Salcano Astro 270Sv 26" Shimano 27 Vites aldım

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

bizim mahalledeki 10-15 yaşındaki kızlar da bakıyor :D erkekler de :D
motoru olmayan pisiklete bakılmıyo o kadar ne olursa olsun, dogma alsak bakmazlar :rolleyes:

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şimdi turdan geldim sahilde tekerim indi yürüdüm biraz benzinliğe gittim benzinliğin girişinde mazgala düştüm ayakkabım çamur pislik oldu allahtan pompanın yanında su vardı yıkadım tekeri şişirdim,10 km yaptım inmedi arka teker biraz 8 çiziyor

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
mazgala kendiniz mi düştünüz acaba? çok aşırı geniş değilse 2,2lastikler mazgaldan rahatça geçiyor...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mert C.

sürerken değil yürürken düşü verdim :( allahtan yara almadım sadece ayakkabı battı ,petrolün girişindeki mazgala düştüm

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

ben de bacakları çok çizdim yürürken. pedalları sürtüp duruyorum...
bisikletle giderken sorun yok inip park edecekken pedalla bacak çiziliyor, böyle saçma iş mi olur. bir de kırılmıştı sağ teki, kırıkken çizdiğinde kanatıyordu bile...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
uzun bir aradan sonra döndüm tekrar, akor ayarı yaptırdım ve patlamış olan lastiğimi yaptırdım ,kitlenmeyen amortisörü yaptım çok basitmiş şuanlık sorun kalmadı

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

akordu kaça yaptırdın acaba?
ben de sordum henüz sorun olmadığı halde, teki 10tl dedi servis.

sorun kalmamasına sevindim :) şimdi memnunsundur bisikletten herhalde :D
benim de tek korkum lastik patlaması şuan... ilk 3-5 patlakta sürükleye sürükleye götürüp iç lastik değişimine dikkatle izlemeyi düşünüyorum. sonra da yedek iç lastik ve gerekli ekipmanı alır pompamı kadroya takar keyfime bakarım :D pompa aldım ama lastik değişimini bilmeden anlamsız olduğundan daha takmadım kadroya.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mert C.
şuanlık bir sorun yok ama akoru ben bozdum kaldırımlardan atladım inşata bile girdim ön kaldırmalar felan hakkettim yani mahalle bisikletçim çok iyi zaten bisiklet fabrikasından emekli olmuş hemen karşı sokağımda,tek jant akor 8 tl 1 jant yarım saat sürdü, lastik yama tek 4 tl 2 tane patlak vardı iç lastiği değiştirdik ,amortisör kitlemede çok kolaymış hemen yanında sıkma yeri var orayı sıkınca oldu 2 saatte anca çıktım bisikletçiden 28 tl tuttu toplamda,uzun tura çıkmaya korkuyorum geçen lstik patladı başıma gelmeyen kalmadı,ama lastik değiştirmek çok basit lastikler çok yumuşak eski bisikletlerin ki gibi sert değil 2 dkkanı bile almaz bidaha bende kendim yamalicam

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hızlı giderken ön dişli 2 vitesteyken biraz visteslerden ses geliyor gibi normal mi acaba tır tır gbi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

gidondaki vites ayar vidaları ile ayarlanıyor, bende de 2-6'dayken ya da 2-5'deyken vardı öyle ses sanırım. çok az çevrilince düzeldi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mert C.

vites ayarları bozulur diye kurcalamak istemedim,sen ilk bakıma soktun mu ?

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

benimki denk gelip gittiğim zamanlar hariç 2 haftada bir bakıma giriyor :)
servis gelebilirsin bakarız dedi, bana da 1km civarı mesafede. boş zamanımda gidiyorum arada dolaşırken.

2 kez vites ayarlandı, 1kez lastiklere hava basıldı kontrollerde. başka birşey yapılmadı, sorun yoktu hiç...

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@alper Ku

bakımlar ve ayarlar için ücret almadı, almayacağını söyledi.
hatta boş zamanımda gidip izleyerek iç lastik değiştirmeyi de öğrenebilirmişim :)