Salcano City Sport 24 VS ile aranıza katılmış bulunmaktayım!

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Gurol Ozel

Ben bu kadar beklenti içine girmemiştim açıkcası, ondan biraz fazla memnunum öte yandan. Çok memnunum yani bisikletten. Aklım almıyor performansını. Hiç bir parçasından şikayetim yok ve düz yolda eğer rüzgar suratıma doğru esmiyorsa pedala asılınca çok rahat 40-45 km hıza çıkabiliyorum. Bazen geceleri bizim semtteki uzun ve yokuş aşağı yağ gibi asfalta gidiyorum hız denemesi için, gece hiç araba olmuyor çünkü, maksimum hızım 77 km ve bisiklet öyle dağılacakmış gibi olmuyor. Şundan emin oldum ki uzun yola (mesela toplam 250 km lik bir yol yani) rahat çıkılır. Yolda bırakmaz.

Dediğim gibi tek sıkıntım gidonu hep aynı şekilde tutmak ve yarattığı sıkılma. Boynuz araştırıyorum o nedenle..

Scudo

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Güle güle kullan güzel bisiklet Allah kaza bela vermesin....

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Buğra Kaan

Teşekkürler Buğra, bazen şerefsiz sürücüler denk geliyor. Kasten üstümüze sürüyorlar, bariyere veya şarampole doğru sıkıştırıyorlar ama ne yapalım, her türden insan var.. Hepimize kazasız belasız sürüşler..

Setmet

Üye
Tepki
0
@Çağatay Çağlar

Buldugunda benimlede paylasirsan cok cok memnun olurum :) guzel gorunumlu, kullanisli bisey almam faydama olacaktir. Bekliyorum .. :) Simdidende cok tesekkur ederim.

Gurol Ozel

Üye
Tepki
20
@Çağatay Çağlar

Bizim ulkemizde her cesit var maalesef. Birak arabayi akulu araba kullanamayacak kapasitede tipler trafikteler maalesef..

Gecen biride beni sikistirdi, sonra kirmizi isikta yakaladim.....

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Gurol Ozel

Beni ve arkadaşımı sırtımızda gitarlar, bisikletle giderken üstümüze doğru sürdüler. Sonra da arabadan inip tartaklamaya kalktılar. Sırtımızda pahalı gitarlar, altımızda yeni aldığımız bisikletler olduğundan ve barbarlığa da sempati duymadığımızdan tartaklandığımızla kaldık yolumuza devam ettik. İnsan ayırt etmiyorum ama kendileri aksanından ve "Biz Diyarbakırlı akıllı olun yolumuzun yanından geçmeyin lan" demelerinden kürt oldukları aşikardı. Doğudan göçüp buraları işgal ettikleri yetmezmiş gibi, iş olanaklarını gasp edip yerlilileri fakir bıraktıkları yetmezmiş gibi, yol kenarından bisikletle geçenlerin üstüne sürüp, arabadan inip tartaklayacak kadar da cesurlar. Trafiği aradık, mevkiimizi bildirdik, plaka numarasını verip olayı izah ettik, "Biz birşey yapamayız kardeşim. Çarpmamışlar ki." dediler. Yaşasın Türkiye'de yaşamak..

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@Çağatay Çağlar
Polis'te bişey yapmıyo ki be Çağatay abi.İnsanın sövmesinden başka elinden gelen bişey yok.Şerefsiz dicen geçicen ama o bile az kalıyo işte.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
türkiyenin ağası sanıyorlar kendilerini .......mun köpekleri. Size tavsiye biber gazı bulundurun yanınızda, acımadan sıkın gözlerine

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Sait Hislioğlu

Arkadaşım normalde elektro-shock cihazı ve biber gazı bulunduruyormuş, çünkü o kimi zaman kafasına esince 200 km yol yapan kafasını dağıtan, gece falan süren birisi. Ben bilmiyordum taşıdığını. Ancak stüdyoya gidiyorduk aynı grupta çalıyoruz, Buca'dan Üçyol'a 5 km bile değil diye yanında getirmemiş. Olsaydı elektro-shock ile dans ettirirdim ama şans işte dedi. Elektro-shock biraz fazla bana, ama biber fazı muhakkak alıcam. Normalde kickbox sporculuğu yapmış birisiyim ama bize öğretilen bunu sokakta kullanmayın idi. Kaldı ki adamlar arabadan 2 kadın 3 adam indiler ki tiplerinden çok belli silahları da vardır. Avrupa'da 6 ay bulundum, bisiklete saygı o kadar tavan yapmış ki, ne diyim bilemiyorum.

Gurol Ozel

Üye
Tepki
20
Aslinda biber gazi bizlere gercektende gerekli. Ortalik maganda sarhos ve kopeklerle dolu sehirde degilde dagda yasiyoruz sanki.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Valla sormayın, semtine göre değişiyor gerçi. Misal Balçova'da en ufak sıkıntı yaşamadım, zaten bulunduğum semt temiz yer. Ama daha iç kesimlere, serseri takımının kol gezdiği yerlere girince laf atanlar, üstüne koşturanlar. Yani amaç yok, sırf sen kafanda kask, eldiven falan bisiklet sürüyorsun diye sataşası geliyor. Hayır pedallıyoruz yetişemiyorlar da ya yetişseler? Laf olsun makara çıksın diye adam döverler. Cidden şakaya alınacak iş değil, hava kararınca bilhassa ıssız yerlerden tek geçmemek lazım. Herkes düzgün insan değil. Biz birkaç kez malesef tartaklanma yaşadık. Hep de kalabalıktılar sesimizi çıkaramadık. Alıcam ama biber gazı, boku bokuna ölmeyelim birgün..

Gurol Ozel

Üye
Tepki
20
Ben geceleri 3-4 gibi cikiyorum bazen ama hep anayoldayim o yuzden birsey olmuyor ama genede dedigim gibi biber gazi alacagim 10 tl icin tiske girmeye degmez.

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Ben eşime almıştım iki hafta önce Tekzenden. Galiba 8.90 lira. Mağazada yanlışlıkla çalışanlardan birisi sıkmış biraz, bir hayli etkili olduğunu söylediler. Sanırım kendim için de almalıyım. Her tür insanla karşılaşmak mümkün. Eski bilek gücü, ya da mertlik yok sokaklarda, hali ile tedbirli olmakta yarar var.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@bayramtok

Bilek gücünü katiyen güvenmeyin, ben eski lisanslı sporcuyum, muay-thai dövüş sanatı eğitim aldım. Şu bahsettiğim tartaklanma olayında kullanacak pozisyonda değildim. Sırtta 1000 liralık gitar, altımda yeni aldığım bisiklet, hadi bunları bir kenara fırlatıp 3 kişiye dalayım desem adamlar muazzam tehlikeli tiplerdi muhakkak bıçak, tabanca taşıyorlardır. Sen orada fevri davranırsın, yersin bıçağı bir allahın kulu da olaya adım karışır diye kolundan tutup hastaneye götürmez bu ülkede. Ben sanırım yarın alıyorum sprey. Bana da çok etkili olduğunu, en azından beladan kaçabilecek zaman yarattığını söylediler. Ben asker çocuğuyum, disiplinli büyütüldüm. Keyif için insanların üstüne araba süren, sataşanları anlamıyorum.. Bunun neresi eğlence? Benim üzerime kasıtlı olarak araba sürüldü, acemi bisiklet sürücüsü olsam giyotin gibi bariyerlere girerdim. Yazıklar olsun böyle hayvanları yetiştirenlere..