Salcano hakkında çok kararsızım yardımlarını bekliyorum...

alicano

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar ben eski konulara bakarak araştırarak ng650 modelinde karar kıldım.ama güncel konulara bakıncada pek rağbet görülmediğini ve biraz sıkıntılı olduğu anladım.güncel olarak astro yada alu olarak görüyorum.öncelik olarak ng650 ağır basıyor.ilk defa alacağım ve bu konuda tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz nedir?bu arada bütçem taş çatlasa 300 tl bu civarda ne önerirsiniz.

ben şuan yazokulu nedeniyle eskişehirdeyim.normalde istanbuldayım.yazlık alanyada.eskişehirde alıp yada internetten alıp burada kullanmak istiyorum.eskişehirden bir arkadaşımıza salcano serviscisi 4 ayda 25 tl bakım yapılması zorunlu garantinin devamı için demiş bu doğrumudur?

cevaplarınızı bekliyor ve cevaplarınız için şimdiden teşekkur ederim.

Scudo

erol elbyk

Üye
Tepki
23
ben ng 650 ye sahibim iyi bir bisiklet için 600 ytl civarı bir parayı gözden çıkarmak lazım.fakat bütcen max 300 tl ise ya para biriktirmeyi bekleyeceksin yada benim gibi ng 650 alıp zamanla geliştirmek durumunda kalacaksın.

ama 600 tl ye bisiklet alsam yine de gelitştridim :D.ama yinede tercih senin ben şahsen kadrosundan memnunum zamanla geliştirmeye çalışıyorum mesela gidon ve gidon boyunu değiştirdim bir sonraki aşamam maşa suntour xcr rst gila marka maşa düşünüyorum.daha sonra ya arka attırıcı yada orta göbek ile kranki değiştirmeyi düşünüyorum.

aslında bir tercih daha var oda bisiklet almadan teker teker parça toplaman yani mesela maşa alırsın gidon ve furc seti alırsın bir sonra ki adımda vites sistemini alırsın en son da güzel bir kadro alıp bisikletini toplarsın tercih senin. kolay gelsin...

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
kendi fikrimce ng 650 yi alabilirsin işini görür zaten ilerde zamanla kendini ayralayınca iyi bir bisiklet alabilirsin her zaman işini görür bence o bisiklet şimdilik ...

Tepki
28
oncelikle insan herzaman daha hafif kadro daha hafif ve seri parcalar istiyor ama herseye ragmen biraz zahmetli olsa da bisikleti baslangıc seviyesinden baslamaya yanayım

hem ilerde zevk alarak hem bısıkletını gelıstırırsın hem de bisiklet hakkında tecrube sahıbı olursun cnku pahalı ve gelısmıs parcaları ıyı bır ayar olmadan kullanmak tam bı kaos yaratır

ya da en kolay yolu gelıstırmek yerıne bır sene para bırıktırıp ıyı bır ıkıncı el alırsın

murat yayla

Daimi Üye
Tepki
245
ng650 çok kötü bisiklet değil alu da fena değil.salcano bu sene sistemi güzel ama kadrosu biraz hoşuma gitmedi.bütcen biraz daha fazla olsa kron xc250 fln da olabilr ama 300tl civarı ise ng650 alabilrsn yada internetten 2.el satılık mtb bulabilrsen alırsın.dediğim gibi ng650 fiyatına göre güzel bisiklet karar senin

Tepki
28
bence bıraz daha para bırıktırıp ıkıcı el kron ya da sedona al derım
senı mutlu edecektır:in:

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ng 650 kullanıcısyım ilk başlarda seni memnun eder ama ilerleyen zamanlarda bazı sorunları oluyor olmuyor degil :) Kadrosu ve jandları ve Üzerindeki Tourney sistemi ile Diğer alt kısımlardan iyidir.
Ng 650 Secimin olsun hem ucuz hem kadrosu 6061 Alu . :)