Salcano Cappadocia Fixie

Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Single ile rampa çıkmak zordur bir tez olarak ciddiye alınabilecek bir söylem bile değil. Çıkan çıkıyor da çok sığ bir söylem.

Gerekli antrenman ve teknik sürüş bilgisi sonucunda her türlü rampa single, fixie ile çok rahat çıkılır.

Şahsımı övmekten nefret ederim ama çoğu bisikletçinin mtb ile çıkmayacağı rampaları 46×16 aynakol ruble oranı ile çıkmaya talibim.

Single alın, fixie alın. Binin sevgili kardeşlerim. Benim single ı fixie ye çevirme planlarım var. Single ile başlayıp fixie ye geçmek daha makul bir hareket. Flip flop göbek varsa dadından yenmez.

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
@Burcuu konuyu hortlatmis olucam ama kimsenin bu bisikletle ilgili kullanim yorumu yapmadigini gorunce dayanamadim. 1 1.5 hafta once aldim ben salcano cappadocia yi fiyati gayet uygun gelmisti ve cok ta hosuma gitti bisiklet gayet hafif herfixie gibi ve gerekli hizinizi aldiktan sonra cok rahat guzel yokus cikabiliyorsunuz . Sade ve guzelligin bir arada oldugu bi bisiklet eger uygun fiyatli bi fixie bakiyorsaniz bicilmis kaftan budur bence.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Yaşasın konu hortlamış :D
Güle güle kullanın yeni bisikletinizi. Nihayet detaylarını yakından görebiliriz bisikletin, eğer fotoğraf çekmeye üşenmezseniz :) Bisiklet almak için kış mevsimi uygun zaman kesinlikle. Çok iyi bir fiyata almışsınız. Boyum 1.66 olduğundan çok düşündürüyor beni kadro büyüklüğü. Boyun sırt ağrısı konusunda şikayetim olur diye emin olup alamıyorum bu bisikleti. Zahmet olmazsa sele kelepçesinden aynakola kadar olan kısımı ölçebilir misiniz kaç cm acaba?

• Beğen
Tepkiler: PikaMuscle

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
@Burcuu tabiki bi ara bisikletimin yanina indigimde olcerim ve iki uc fotografi olmasi lazimdi galerimde atayim :)IMG_20161212_193304.jpg bundan baska resim bulamadim ama disari cikabildigim zaman cekerim daha detayli resimlerini burda sizlerle paylasirim. Ve ilerleyen zamanlarda gidonu drop bar a donusturmeyi dusunuyorum daha agresif bi goruntu icin ve kirmizi gidon bandiylada rengi daha cok acilir bisikletin diye:). Eger gercekten beklentileriniz cok yuksek degilse parasinin hakkini verecegini dusundugum bi bisiklet:)

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
kazasız belasız sürüşler dilerim
fren kablolarının da kırmızı olması çok hoş bir uyum sağlamış :harika:
ama şu fotoda jantlar kırmızı, sizin ki 2016 model filan mı, jant, kadro sticker renkleri farklı?

• Beğen

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
Evet jant cemberleri kirmiziydi benimde aldigim internet sitesinde ve kadroda gri detaylar vard falan bunun renkleri farkli , internette kadro renklerinde gri olan kisimlar bunda degisik tonda bi siyah yakindan cekim fotograf attigimda belli olur sanirim , 2015 model yaziyordu internet sitesinde ama bu modeli daha cok hosjma gitti benim kadro simsiyah daha asil bi goruntusu var gibi geldi bana tabi ki herkesin kendi gorusu olue o birtek keske jant cemberlerimde kirmizi olsa diyorum ama o sticker ile bile yapilabilcek sey oldugu icin fazla kafaya takmamak gerek bence [emoji5]

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@PikaMuscle

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binmek nasip olsun.
Sizin çektiğiniz fotoda daha güzel duruyor bisiklet.
Uygun bir vakitte ayrıntılı fotolar ve sürüş izlenimlerinizi de yazın lütfen.
Ben bunun alüminyum kadrosunu almayı düşünüyorum.

• Beğen

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
@seffahcabbar Cok tesekkur ederim. Bende sizin gibi dusunuyorum katalogunda tek bir fotografi var bisikletin ve renkleri daha farkli ama kargodan bana geldiginde o kadrodaki kartonlari kaldirdigim andaki mutluluk cok guzeldi. Surus izlenimlerime gelicek olursak surmesi gayet rahat ben fixie ye eski dag bisikletlerini bilirsiniz tabiri caizse okuz olusu gibidirler. Celik kadri celik masa vs vs heryeri celik yaklasik 20 kg ustundedir. On aktariciyi kullanamiyordum ondan falan buna gectigimde ne kadae hizli gidebildigimi farkettim. Aklinizda yokuslar varsa da bence dusunmeden alin benim aklimda yokuslar vardi bisikleti aldigim gibi hemen yokusa gittim eger ki yokusun egimine girmeden yeteri kadar hizinizi alirsaniz cok ama coook rahat cikiyor yokuslar en ufak bir supheniz olmasin onun hakkinda. Eger isterseniz bisiklet singlespeed e donusebiliyor ama ben donusturmedim dusunmuyorumda suanlik acikcasi madem bi yola girdik fixie diye hakkini verene kadar ugrasicam diye dusunuyorum. Ben daha onceden yaris bisikleti kullanmadigimdan bana yoldaki ufak taslaei hissettirmesi haricinde baska garip gelen sey olmadi. Benim dusuncelerim boyle sizde alirsaniz simdiden hayirli olsun diyelim [emoji5]

Imothep

Üye
Tepki
0
İsim
Sami
Dostlar ben de aldim bu modelden ama siyah istiyodum beyaz kalmis sadece. Mecburen beyaz aldim ama pek icime sinmedi. Bugun montaj yapildi.. Siyaha gore cok sonuk kaldi. Ama bisiklet fiyat-performans urunu.. agirligi gayet makul,akintisi cok guzel.. ama bu fixie olayi bana garip geldi.. bunu single a nasil cevirebiliriz? Bilen arkadaslar bilgilendirirse cok memnun olurum.. flip-flop olayi bunlarda var mi ki? Aklimda deli sorular.. :confused::acpsnr::)

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
@Imothep hocam farkettiyseniz gobegin obur tarafinda disli takilcak yuva var oraya cocuk bisikletlerindn falan da olur normal bisikletcilerde de bulunur oraya carktan takip tekeri cevirceksiniz ama bana kalirsa fixie ye alisin cunku zevki orda

Imothep

Üye
Tepki
0
İsim
Sami
Hocam ben baya bi amatorum fixie nin avantajini anlayamadim. Gerci soyle bi etraflica tecrube edemedim.

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
Fixie biraz da tarz meselesi oluyor her kosulda mutlu etmeyebiliyor mesrla kondisyon yoksa yokus cikmakta cok zorluk cekebiliyorsunuz. Fixie nin avantaji vites olmayisi ve bisikletin en sade hali, sorun cikarmasi olmuyor ve internettn birkac video izleyip neler yapilabilcegine bakabilirsiniz daha.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
vites olmayışından dolayı arka göbeğe dolayısı ile jant teline binen yük daha fazla olacaktır bu yük çemberi dahi etkileyebilir arka dişlinin ne kadar bir mukavemette olması gerektiği hatta krank dişlisininde ömrü tartışılır bildiğimiz zincirler bu yükün altından kalkabilirmi buda bilinmez bu yüzden bu tür bisiketler ya özel üretim işi fixie yapmak olan firmalardan alınmalı purefix vs yada illa alınacak ise hafta sonları keyif amaçlı kullanılmalı.

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
Evet cevieiliyor disli takmaniz lazim sadece

PikaMuscle

Üye
Tepki
16
İsim
Emre
Acikcasi ben cok memnunum tek memnun olmadigim nokta turlara cikmak istedigimde bana cok uzun yokuslarin korkusunu vermesi başka sıkıntısı yok