım gibi bisiklet beni üstünden atmak istiyor böyle bir sorunum mekanik frende yok. Umarım açıklamam yeterli olmuştur. Yaptığınz yorumlar için teşekkür ederim biraz daha düşünmem gerekiyormuş saolun

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
bisiklet sizi üzerinden atmaz siz bisikleti yönetiyorsunuz sizin verdiğiniz reaksiyona göre bisiklet hareket eder ben Hidrolik fren kullanıyorum ve 45 km hızda frenlere asıldığım bir durum oldu 2 frenide aynı anda aynı kuvvetle sıktım ve bisiklet sadece biraz sendeledi üzerinden beni atmadı yani sen ön freni 1 sadise bile önce sıksan bu durum başına gelir frenlerini iyi ayarlaman ve kendine göre ayarlaman gerekiyor böyle durumlarla karşılaşmaman için...