Salcano hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Scudo

sedraquew

Üye
Tepki
2
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
@Furkan Çınar

Ben kullanıyorum salcano hector
amasör acayip berbat aldım bisikleti koltuğunu büyüttüm ve amasörden sesler çıkmaya başladı bir düşmesinde hemen çizilmesi gbi alalı 3 ay oldu taksiti bitmedi servisine yollucam eğer kullanıcı hatası derse satıp bianchi alacağım ve krom mudur öyle bi marka var bilindik olmasada sağlam diyorlar
Salcano novayıda seçebilirm yada bianchi

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
@sedraquew
Yaşadığınız sorun normal. Kullandığınız tarzda çift amortisörlü bisikletlerde böyle olur. Hector'u satıp sabit kadrolu bisiklete geçmenizi şiddet ile tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

xDodo

Üye
Tepki
35
İsim
Dorukcan
Bisiklet
Salcano
Salcano city fun 70 aldım. Bisiklrti alırken bisikletçi ilk ay ses çıkartır nasıl olsa 0 yani makina normal olur korkmayın dedi . 1. Ay bakımı var dolunca goturcem şuan 3. Haftasi haftanın 5 günü 40-50 km yapıyorum bi ses felan gelmedi şu anlık.

Garanti olayı garip biraz :

Bisikleti aldınız ilk ay 1. Bakımı sonra 3 ayda bir genel bakım ve son aylarsa 4 ayda bir bakımı var ve klavuzun icinde boşluklar var onları gidince bisikletçi dolduracak sanırım eğer bi bakımı kaçırırsanız garanti dışı kalıyor bisiklet . Ve eğer ben 3 ayda bir bakım yapıyorsa bakım yaptım 2. Ay bisiklet değişti bisikletçime gotursem işçilik parası mı alıcak ? Garibime gitti tam emin değilim gene olarak güzel sistem yani zamani belli.

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
NG650 dağ bisikletinde takılı o olan V fren pabuçlarını değiştirin. Çok kalitesizler, fren pek tutmuyor. Baradin in pabuçlarından taktım çok iyi oldu. Yoksa birilerinin canı fena yanardı.

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
1 senedir astro kullanıyorum pedal haricinde gayet memnunun pedaldan biraz çıtırtı geliyor zorlayınca onun dışında bir sıkıntısı yok bakıma da götürmüyorum 250-300 km de bir temizleyip yağlıyorum zinciri ve aktarıcıyı vites ayarı bile bozulmadı şimdilik memnunum zaten bu biraz modele bakıyor yani ng350 ve üstünün dağ bisikleti olarak çok sıkıntı çıkaracağnı düşünmüyorum çünkü artık üzerindeki parçaların salcanoyla ilgisi kalmıyor parça kalitesi yükseliyor(parça marka ve modeli olarak)yetkili servislerinin sıkıntı çıkarttığını çok duydum ancak iyi ki daha başıma bir şey gelmedi

• Beğen
Tepkiler: sariyerli53_34
Tepki
0
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bisikletim Salcano Efes
Ön amortisör az çalışıyor yağ döktüm yine olmadı ne yapabilirim ?

Tepki
28
Bisiklet
Salcano
Selamun Aleyküm.

Arkadaşlar bir kaç gündür bisiklet araştırıyordum ilgili konu başlıklarında sizlerden de öneriler aldım. En sonunda (link) karar kıldım.

Fakat şöyle bir durum var. Firma bana yarın gönderecek lakin Gebzede ki Salcano servisine gitmek istemiyorum. İlgilenen Beyefendiyi pek sevemedim. Severek yaptığını da sanmıyorum. O nedenle bisikletimi temiz bir kurulum yapılabilmesi için bildiğim başka bir bayi yok.

Bende İstanbul Fatih'e gidip kurulu şekilde almak istiyorum. Burada ki sorun şu: Fatihten Gebzeye bisikleti nasıl getireceğim :) Toplu taşıma olarak bisikletide sokabileceğim bir güzergah ve araç bilgisi verebilirseniz çok memnun olurum. Aksi servis bulana kadar kutuda kapalı kalacak.

Tepki
0
İsim
Berkan
Bisiklet
Salcano
Salcano NG 750 29 var bende.

Gayet memnunum.Sadece selesini değiştirmem gerekiyor.Gereksiz derecede rahatsız ediyor cunku.
Onun dısında benim gibi bu sporda prof. olmayan birisi için fazlası ile yetiyor.

Tepki
0
İsim
hasan
Bisiklet
Diğer
selamlar ng 450 mi ng 650 mi ng 50 mi 114 kiloyum 1.79 boy var hangisi işimi görür

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Imsonnia, XRS 030, Assos 50, Astro gibi modellerini kullandım ve inceledim. Hepsi akıcı, seri ve kaliteli modellerdi. Hele XRS 030... Sanki bulutların üzerinde gidiyormuş gibiydim. 2 pedal attım, 30 kilometre hıza ulaştım.

Imsonnia'da malzemeden kısmamışlar; Conti lastik, XC 30 maşa, Acera donanım, Sram MTH 306 ön ve arka göbekler, M396 frenler. O da güzeldi, oldukça memnun kaldım.

Yüksek modellerini diğer Türk markaları ile kıyasladığımda Sedona'dan sonra 2.sıraya yerleşir bence fakat giriş seviyesi modellerde Kron, Salcano'yu ezer geçer.

• Beğen
Tepkiler: Yalnız Pedal

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Xrs30 2014 taş gibi aynı donanıma sahip bisikletlerden daha uygun fiyatlı ve daha hafif üstelik hemen hemen hiç birinden 250 tl lik continental lastik yok

Melogram

Üye
Tepki
87
İsim
Melikşah
Bisiklet
Salcano
City sport 30 v kullanıcısıyım ve gayet memnunum. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve daha en ufak bir sorun çıkarmadı. Bu saatten sonrada inşallah çıkarmaz :)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu biraz hortlatalım bari.

Marka/model hertürlü kullanım aracından bağımsız tipik (üzgünüm ben lafımı esirgemem) " görgüsüz" insan tipine örnektir bunlar. Az biraz paralanınca kendini diğerlerinden üstün gösterebilme ezikliği içinde yaşamaya , sosyal ortamda yer edinmeye çalışıp aslında daha da batanlardır.

Araba alınca bu tipler daha iyi modelde , daha altındakileri ezmeye çalışmaktan ve daha üst segment sahiplerine de "ne gerek var o kadar harcamaya bunda da yeterli özellikler var" deyip kendini avuçlamaya - pardon avutmaya çalışır.

Yazıktır , ziyandır bunlar . Gitsinler kumda oynasınlar , genelde 14-16 yaş arası bebe - hadi biraz kıyak geçelim ergen kişiliğinden asla kurtulamazlar.

Salcano dediğiniz marka yerlidir bu birinci sebep. Gidip elin markasına bol para bayılın sonra sermaye para kazanıp senin TL değerin global anlamda düşünce $ / € arttı diye ağlamayın. Öncelikle yerliye bakın .

Bu bisikletler f/p canavarıdır. Sanki yarışa katılıp 300km yol tepiyosun neyin kafası bu ? Bin gez git. Bisikletine bakmazsan kadroda kırarsın zincirde jant ta. Araba sürerken de limitlerinin üzerinde kullanırsan biryerinden sorun çıkarır o markanın kötülüğüyle alakası yoktur (istisnalar hariç)

SALCANO 'ya devam. ** CS40 **

Tepki
7
İsim
Vedat A
Bisiklet
Salcano
Haklısın başkan bende 2011 den bu yana salcano ng 255 srd kullaniyorum iç, dış lastik harici değişen olmadı gayette memnunum. Toplamda 2000 km yol yaptım hala yola vur beni diyor. :)