Salcano city life10 HD bisikletim 10 dk içinde çalındı!

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar dün iş dönüşü Ankara CHP genel merkezi karşısındaki cami avlusuna bisikletimi kilitleyip ihtiyaç giderdim Döndüğümde yerinde yoktu. Kamera görüntülerini bana göstermediler. Polisten yazı getirmem gerekiyormuş. Nasıl kilidi kırdılar bilmiyorum. Sonuç;viskili gören duyan olursa mesaj atmasını rica ediyorum.
Fotoğraflar bana ait
IMG_1535.JPGIMG_1536.JPGIMG_1539.PNG

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Camiler, AVM'ler, binalar... Neredeyse hiçbir yer güvenli değil zaten. Çünkü cezalar caydırıcı değil. Cami olması olayı değiştirmiyor, zaten hırsızlık edecek kişi camiye namaz kılmaya gelmiyor, çalacak eşya bakmaya geliyor. Bugüne kadar da cami cemaatinden olup da hırsızlık edeni görmedim.
Geçmiş olsun, umarım bulursunuz, mutlaka internetteki satış sitelerini takip edin. Çalıntı Pazarları falan da varmış. Aklınızda bulunsun

• Beğen
Tepkiler: Tuurok

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaba bir hesapla Scott olsaydı 1-2 dk içinde giderdi

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilit dandik bir kilitmiydi yoksa bir yere bağlamadınızmı bisikleti sadece arka tekerimi kitlediniz ?

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilit btwin sanırım geçmiş olsun.

• Beğen

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.121
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçmiş olsun, benim çözümüm ihtiyacımı giderirken bisikletimi yanımda bulundurmak, özellikle akşamları gözden uzak yer bulmak zor olmuyo :). Belki kulağa hoş gelmeyebilir ama bisikleti çaldırmak da hoş değil sonuçta.

• Beğen

Tuurok

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Teo
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum. Kilidim aşırı güvenli değildi.Ancak çok da dandik degildi. Görüntülere göre iki kişi tekmeleyerek kilidi kırıyorlar. Bisiklete atlayıp kaçıyorlar. Yıllarca çalıntı haberleri okudum sosyal medyada. Adamların yanına kar kaldığını görünce bir gün benim de başıma geleceğini düşündüm. Sadece olay hiç beklenmedik bir yerde ve saatte oldu. Neredeyse otoban gibi yayanın geçmediği, oturma alanlarına uzak bir yer.
Size tavsiyem, ağırlığına falan bakmayın en ağır kilitlerden alın.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Dışarıda bisiklet bırakanlar için bir bisiklet parasıda kilide vermek gerekiyor sanırım.

Şekil A :

Ekran Alıntısı.PNG

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Geçmiş olsun. Yuh diyorum .....

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tuurok
Bir kilit tekmeleyerek kırılmamalı. İlk defa duyuyorum böyle bir şey. İlginç

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Deneyeceğim şu tekmeyle kırmayı kilidime nasıl tekmeyle kırılır ya eğer öyleyse kilit bahanesine hepimizi soyuyorlar....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar kilidin sağlamlığı sadece kablo kısmında değil, ucunda anahtarın girdiği kısmındadır aynı zamanda. Kilidin en zayıf noktası anahtarı soktuğumuz yerdir hatta. O kısma taşla vs bir cisimle vurduğunuzda içindeki mekanizma dağılıyor, kilit kendini bırakıyor. Tekmeyle nasıl yaptılar tam anlamadım, mantık aynı olsa da ne çeşit bir vuruş yapmışlar gözümde canlandıramadım ama.
Her kilit markası kablosunun kalitesiyle övünüp duruyor da gerçek kilit mekanizması testi göremiyorum malesef. 10-20 liralık kilitlerin mekanizması zaten ben gidiyorum der gibi, 3 4 vuruşta atıyor kendini.

oguz01adn

Üye
Tepki
53
İsim
Oğuz
Bisiklet
Carraro
5-10 kiloluk abus motosiklet zinciri mi taşıyacaz anlamadım ki.İyi ki okul ev arası takılıyorum da çok şey olmuyor.Okulda da fark edilir herhalde taşla ezme tekme atma vs :( Arkadaşa geçmiş olsun umarım bulunur.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda bulursunuz fakat her ne olursa olsun bisikleti boş bırakmaya gelmez. Kilitli olsa bile bu durum değişmemelidir.

xman

Üye
Tepki
28
geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede bulunur kavuşursunuz bisikletinize.

• Beğen