Salcano Jump Race

Doğa Hava

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar hem forumda hemde bmxde yeniyim. Geçen haftalarda bir bmx aldım iyimi kötümü bir danışayım dedim. Parça değişimleri, hafifletmek için çıkarılacaklar için sizden bigi almak istedim sölediğim gibi yeniyim bmxde ve daha hareket yapamıyorum. Bunny hopla başlamak istedim ama bikaç deneme yaptım başarısız oldum türkçe bir video bulamadım yabancı videolardada sadece görsel olarak yardım alabildim. Başlangıç için bunny hop doğrumudur daha kolaylarıylamı başlamam gerekir ? şimdiden teşekkürler yorumlarınız ve ilginiz için.

Resimlerini birkaç güne kadar eklerim zaten az çok bilginiz vardır jump race için googledede arattığınız zaman bisiklet karşınıza çıkar herhangi bir parça değişimi yapmadığım için aynısıdır değişim önerileriniz ve hareketler hakkında bilgileriniz için şimdiden teşekkürler :rolleyes:

Scudo
Tepki
18
ilk önce bunny hop,barspinve talwiple başlamalısın sonra gerisi gelir ;) ;) jumpracenin önce lastiklerini değiştir ince lastikleri kalın takmalısın... iyi pedallamalar bmx iin hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: Doğa Hava

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Yeni BMX'in hayırlı olsun. Önce çift teker denge hareketleri ile BMX'ine alış, daha sonra ön ve arka teker olarak peglerin yardımı ile çalışmaya devam ed. Sadece bunny için dikkat etmen gereken kaldırımlara dik değil paralel gelerek bmx'ini zıplatmalısın,yoksa lastiğini çok patlatırsın ! Aramıza, HOŞ GELDİN...:))
HKK BMX TEAM TÜRKİYE 8-}

Doğa Hava

Üye
Tepki
0
@Mertcan Sezer
Dediğin hareketleri uygulayacağım hareket önerilerin için teşekkür ederim :)
@Hakkı Özen
Bunny hakkında verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Hoş Bulduk bu arada :)

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@mertcan sezer

tailwhip'i şuan türkiyede yapan yok ;) barspinde bunny çekemeyenin yapacağı bir hareket değil ki çokta kolayda değil

Doğa Hava

Üye
Tepki
0
Orhan doğru söylüyosun aslında konunun başındada sölediğim gibi yeniyim bunny yapamazken dediğin hareketleri yapmak oldukca zor olur :)

Doğa Hava

Üye
Tepki
0
Flood yaptığım için özür dilerim ama Eskişehir'den yardım edebilecek arkadaşlar varsa sevinirim :)

egehan

Daimi Üye
Tepki
82
Hayırlı olsun bmx in bunny konusunda alıştırma yapman için önerim bi tümsek bul kendine bi kaldırım vs ordan uç ama kendi gücünüde kullan daha sonra düz alanda da bunny çekersin ;)

• Beğen
Tepkiler: Doğa Hava
Tepki
0
50 mesajım olmadığı için mesaj atamıyorum hakkı abi. Hakkı abi sana bi kaç sorum olcak yardım edersen. ? 1. Kadıköye biraz uzağım ve gelsemde oraları fazla bilmiyorum kaybolucağıma eminim o yüzden kadıköy bisiklet evinin kargoyla bi yollama gibi bir şeyi varmı acaba?
2.Bir arkadaşımla belki gelirim onun için tam bir açık adres varmı.?
3.Ben gt dişli alıcam ve bi tane yeşil zincir . şuan mevcutmudur ve toplan ne kadar eder?

Tepki
19
denge ve manuel gitmeye çalış ilerisi için çok faydalı olur manuel gidebildigin zaman bunny filan kendin değişik kombinasyon uretebilirsin.. buarada aramıza hoş geldin :)

Doğa Hava

Üye
Tepki
0
Hoş Bulduk :) bu arada hafif hafif bunny yapmaya başladım ama yerden yaklaşık 10-15 cm kaldırabiliyorum :/ Bunny'e devam edip daha iyimi yapmaya çalışayım yoksa dediğin gibi manuel mi denemeliyim ?

Ciclista

Aktif Üye
Tepki
64
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Komik bir soru olabilir ama bmx e 17 yaşında başlarsak çok mu geç olmuş olur yoksa iyi mi? ; )

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Aslında en güçlü olduğun zaman bence bmx kullan ve hareket dene yaparsın, yeter ki iste..! ( HKK BMX TEAM TÜRKİYE :)

Ciclista

Aktif Üye
Tepki
64
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@HAKKI ÖZEN

Motive için teşekkürler. 300tl civarı önerebileceğiniz bmx var mı?

Tepki
4
Hayırlı olsun :) Ben Bunny hopdan başlamıştım Türkçe video istersen çok olmasa bile Bülent Öztürk yazarsan bulabilirsin