İnceleme Salcano Assos 50 SLX

Hüseyin Tekin

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Hüseyin TEKİN
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletinizi çok beğendim iyi günlerde bol pedallar dilerim. herkesin malı kendine güzeldir. Benim ferrarim bianchi :D

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Öncelikle bisikletiniz hayirli olasun, güzel bir bisiklet secmissiniz. Allah kazadan beladan korusun.
Yalniz 300-500 km yapmakla bisikletin kalite denenmesi yapildigini ilk defa duyuyorum ve görüyorum. Okadar kisa bir sürede bu kadronun scott scale kadrodan daha iyi oldugunu tespit etmeniz muhtesem. Unutmayin ki scott scale dünyaya nam salmis bir kadro oldugu icin hic de kötülediginiz kadar kötü bir kadro degil. Salcano belki sizin icin iyi olabilir ama scott scale den iyi olacagini hic sanmiyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Halil EROĞLU
Teşekkürler Halil bey,
Benim buradaki ilanım tamamen amatör olmakla birlikte hiç bir artniyet içermemektedir, tamamen kendi çabalarımla aldığım ve kullanım sonrasında değerlendirmekten başka bişey değildir ama bunu anlatamıyorum işte, ayrıca anlayışınız içinde tekrar teşekkür ederim.
Bildiğim kadarıyla kadroyu Axman üretiyor gayette kaliteli kadro üretiyor, kadrodaki gözlemlerim gayet kaliteli olduğu ve hafif olduğu yönünde olduğu, zaten hor kullanmama rağmen gayet sağlam, dediğim gibi diğer bisikletimdende hafif.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hüseyin Tekin
Teşekkürler Hüzeyin bey,
Aynen dediğiniz gibi, herkesin malı kendine güzeldir, kimseye bişey kanıtlamaya çalışmıyorum. :) Saygılar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@murat cömez
Teşekkürler Murat bey,
Bu sadece ilk izlenim o yüzden benimde kendime göre sınama-deneme yerlerim var oralarda denedim ve scott'tan daha seri olduğunu gördüm, zaten nam saldığı için beyeniyorsunuzya bana bedava verseniz artık scott almam, üst seviyeleri hariç.

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru

Ben de kesin scott almam ve nam saldigi icinde begenmiyorum. Ben sadece söyle düsünüyorum, scott kötü bir bisiklet olarak nam saliyorda salcano cok iyi bir bisiklet olarak neden nam salamiyor? Benim begendigim markalar belli ve o markalar üst seviye de olsa alt seviye de olsa ben baskasini sürmem. Senin bisikletin icinde kötü bir sey demedim yanlis anlasma olmasin lutfen, bisikletin iyi donanimli güzel bir bisiklet.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@murat cömez
Bende aynen sizin dediklerinize katılıyorum, bende salcano'yu beğeniyorum, kötü diye demediğinizi biliyorum zaten, herhangi bir yanlış anlamada yok ortada, ben sadece istediğim kriterlerdeki tek bisiklet bu olduğu için salcano aldım. Markayıda beğeniyorum :)

Tepki
7
hayırlı olsun çok güzel bir bisiklet x7 donanımlısını düşünüyorum acaba boyunuz kaç.hangi boyunu seçmem konusunda fikir sahibi olmak açısından

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@soner soydaş
Teşekkürler Soner bey,
Biliyosunuz bunların kadroları buçuklu 15-16,5-18,5-20,5 şeklindedir. Benim buyum 177cm 18,5 kadro aldım, bir salcano bayisinde 16,5 kadrolo farklı bir bisiklete bindim gerçekten bakınca bisiklet altımda küçük kaldı :) Bu benim pek sevdiğim bir durum değil,
o yüzdende boyuma en uygun ölçünün 18,5 olduğuna karar verdim, doğru seçim yapmışım.

Tepki
7
bide şunu sorucam bunun x7 donanımlısında mavic crossride jant var.sizdeki wh mt 55 göbekler ile crossridenin göbeği arasında akıcılık farkı varmıdır.sırf bu yüzden x7 donanımlı almayı düşünüyorum yoksa hiçte sram sevdalısı değilim.slx ler son derece sağlam ve sorunsuz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@soner soydaş
Bence 16,5 kadro size tam olur, jantların aralarındaki farkları bilemiyorum ama arkadaşımda SALCANO XC010 var ondaki jantlar mavic crossmax slr var onun akıcılığıyla aynı, bence hiçbir fark yoktur,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tekrar merhaba arkadaşlar, gerçekleştirdiğim 80km'lik hafif arazi turundan bir kaç resim ekledim. Çoğunluğu hafif geçen fakat bazı zorlu yerlerde zorlamama rağmen hiç bir sorun çıkartmadan turu tamamlamamda yardımcı oldu. Birkez daha SALCANO gözüme girdi ve testi başalı bir şekilde artık geçti, zaten bu süre zarfında hiç bir sorunla karşılaşmadıysam, bundan sonrada karşılaşacağımı sanmam. Sizleri resimlerle başbaşa bırakıyorum. :)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tekrar merhaba arkadaşlar, gerçekleştirdiğim 80km'lik hafif arazi turundan bir kaç resim ekledim. Çoğunluğu hafif geçen fakat bazı zorlu yerlerde zorlamama rağmen hiç bir sorun çıkartmadan turu tamamlamamda yardımcı oldu. Birkez daha SALCANO gözüme girdi ve testi başalı bir şekilde artık geçti, zaten bu süre zarfında hiç bir sorunla karşılaşmadıysam, bundan sonrada karşılaşacağımı sanmam. Sizleri resimlerle başbaşa bırakıyorum. :)

2013-07-08-400.jpg

2013-07-08-401.jpg

2013-07-08-410.jpg

2013-07-08-411.jpg

2013-07-08-402.jpg

2013-07-08-403.jpg

2013-07-08-404.jpg

(link)

(link)

2013-07-08-407.jpg

2013-07-08-408.jpg

2013-07-08-409.jpg
(link)

(link)

2013-07-08-414.jpg

2013-07-08-415.jpg

2013-07-08-416.jpg

(link)

Murat Cömez

Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Cok merak ettim, konuyu neden iki defa actiniz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@murat cömez
Birtanesi markaya göre destek hattında, birtaneside bisikletlerimizin fotoğraflarında.