Salcano ilk montaj ve ilk bakımını kendim yapsam problem olur mu?

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi günler 1 Temmuz 2015 tarihinde internet satışı ile Salcano XRS 030 aldım.Bisikletlerimin toplama işlemlerini bakımını ve parça değişimlerini kendim yaparım.
Bu bisikletinde kutu açılımını ve montajını vites fren ayarlarını kendim yaptım 1 haftadır kullanıyorum servise götürme ihtiyacı duymadım çünkü 15-20 TL arası montaj ücreti istiyor bisikleti sürekli haftalık ve aylık MTB bisikletimde olduğu gibi kendim bakımlarını yaptığımdan ilk bakımada ihtiyacı olmayacak.

Garanti kapsamında herhangi bir sıkıntı olur mu ?

Scudo

Saturn

Aktif Üye
Tepki
90
Montaj ücreti almıyorlar, garanti belgesinin yanında ilk kurulum kuponu var.

*Bir arkadaşım kurulumu kendi yaptı ve bayiye götürdüğünde garantiden çıktı denilmiş. Fakat ilk bakım kuponunu alarak tekrar garantiye soktuklarını söylemişler.

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
@Uğur Sabuncu aynen hocam ben geçen Gün benimkini kurdurdum ilk kurulum ve bir ay sonra Detaylı Bakım ücretsiz ondan sonra 4 ayda bir 25 tl lik Bakım var

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
kutunuzun içindeki kitapçıkta garanti belgesi ve 2 adet ücretsiz bakım kuponu vardır.
1. bakım kuponu bisikleti ücretsiz kurmaları için. bisikletçi sizden bu kuponu alır, kurulumu yapar. daha sonra firmaya o kuponu vererek parasını alır. yani kurulumu salcano ısmarlıyor size.
2. bakım kuponu 1 ay bakımıdır (21 gün). bunda da mantık aynı, beleş yani

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya eğer servisle samimiyseniz muhabbetiniz varsa sorun olmaz da bisiklet geldiğinde görmüşsünüzdür servis haricinde kurulumu yapılan ürünler garanti kapsamı dışındadır diye

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Ben Salcano servislerini tınlamıyorum ama başıma birşey gelirse ne yaparım bilmiyorum.. ! Çünkü bisiklete binmeyen adam bisiklet satıyor ve bayilik yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Sabuncu

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aaa ayıpsın Emrah Abi ben biniyorum,anlıyorum pedalseverin halinden :D

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
@emre özbay
:) hepsi demedim de çoğunluğu diyelim.

numan

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
kurulumunu kendim yapmıştım internetten satın aldığım yer garantinin etkilenmeyeceğini sitelerinde belirtmişler. Salcano ile görüştüm garantiden çıkmış olduğunu söyledi . Ücretli bakım olacak anlaşılan.