Salcano City Sport Kullanıcı Kulübü

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Muh26ammed
Gayet memnunum kardeşim fakat ergotech isminde bir marka var onu tavsiye ederim.
Çünkü o biraz daha büyük ve geniş avantajları var.

@ÇağlarDemir
Fiyat konusunda herhangi birşey söyleyemem ama genel olarak city sport serisini tavsiye ederim.
Akıcı sağlam ve rahat bisikletlerdir.
Tabi kullanacağınız yer tamamen sıcak asfaltsa ön amortisörü olmayan bir modeli de değerlendirebilirsiniz.
Ama gerek şehir içi kullanımı gerek ara sıra patika kaçamakları için city sporttan memnun kalırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Muh26ammed

MELİKŞAH

Üye
Tepki
136
İsim
ibrahim yıldız
Bisiklet
Peugeot
@ÇağlarDemir
Aramıza hoş geldin öncelikle. Bence Bisiklet seçerken en önemli etken nerede ve ne için kullanacağındır. Bahsettiğin bisikleti yaklaşık 1100 km kullandım. Şehir içerisindeki bozuk yollarda ve toprak köy yollarında da kullanacağımı düşünerek bir hevesle amortisörlü, 35 mm orta kalınlıkta lastikleri olan bana göre tam f/p canavarı olan cs30u aldım. Ancak kullanmaya başladıktan sonra gördüm ki, ben düzgün asfalt yollarda uzun mesafeler alarak, dik eğimleri rampaları aşarak mutlu oluyorum. Sürüşleriminde %90 dan fazlasında amortisörü kilitli kullandım ve bu şartlar altında zırhlı lastik ve amortisörün boş yere hamallığını yaptığımı gördüm. 15 kglik bu canavarın önce maşasını degiştirmeyi düşündüm sonra vazgeçip amacıma uygun başka bir bisiklet aldım. Kullandığım süre boyunca 1 kez lastik patlattım ve 2 sefer de vites ayarına ihtiyaç duydum bunların dışında günlük 70-80 km ve daha fazla kullanmayı düşünüyorsan kesinlikle iyi bir sele ve elcik almalısın. Bahsettiğin fiyatta internet mağazalarında en ucuz 1050 TL görünce uygun geldi.

Tepki
0
İsim
Çağlar Demir
@eren konu @MELİKŞAH

Öncelikle verdiğiniz cvplar için ikinizede teşekkürler.ben bostancı'da oturuyorum bisikletide sadece bostancı sahilden caddebostan yada kartal tarafa ufak ufak kullanıcam.fakat dediğiniz gibi amortisörsüz bir model alınca yanlış görmediysem parçaların kaliteside azda olsa düşmekte.ben aldığım herhangi birşeyi uzun yıllar asgari yıpratarak kullanan birisiyim o yüzden almışken biraz iyisini alayım dedim.tabi siz daha düşük modellerin parçalarıda gayet iyi diiyp herhangi birini al derseniz onlarada bakabilirim.illa bu model olacak demiyorum.sizlerin tavsiyesiylede herhangi birini alabilirim.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@ÇağlarDemir
City Wind 40 modeline bakabilirsin daha akıcı bir geometrisi var Salcano'nun fitness denilen serisine isabet ediyor.
Ön ve arka bagaj bağlantı delikleri var.
Continental lastikler var.
Memnun kalırsın diye düşünüyorum.

MELİKŞAH

Üye
Tepki
136
İsim
ibrahim yıldız
Bisiklet
Peugeot
@ÇağlarDemir Bahsetmiş olduğun kısa mesafelerde cs30 konforludur ve keyif verecektir. Önceki mesajımda bahsetmiş olduğum ağırlık farkı da seni çok etkilemeyecektir.

Tepki
0
İsim
Çağlar Demir
@eren konu @MELİKŞAH

İkinizede tekrar çok teşekkür ediyorum.söylediklerinize dayanarak hareket edecem ama anladığım kadarıyla bu işte herhangi bir bisikletle başlayıp daha sonra ne yapmak neye binmek istediğini uygulamalı olarak görüp daha sonra taşları yerine oturtacaz :))

Muh26ammed

Üye
Tepki
12
İsim
Muhammed
Bisiklet
Salcano
Hocam city sport 40'a yedek iç lastik alacağım ama ölçülerini bulamadım. Yardım edebilir misiniz?

ismeyu

Üye
Tepki
32
İsim
ismail çelik
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar merhaba bu ara bisiklet ariyorum kafam corba gibi oldu :) salcano city modelinde hangisini tabsiye edersiniz sehir ici kullanim icin butce 800 civari ancak

M.Oonnaayy

Aktif Üye
Tepki
473
İsim
Mert
Salcano city sport performans açısından memnun kaldınız mı?Hızlanması olsun harcadığınız efort olsun? Paylaşırsanız sevinirim..

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
396
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@ismeyu cty fun 70 kullaniyorum..gayet memnunum.
En dusuk donanimlar var ama beni ziyadesiyle memnun ediyor..amortusorsuz masa var..sehir icinde kullaniyorum butun yollarim bozuktur..denizlili olanlar bilir..butun mahalleleri bozuktur..hatta bozuk parke tasi olan dik inisli bir yolda bile 50 km hiz ile gidebiliyorum..cat cat vuruyor olmasina ragmen ben sahsen bu durumdan sikayetci degilim..tek sevmedigim sey rengi bisikletimin..en ucuz bunu buldugum icin aldim 600 tl verdim..iyikide almisim..cf70 in siyah kirmizi modelini bulursaniz alin gecin, tavsiye ederim..yok ben daha havali seyler dusunuyorum diyorsaniz kesenin agzini acacaksiniz.

Merthannn

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Lapierre
Herkese merhabalar ben de bir aksilik cıkmaz ise pazartesi gunu CS40 ile aranıza katılıyorum keyifli günler ve sürüşler dilerim

Muh26ammed

Üye
Tepki
12
İsim
Muhammed
Bisiklet
Salcano
@Merthannn H.O. pisman olmazsiniz Insallah

Daha güzel fotograflar cektim

Kadro koruyucu biraz olmadı ama :hhhhhh:

Dosyalar

_ertas_

Üye
Tepki
0
İsim
Özkan
Bisiklet
Salcano
Selam arkadaşlar foruma yeni üye oldum İstanbul'da oturuyorum city sport 30V alcam gittigidiyorda kupon ve puan la 900 lira civarında olacak
Fiyat çok iyi geldi ama daha uygun alabileceğim önerebileceğiniz bir yer var mı sormak istedim.

cecer41

Üye
Tepki
1
İsim
cihan
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar ikinci el bisiklet ararken karşıma bu bisiklet çıktı ve sahibi modeli bilmediğini söyledi, acaba bu bisikletin modeli hakkında fikri olan var mı?
Screenshot_2017-03-07-16-55-08.jpg

Muh26ammed

Üye
Tepki
12
İsim
Muhammed
Bisiklet
Salcano
@cecer41
Hocam modelini bilmiyorum ama acaba faturasi varmiymis

cecer41

Üye
Tepki
1
İsim
cihan
Bisiklet
Diğer
@Muh26ammed arkadaş işteymiş akşama detaylı foto atacağım dedi bende bilmiyorum.

@Muh26ammed
Şöyle bi foto daha var.
received_959163940886761.jpeg