Salcano hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Tepki
17
Bisiklet
Ümit
Merhaba arkadaşlar Salcano markası hakkındaki düşünceleriniz nedir merak ettim. Forumda bir Salcano hayranlığıdır gidiyor kim ne sorsa hemen bir iki Salcano modeli öneriliyor. Bana hep kötü bir markaymış gibi geliyor Salcano. Diyeceksiniz ki kötü bir şey mi yaşadın veya kullandın mı? İkisini de yapmadım. Markanın kötü reklamını yapmak veya kullanıcılarını sinirlendirmek istemem. Sanırım hissi bir şey bendeki bir türlü ısınamadım nedense.

Scudo

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
sanırım siz de benim gibisiniz ama ben o kadar genel düşünmüyorum. alt modellerindeki bisikletlerin sorun çıkarması vs kadro kırılmaları gibi birçok sorunu gördüm. sanırım bu sebepten dolayı böyle düşünüyorum. Ama diğer yandan üst seviye bisikletleri tam tersi çok hoşuma gidiyor

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Salcano son yillarda cok fazla gelisme kaydetti, ayrica yerli bir marka. Kullanip memnun kalmayan gormedim su ana kadar..

• Beğen
Tepkiler: mekano
Tepki
17
Bisiklet
Ümit
Ben kullanmadım hiç yazdıklarımın yanlış anlaşılmasını istemem. Hissi birşey sadece benimki.
Örneğin alacağın bir eşyayı şöyle bir eline alırsın kaliteli hissi oluşur ya insanda o tarz bi his oluşmadı bende.
Paylaşmak istedim sadece.
Tabii ki en sağlıklı yorumu kullanıcıları yapacaktır.

ramirez

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Türkiye şartlarında bütün ekonomik kesime hitap eden bir şirket politikası var. Yani çok ucuza da satılan modelleri var, çok pahalıya da. Son iki bisikletim Salcanoydu. Halen de kullanıyorum. Üst seviyeye yaklaştıkça kalite artıyor. Tabi ne kadar ekmek, o kadar köfte. Pahalı bir salcano ihtiyaca çok güzel cevap verebilir bence. Bu arada yurtdışında özellikle Avrupa'nın bazı ülkelerinde çok popülermiş. Kullanmama rağmen hayranı değilim.Ama gelişme gösteren bir Türk markası. Destekliyorum.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Fiyat performans açısından iyi bir marka . Aynı bütçede mesela salcano alivio , dünyaca ünlü marka tourney olur. (Biraz regal reklamı gibi oldu ama :D)

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
devamlı bir kullanıcı olma adayı iseniz kesinlikle uzak durulması gereken bir marka. forumda bir çok kez çok önemli açıkları çok bilgili kullanıcılar tarafından ortaya döküldü benim ise şüphelerim yersiz çıkmadı. bırakın çoluk çocuk binsin sadece bu bisiklete :) zaten siz kendinizi ve donanımınızı geliştirdikçe kadronunda değişmesi gerektiğini çok geçmeden anlıycaksınız.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bence yanlış düşünüyorsun Semih Salcano bu ülkede bisiklet kültürünün gelişmesi için birçok yarış,organizasyon yapıyor. Tamam Bir scott,cannondale değil ama o kadarda yere vurulmaz bence. :)

• Beğen
Tepkiler: Samet Koç

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Türkiye'de bir şeyler iyi yapılmaya dursun her zaman aynı laflar çıkar;tamam bir Mercedes,Bmw değil,tamam bir Scott,Trek değil.Sanki onların kalitesinde bisiklet yapınca gidip Salcano alacaksınız.O zamanda şunu söylerler tamam aynı kalite ama Trek dünya malı.Şahsi eleştiri değil forumda onlarca kez okuduğum-gördüğüm için söyleme mecburiyetinde bulundum.Bana göre Türkiye'de en iyi bisiklet Sedona,Sonra Salcano en sonda Geotech,Kron(Geotech ucuz olsa iyi gider).

• Beğen
Tepkiler: akifersoy26

kefallica

Daimi Üye
Tepki
61
Katılıyorum ama kron çok bozdu. hatırlıyorum 5-6 sene önce kron donanım-konfor ve fiyat açısından gayet iyi bir makine idi. Gel zaman git zaman (xc500 üzerinden değerlendirmek gerekirse) donanımlar dandikleşti. sele, sele borusu, gidon takımı, jant takımı ve maşa gibi parçalar, tamamen kron neo oldu. :) eskiden alexrims jant, xcm maşa, amoeba set olurdu yanılmıyorsam. Bakalım yakında nexus-shimal 3x6 vites takımı - jinhengton jant - noname gidon takımı - zoom maşa takarlarsa şaşırmam.

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bir çok dünya markası ve de salcano kadrolarının pekçoğunu uzak doğu dediğimiz yerde yaptırıyor. bir amerikan markasında kardoya paravermiş oluyorsunuz ve üzerindeki donanım ortanın altı oluyor. ortanın üstü bir ithal bisiklet için 5000 bin liranın üzerinde bir bütçeye karşılık aynı ekipmanlı bir salcano 2-3 bin ler civarında kalır. ng020 kullanmıştım. keyfiliydi epey. kadro olarak da eşdeğerlerinden 100 gr kadar da hafifti üstelik. salcano da karşılaşacağınız sorunun aynısını sedonada da yaşarsınız. o da sezonda duyurulan bisikletlerin iyileri sezon sonuna ya yetişir ya yetişmez. güzel bir salcano bulursanız alın. kaçırmayın.

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
Bundan 2 sene önceye kadar kimse tutmazdı forumda salcanoyu ama yaptıkları yatırımlar gerekse türkiyede bisikletin gelişmesi için çabaları iyi bisikletler yapıp uygun fiyata satmaları birçoğumuzun takdirini topladı.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@ahmet can baydar

Zaten Kron zoom maşayı XC 750'ye kadar olan tüm bisikletlerine takıyor. Kron neo yazan parçalarda esasında noname parçalar, bu parçalar Çin'de ucuz fiyata fason üretilip üzerine Kron neo yazılan parçalar. Geriye Nexus-shimal vites takımı ve Jinhengton jant kalıyor onlarıda takarlar yakında ürettikleri bisikletlere. Evet Kron bundan 5 sene önce çok daha iyi bir bisikletti, her geçen sene daha kötüye gidiyor. Ama insanımız hala bu markayı ısrarla en iyi markalar arasında görüyor. Salcano ise biraz daha alınabilir bisikletler üreten bir firma. En azından çoğu ürettiği bisikletin üzerine iyi vites setleri, maşalar koyuyorlar, verilen parayı hakeden bir marka Salcano. Ama bence piyasadaki en iyi yerli marka tartışmasız Sedona'dır.

• Beğen
Tepkiler: kefallica
Tepki
17
Bisiklet
Ümit
Sedona yı saymazsak ben de bianchiyi daha yukarıda tutuyorum salcanodan. Aynı donanım aynı fiyat iki bisiklet arasında kalsam bianchiyi seçerdim sanırım. (Tamamen kişisel görüşümdür)

Pallino

Üye
Tepki
29
İsim
Atahan
Bir Salcano kullanıcısıyım ve farklı bir bisiklet kullanma fırsatım olmadı. Salcano'yu diğer bisikletlerle kıyasladığınızda fikirleriniz neler? Konuya dahil olacak arkadaşlar kendi fikirlerini paylaşırlarsa hoş olur.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Defalarca tartışıldı bu tip konular. Bu konu potansiyel bir polemik yaratma konusu olacak. Siz bu konuyu iyi niyetlerle açsanız dahi marka fanatikleri sorun yaratacaktır.

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
forumda biraz araştırırsanız görürsünüz. müşteri memnuniyeti ve teknik servis 0 parçaları kalite değil vs vs.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Pallino

Konu başlıklarında ve mesajlarda tamamı büyük harf içerikli metin kullanımı forum kurallarımıza aykırıdır.

Bu seferlik başlığı düzenledim, ancak tekrarlanmaması için lütfen kullanım sözleşmesini inceleyin.

Ayrıca "Markaya Göre Destek" bölümümüzde bu başlık ile aynı içeriğe sahip birçok konu mevcut. Arama özelliğini kullanarak birçok konuda bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz.

Son olarak konu polemiğe ve tartışmaya son derece açık. Daha önce bunun örneklerini defalarca yaşadık. Şimdilik konuyu kilitlemiyorum, ancak iş çirkinleşmeye başladığı an uyarı yapılmaksızın konu kilitlenecektir haberiniz olsun.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Uzun süre kullanan birisi olarak kısa özet geçeyim.

Dizaynların çoğu kötü
Kadro şekli çoğu modelde kötü
Muadillerine göre kadrosu ağır
Servisleri berbat
Tek iyi tarafı muadil ya da aynı komponentlerle, popüler markalara göre daha ucuz.
Ben de dahil çoğumuzun tercih etmesinin sebebi de bu ama gitgide oradan da kısıyorlar gibime geliyor.