Salcano CYC 02 Apex 2012 Cyclocross

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
iyi para ama güzel bisiklet bunları gördükten sonra utanıyorum benim 2013 sedona 721 var demeye :(

Scudo
Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Baştan sonra okudum. Yaşadığınız şanssızlıklara üzüldüm. Umarım gönlünüzce kazasız belasız kullanırsınız. Birkaç gündür bu tür bir bisiklet arayışında olan biri için çok faydalı paylaşımlar olmuş, teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
@laciverti

Merhabalar, teşekkürler öncelikle.

Bisikletimi dağıtıp parçarını satmaya karar verdim. Zamanla gönlüme göre elimden geldiğince üst seviye olarak tekrar toplayacağım.

Kadrosetinden ise "yarış yeterliliğinde bi kullanıcı" olmamamla birlikte gayet memnundum. Hatta kadroyu elimde tutmaya bu yüzden karar verdim. Boyasını tamamen kaldırıp zevkime göre tekrar boyamaya ve üzerinde salcanoya dair en ufak bi iz bırakmamayı düşünüyorum. Benim bakış açıma göre disk fren uyumlu, arka çatalda bagaj delikleri olan Axman marka bi CX kadrom var şu anda.

Kalan 1 senelik Salcano garantisi zerre kadar gözüme görünmüyor :)

@mustafa genç

Estağfurullah öyle düşünmeyin lütfen. Bisikletinizi seviyorsanız, görselliği hoşunuza gidiyorsa ve donanımı sizin kullanımınız için yeterliyse bence dünyanın en güzel bisikletine biniyorsunuz :)

Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah. :)

Tepki
0
Bisiklet
Merida
iyiki deneyimlerinizi paylaşmışsınız bende 1 aya kadar bu bisikletten almayı düşünüodum biras daha bekleyip focus,cube diğer cyclocrosslara baksak iyi olucak galiba...:confused:

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Hayırlı olsun,
bisikletçi sabırlı olur
hem yokuşlarda, hem teknik servise karşı. :)

@mustafa genç

Hayır hayır lütfen.
Alabildiğiniz bisiklet en iyi bisiklettir,
bu kadar masum, basit ve ruhu gezdiren, mutluluk saçan bir aletin,
markadan modelden fiyattan tamamen ayrı bir değerlendirmesi olmalı.

Bisiklet candır.

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Gökhan bey özellikle size teşekkür ederim. Salcanoyu zaten sevmiyordum uçurum kıyısından dönmüş oldum burda ki paylaşımları okudukça. Bekleyelim bakalım uygun fiyatlı bir bisiklet gelir inşallah ülkemize.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Hiç bisikletin yok ise uzun bir bekleyiş olur. Bu senenin bitiminde neler geleceği belli olur ancak. Zaten var ise beklemeniz iyi olabilir. Ama ben o fiyatlara cyclocross Türkiye'ye geleceğini pek sanmıyorum. Gerçekten fiyatları diğer bisikletlere göre çok yüksekten başlıyor. Uygun fiyatlı geçen sene Merida cyclocross getirmiş ama bu sene getirmeme kararı aldı. Seneye de getirirmi getirmez mi bilinmez. Sanırım o fiyata yakında bir tek Merida getirirse getirir. Görünüşe göre önünüzde bir kaç seçenek var. Salcano, Önümüzdeki sene getirirse Merida veya ikinci el almak, kadro bulup kendiniz toplatmak. Türkiye de uygun kadro bulmak çok zor. MErida ile bağlantıya geçip bisikleti veya kadroyu getirmeye çalışabilirsiniz.

(link)

Stokta var diyor. 52 cm kadro duruyor ve size uyuyor ise alıp parçaları kendiniz de toplayabilirsiniz. Kadro getirtip toplamak en uygun seçeneklerden biride olabilir.

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Elimde salcanonun sport city 40'ı var. Memnun olmadığım için salcanonun bisikletlerinden uzak durmaya çalışıyorum. Daha önce bisiklet toplamadım, gözüm hiç kesmiyor bisiklet toplamayı :) forum takip ederek bir fikir sahibi olmaya çalışıyorum. Merak ettiğim bu bisikletlerin yokuş da performansı nasıl acaba. Benim performansım pek iyi değilde :)

• Beğen
Tepkiler: romus

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Ö. konuyu hortlatıcam biliyorum ama güzel inceleme olmuş :) aklınıza sağlık.
belki de satmışsınızdır bile bisikletinizi :D

Mehmet 38

Aktif Üye
Tepki
172
İsim
Mehmet Alay
Bisiklet
Salcano
Vay be güzel açıklama olmuş geçmişten günümüze :)

UPCycling

Aktif Üye
Tepki
57
İsim
Nusret
Bisiklet
b'Twin
Salcano CYC02 Apex Yarış Bisikleti
TİP :
KADRO :
MAŞA :
ARKA VİTES :
VİTES-FREN KOLU :
ÖN VİTES :
ARKA DİŞLİ :
ZİNCİR :
KRANK TAKIMI :
ORTA GÖBEK :
FREN :
GİDON :
GİDON BOĞAZI :
SELE :
SELE BORUSU :
MAŞA YATAĞI :
ELCİK :
TEKERLEK SETİ :
LASTİK :
KADRO ÖLÇÜSÜ :
AĞIRLIK :
CYCLOCROSS 20 VİTES
CYC02 HAFİF ALÜMİNYUM ALAŞIM 3 KEZ İNCELTİLMİŞ DİSK
FULL KARBON DİSK
SRAM APEX
SRAM APEX 2X10
SRAM APEX
SRAM PG-1050 10S 11-23 KASET DİŞLİ
SRAM PC1031
SRAM APEX 50/34
SRAM APEX
AVID BB5, AVID HSX 160MM ROTOR
RITCHEY COMP CURVE
RITCHEY COMP 4 AXIS
RITCHEY COMP
RITCHEY COMP 27,2
RITCHEY PRO
PROLOGO PLAINTOUCH
WEINMANN TAURUS
CONTINENTAL CYCLOCROSS RACE 700X35
50CM, 53CM, 56CM, 59CM
10 KG
Carraro CR CX'ten ön/arka bagaj delikleri, bundan ise ağırlığı yüzünden vazgeçemiyorum. (Carraro 10.90 kg). Bu Apex'e ön heybe takabiliyor muyum acaba?