Salcano city wings 30 ile city wings 20 arasındaki fark?

bbybaran

Üye
Tepki
4
İsim
baran
merhaba
salcano city wings 30 ile city wings 20 arasında ne fark vardır

city wings 30
(link)

city wings 20

(link)

ikinci el bisiklet alan yerler varmı bildiğiniz istanbulda

Scudo

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
20 daha iyi ama gereksiz. 30 yeterli bence.

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
@bbybaran Salcanoda model numarası düşüyorsa kalite artıyor demektir :)

Aynı şuna benzer "Bir kadın gülüyorsa, Bir kredi kartı ağlıyor demektir." :)

Ayrıca bence fiyatlar bu özelliklere göre çok gereksiz bana göre 1000 lira seviyesine carraro sportive serilerini alabilirsin .. malzeme olarak toplasan 800 liralık astro serilerinden 300 tl lik malzeme farkı bile yok..

• Beğen
Tepkiler: erencaner

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
bu kadar para verdikten sonra 14.5 kg luk bisiklet alınır mı bilemem
ayrıca:
jant çemberi ,
jantlar,
jant göbekleri
gidon
gidon boğazı
furç takımı
sele
sele borusu
elçikler
hepsi çöp
maşa ise boşuna ağırlık 2.6 kg olması lazım ve 3 yılı doldurmadan bozulur gider

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Siz ne özellik ariyorsunuz ? Disk fren kesin olacak mi kaç vites olacak, bütçe nedir ?

alpG

Üye
Tepki
3
İsim
Alp
Harun bey bence biraz acımasız bir yorum olmuş.Her bisiklet kullanıcısı raceface gidon,boğaz,furç takımı ve sele borusu kullanacak değil.Veya Dtswiss jant ve jant çemberi kullanmak zorunda da değil.Elcikleri de velo olmak zorunda değil.Bu markalar olmadığı zaman bu parçalar asla çöp demek değildir.Ki bu markalari bir tur bisikleti kullansa ve City wingsle ayni vites fren donanimina sahip olsa en az 3000 TL fiyatı olur.Bu da yaklaşık olarak city wingsin 2 kati fiyata sahip demektir.

• Beğen
Tepkiler: capdain ve Hâkî.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@harun tınas castello bisikletimle markası bile belli olmayan donanım ile 7 sene civarı 15 bin km den fazla yol yaptım. Vites kolları iç lastik ve zincirden başka bir şey değiştirmedim. Şuan salcano city sport 40 aldım. Sizin bu çöp dediğiniz sisteme sahip bisikletten daha alt seviye bir donanıma sahip ama asla çöp değil. AMACINA UYGUN kullanıldığı ve bakımları yapıldığı sürece binlerce km yol götürür.

• Beğen
Tepkiler: erencaner

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bbybaran Örneğin city sport 10 la karşılaştırırsak şöyle bir tablo çıkıyor. Adsızs.png

Biri 27 altus, diğeri deore 30 vites. Frenler aynı. Küçük farklılıklar var. Zaten 27 ve 30 vites arasındaki fark çok küçük. Aynakol ve arka dişli oranları bile aynı. Aradaki bir kaç dişlide diş sayısı farklı o kadar. Hidrolik disk iki seride de alt modeller de de var. City sport 20 de mesela hidrolik disk ama bu sefer 27 den 24 vitese düşüyor. O da büyük bir kayıp değil bana göre. Siz marka kararlaştırması yaptıktan sonra ürünleri karşılaştırabilirsiniz. Çünkü vereceğiniz fiyata başka bir markada daha iyi komponentli bir model denk gelebilir.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bbybaran abi öyle bir soru sordun ki :D Ben olsam direk v fren alırım zaten öyle yapıp v fren almıştım. Gerçekten hidrolik diske ihtiyacım var diyorsan ve salcano bakacaksan en uygun hidrolikler seçilebilir. City sport serisinde Cs20 ve Cs10 modellerinde hidrolik var. Bu ikisinin arasında 24-27 vites farkı ve küçük farklar var, zaten aralarında 99 lira liste fiyatı oynuyor. Bir üst seriye çıkarsak yani city wings de 30-20-10 modellerinin hepsi hidrolik model. 10 u geçtim 20 ve 30 arasında komponent farkı var. Biri deore biri deore lx falan. Şimdi en uygun geriye kalan iki model var. Biri City sport 20 HD, diğeri city wings 30 HD. Aralarında bariz komponent farkı var zaten fiyat farklarından belli. Frenleri aynı marka model. City sport 24 diğeri 30 vites. Ben çok takılmadığım için en uygununu alırdım.

City wings modellerinde de en uygun 30 olanı. 20 ile arasında baya fiyat farkı var ve komponent için onu vermeye değer mi bilmem. O sizin kullanma şeklinize göre değişir. Belki bu fiyatlara başka marka model önerisi gelebilir. Zamanınız varsa yorum atanları bekleyin.

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
@b0zbey deore setten bahsettiğimi hatırlamıyorum ? zaten sırf deore set için o kadar çıkmaya gerek yok çünkü altus ve deore vites arasın 25 tl fark var. Ticaret için yenisi demek için aynı mantıkda çalışan yeni model..İlla deore olacak değil. Altusda aynı kalite sistemdir. Çok bi kalite farkı yok zaten sportive 224 alınabilir 900 tl civarına.. ille de salcano alacaksa da alsın ben çünkü aldım 4 ay sonra sattım. Şimdi kron kullanıyorum. sıkıntı yaşadım ve ilimde çözemedim fabrikayı aradım 90 lı yıllardaki bakkal cı gibi konuşuyor 0 ilgi umrunda bile değilsin adamların. Verdiğim paraya acıdım. Adamlar satana kadar ilgili senle.. Ama bi kron bi sedona fabrikası öyle değil. Bizim buralarda zaten 0 salcano pek kalmadı çözümsüz kaldıkları için bütün satıcılar krona sedonaya döndü veya carraro satıyor. sadece ev**r gibi üçkağıtçı yerlerde satılıyor salcano..
@bbybaran bence 10 daha mantıklı 2 si arasında

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@Kadir Yılmazer hakli olabilirsin. Konunun uzmani degilim.

Altusla Deorenin 25tl fark oldugu yer nerede? 2. bisikletin aktaricisini tourneyden yukseltebilirim belki.

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
@b0zbey webde aratarak bakmıştım belli bir site yok bir sürü fiyat far arayıp stok sorgulama vs uğraşmak gerekiyor fiyat önemli deil önemli olan işlevi bana göre kalite ve işlevsel olarak pek bi fark yok gidipde model için 800 tl fazla vermek mantıksız anlatmak istediğim konu bu..

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar ben salcano wings 20 almayi düşünüyorum sizce artı ve eksikleri nelerdir verilen parayi hak eder mi birde uzun türlar için uygun mudur

Tepki
70
İsim
Kadir
Bisiklet
Kron
@b0zbey fark 35 lere çıkmış vites kolları buna yaklaşık fiyatlar ben acera kullanıyorum ve çok memnunum geçişleri hissetmiyorum bile ayrıca altusdan, tourneyde yaşanan şikayetler deoreler de de mevcut.. Yıllarca tourney kullandım hiç sıkıntı yaşamadım. Usta nın ayarına bakar bu iş. Shimanonun tüm modelleri çok kaliteli. Hangisine daha iyi bakarsan o daha uzun ömürlü gider. Yarışlarda hala tourney serilerini görmek mümkün. Parası olan modele para veriyor. Paran vardır harcıcak yer bulamassın o zaman verirsin. :)

(link)
(link)