Salcano Astro 212 HD aldım iyi bir tercih mi yaptım? (500TL ye mâl oldu)

EMRE OZKAN

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Hepsiburada.comdan aldığım ürünün fiyatı uygun geldiği için hemen sipariş verdim ve şimdi de kargolanmasını bekliyorum.
650 TL ye aldım ama 100 TL HB hediye çeki ve 50 TL maximum puan kampanyası vardı çok uygun oldu benim için. 100TL lik HB hediye çeki 50 şer 50 şer 150 liralık alışverişlerde kullanılıyormuş ama olsun ihtiyacım olan bir şeyi aldıktan sonra pek bi sorun olmaz diye düşünüyorum. Hepsiburadanın satış sayfasında siyah-sarı renkli model bulunuyor ama beyaz-siyah olan model benim hoşuma gitti, Beyaz olanının gönderilmesiyle ilgili talepte bulundum bakalım ne olacak.
http://www.bisikletcim.com/ProductImages/26943/original/salcanoastro212hd26.jpg

TİP : 26" MTB 21 VİTES
KADRO : HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM
MAŞA : SUNTOUR XCM V3 MLO KİLİTLEMELİ
ARKA VİTES : SHIMANO RD-TX55
VİTES KOLU : SHIMANO SL-M310 ALTUS 21 VİTES
ÖN VİTES : SHIMANO FD-TX50
ARKA DİŞLİ : SHIMANO HG20-7 KASET DİŞLİ
ZİNCİR : KMC Z7
KRANK TAKIMI : SUNTOUR XCT V3
ORTA GÖBEK : SUNTOUR XCT-SQS
HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI : SHIMANO M445, TEKTRO 160MM 6 BOLT ROTOR
GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152BT ALÜMİNYUM
GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM
SELE : SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ
SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM
MAŞA YATAĞI : VP A68 ED SALCANO LOGOLU
ELCİK : SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
TEKERLEK SETİ : SALCANO X-PROD1 8X4 ÖZEL ÖRÜM
JANT GÖBEĞİ : FORMULA DC19-DC25 QR
LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2
KADRO ÖLÇÜSÜ : 16"-18"-20"
edit:özelliklerini ekledim

Scudo

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Aynen, kişiye özel %10 indirim ile daha da düşüp 650 liraya geliyor galiba, acaba özelliklerine göre bu fiyat iyi midir?
Hediye çeklerinin toplam değeri 100 lira olsa 550 liraya gelmiş olur.
Hayırlı olsun bu arada.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
500 liraya hidrolik frenli ikinci el bile zor bulunuyor, iyi almışsınız bence.

EMRE OZKAN

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Teşekkür ederim, kargom elime gelsin, kurulum yaptıktan sonra incelememi paylaşırım

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Geçen sene peşin fiyatı 800 TL civarındaydı. Bu sene bu fiyat normal. Çekiş grubu ve amortisör en alt seviye sayılır. Amortisörün tepkimesi sert, fazla birşey beklemeyin ama artısı gidondan kilitleme özelliği. Yolda giderken açıp kapatabilirsiniz. Disk freni de m445 giriş seviyesi. Beyaz olması estetik açıdan güzel. Diskler 160mm yeterli oluyor donanımla kıyaslarsak. İleride modifiye düşünürseniz, çekiş grubu en az orta seviye deore, havalı bir maşa en az epicon, lastikler biraz daha korumalı shcwalbe veya maxxis orta seviyelerinden olabilir. Freni değiştirmenize gerek yok. Hayırlı olsun, iyi pedallar...

Tepki
8
bende üç gündür kampanyadan haberdardım bugün sirkecide ve o bisikletçilerin olduğu altgeçitte bütün gün bisikletleri karşılaştırdıktan sonra astro 212de karar kıldım.çünkü fiyat olarak bu civarda hiçbi bisikleti beğenemedik. bi arkadaşımla beraber birer tane aldık. bekliyoruz bakalım nasıl bişey çıkacak. emre bey benim de size bir sorum olacak renk talebinizi hepsiburadaya nasıl ilettiniz.

Tepki
15
Bisiklet
Bulldog
@emre özkan
Hayırlı olsun.

Hidrolik fren olmasının senin açından eksileri ve artları var mı? bende aynı bisikleti düşünüyordum. ama hd fren in bakımı ve bakım masrafı konusunda forumda iyi şeyler duymadım.sen ne düşünüyosun?

Kazasız belasız ..

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
fiyatı uygun, hayırlı olsun kazasız pedallamalar :)

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
sımdıden hayırlı olsun.. ıyı bısklet daha ne olsun...

EMRE OZKAN

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
mesaj ile ilettim umarım dikkate alırlar. yarın da bir telefonla aramayı düşünüyorum. beyaz çok hoşuma gitti inş. beyaz yollarlar.

msemirhan

Üye
Tepki
5
İsim
Muhammed Emirhan Şahin
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2019 temmuzda astro 212 aldım. Ben de yalnız o zaman yakın zamanın astrolarından sanıyordum ve pek bilgim yoktu tecrübe edindikçe öğrendim ki bu delikanlı bir 212 imiş. Meğersem burdaki sıfır parçalarına bakınca maşa hariç her şeyi değişerek yükseltilmiş. Elime geçtiğinde alivio set ve mekanikten hidroliğe geçirilmiş br365 takımla geldi. 2013 olduğunu da yeni öğrendim ama yine de çok memnunum. Kadronun asabi yapısını çok seviyorum. Üstündeki parçaları da yükselterek kullanmaya devam edeceğim sanırım bu bisikleti. Konuyu hortlattım sanırım eğer görüyorsanız hala kullanıyor musunuz? Yorumlarınız nedir bu süreden sonra? Bu modelden bir başkasında daha göremedim daha bu konuyu görünce mutlu oldum.

• Beğen
Tepkiler: guneyone
Tepki
14
İsim
Ertuğrul Çalışkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti