Salcano Gran Fondo Marmaris

Tepki
11
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Meteorolojide hava durumu bu şekilde fakat diğer kaynaklarda güneşli ve bulutlu gösteriyor.

Scudo

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
accuweather yalan mgm.gov.tr gerçek akra antalyada yaşayıp gördüm :)

Tepki
11
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@celilcetiner
Umarım hava açık olur ve kazasız keyifli bir yarış geçiririz.

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
umarım yağmaz iki arkadaşım kısada yarışacak. Herkese kazasız sorunsuz bir yarış dilerim.

• Beğen
Tepkiler: thewickerman

jatrah

Üye
Tepki
13
Yarış geride kaldı. Ne yazık ki 1982 doğıumlu bir arkadaşımızı kaybettik (sanırım kalp krizi). Sevenlerinin ve bisiklet camiasının başı sağolsun.

Organizasyon hakkında bir kaç ciddi tepkili olduğum şey var ancak bu sebepten sonra yazacağım.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir bisiklet dostunu daha kaybettik. Merhum nur içinde yatsın. Sevenlerinin başı sağolsun. Geçen yıl Kapadokya fondosundaki elim kaza şimdide bu beklenmedik ölüm. Şahsen forumda bu kayıba ilişkin bir başlığa rastlamadım. Eğer öyleyse büyük ayıp olmuş. Ölen ölür kalan sağlar bizimdir felsefesi bana göre bir felsefe değil.

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Yarışa katılan arkadaşımın önünde olmuş olay.

Düz bir yolda oldu birden yığıldı dedi ,müdahale etmişler ama tam ne olduğunu anlamadık nöbet geçiriyor sandık dedi jandarma ekibine haber edilmiş ambulans gelmiş ama maalesef bu acı olay gerçekleşmiş .Ölen arkadaşımıza Allah'tan rahmet kederli ailesine sabırlar dilerim.Bizde yarış sonu bu olayı duyunca çok üzüldük .

Bu yarışlara giren arkadaşlara tavsiyem çılgınlık yaparsanız sonuçlarına katlanırsınız kazalar özellikle ölümlü kazalar inişlerde oluyor .İniş tekniklerine mutlaka çalışmak gerek.

Doktorumda kazayı haber alınca bana mesaj attı ölen arkaşımızın kalp verilerine ulaşılmış ve onlara uyarı yapılmış.

Max kalp nabızının %80'ninde 2 dakikadan fazla sürüş çok riskliymiş.

Bu yarışlar ciddi işler kalp verilerini kontrol edeceğiniz bir ölçerinizin olması şart.Özellikle Marmaris en sert ve epik bir gran fondo...

Arzumuz böyle olayların bir daha tekrarlanması ve bizlerin bilinçlenmesi.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ulaş kaya
Max nabzın %80 üzeri tehlikeli derken kime göre neye göre tehlikeli? Bunu genele söylemek yanlış heleki düzenli spor yapan birileri için. Şahsen ben intervallerde (her intervalde süre değişiyor) maks nabzın %80-%83 aralığında 10 ile 20 dakika arası 4 set yapıyorum harhangi bir risk görmedim. Ayrıca bu intervalleri hazırlayan CT klüp antrenörü. Riskli olsa sizce yüzlerce insana uygulatır mı?

Bunun yanında Vo2max intervallerde yapıyoruz oda maks nabzın %90-%93 aralığında.

Vefat eden arkadaşın mutlaka daha önceden bilinmeyen bir rahatsızlığı olmalı yoksa kimse maks nabzın %80 üzeri sürüş yapmasından hayatını kaybetmez, şayet öyle olsa pro peleton diye birşeyde kalmazdı.

Vefat eden arkadaşa Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: sccetin ve Veto8

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Doktorum dedi onun dediğini aktardım.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bana da mantıksız geldi %80 nabzın iki dakikasının ölümcül olacağı. 3 saat Uludağ tırmanışı yapıyoruz Bursa'da ve daima %80 nabız oluyor?

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Evet bu konuda nabız değeri dediğiniz gibi olabilir bu bende 144 de geliyor ki bu normal sayılır .

Sanırım bu aralık iyi hissetiren aralık,üstüde zorlamaya giriyor.

Tepki
4
İsim
Necati Nalçacı
Bisiklet
Mosso
Herkese selamlar.
Marmaris granfondoya fethiyeden gidecek var mı?
Varsa ulaşım ücretini bölüşerek gitmek isterim.Bir günlüğüne fethiyede olacağımdan ulaşım sıkıntısı çekiyorum.varsa fethiyeden gidecek ulaşırsa sevinirim ücreti bölüşürüz.

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.601
bu sene bize , hem uluslararası yarislari seyredebilmek hem de granfondolara katilabilmek mumkun olamayacak anladigim kadariyla.
Dunyada bir cok yaris iptal oldu ve Granfondo'larda iptal olmaya basladi. En azindan , Izmir/cesme'yi yapabilsek !

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

sprinTürk

Üye
Tepki
18
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bir sorum olacaktı bu gran fondolara 16 yaş altı katılabiliyor mu eğer katilamiyorsa 16 yaş altının katılabileceği yarışlar var mı

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bir sorum olacaktı bu gran fondolara 16 yaş altı katılabiliyor mu eğer katilamiyorsa 16 yaş altının katılabileceği yarışlar var mı
Marmaris gran fondoda 16 ve üzeri katılabiliyor. Yarışların sitelerine girip, katılım koşullarını okursan aradığın bilgilere ulaşabilirsin.

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti