Garanti ve 4 Aylık pediyodik bakım zorunluluğu, paslı gelen parça

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Sizce garantiyi devam ettirmek için dört ayda bir servise para ile bakım yaptırmak mantıklı mı?
Bisiklet salcano, internetten aldım dün geldi kutusunda. İlk montaj için servise götürecem şimdi.
başka bir forumda şöyle bir meseja denk geldim:
"Sana tavsiye; Salcano'nun yetkili servislerine bulaşma. Adamlar servis değil kasap. Sağlam bisikleti bozuk alırsın. O garanti belgesi maşa ağ atarsa ya da ne bileyim kadro kırılı veya çatlarsa kullanırsın. Onun dışında servise falan götüreyim deme. Bisikletforum'a üye ol, ordan teknik bilgiler alabilirsin. Bulunduğun şehirdeki kaliteli bisikletçileri de öğrenirsin.ve öğrendiklerinle servise, bisikletçiye ihtiyacın kalmadan basit işlerini kendin halledebilirsin."
Zaten biliyordum çok şikayet olduğunu salcanonun servislerinden. Sizce yaptırmalı mı dört aylık periyodik bakımı? Yaptırmasam kadro ve maşa da çıkar mı garantiden? Ben bisikletin tüm bakımını ve montajını kendim yapabiliyorum zaten bir kaç şey dışında(akord, orta göbek-aynakol montajı)

Bir de selenin rayları paslı geldi. Sıfır aldığın bisikletin paslı parçası olmaması gerekir. Garantiye başvursam yenisi gelir mi?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Türkiye'de bisikletlerin garantisine pek bel bağlamamak gerek. İlk kurulumdan sonra vites-çekiş sistemindeki sorunlar için "eskimiştir normal", kadro, maşa ve jant problemleri için de "sen bununla kayalardan atlamışsın, kullanıcı hatası bu" diyeceklerdir, lastikler zaten garanti dışı...

@Mustafa Kocabaş

Gelmesi gerekli, hemen bisikleti aldığınız yere başvurup yeni sele isteyin. "Olmaz, servise gidin" falan derlerse "Siz bana ayıplı mal satmışsınız, 6502 sayılı kanunun 11. maddesi uyarınca seçimlik hakkımı kullanıp para iadesi istiyorum" dersiniz.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Teşekkür ederim. Bir de kadronun bazı yerlerinde kılcal çizikler var. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı? İade etmek de istemiyorum başka yerde bulamadım bu modelden.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ben olsam kılcal çizikleri dert etmem. Zaten birkaç ay sonra kendiliğinden kılcal çizikler oluşacak. Bu tip çizikler depolama sırasında oluşabiliyor.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Velespiti aradım. Gayet ilgiliydiler. Selenin fotoğrafını yollayın, sonra seleyi bize yollarsınız yenisini isteriz Salcano'dan dediler.
Kadrodaki çizikleri de sordum, yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Gerçekten yok mu yapılabilecek bir şey? Çizikler en üstteki boruda gidon boynuna yakın yerinde ve siyah olan kısımda. Baya göze batıyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisikletini kendi tamir edemeyen salcano almasın,gerekirse düşük donanım alsın servisi iyi olan marka alsın.salcanom 1 yıldır bisikletçi kapısından bile içeri girmedi,takım çantam var herşeyini kendim yaparım.