İnceleme Salcano Assos 50 SLX

EmreK.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Sedona
Sram x7 setli Assos 50 ye 9.25kg SLX setliye de 12.5kg yazmışlar Bisikletcim.com da bu kadar fark gerçekten var mı :eek:

• Beğen
Tepkiler: kubilay tüney
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@EmreK.
Tartmadım ama benim önceki bisikletimden hafif 11kg vardır. Sram X7'li ise 9,25 olamaz öyle bir ihmal bile yok 11-12kg vardır daha aşağısı olamaz :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertuğrul
Tekrar teşekkürler ama daha fazla ayrıntıya gerek yok :)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Ali bey merhaba

memnun kalmanız dileğiyle,hayırlı olsun sizin adınıza sevindim, umarım memnun kalırsınız

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
yaklaşık 2.5 milyar para vererek keşke alemiunyum degilde karbon bir bisiklet alsaydın
birde merak ettigim 2.2 lastikler asfaltta kan ter içinde bırakmıyor mu :))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ramazan Gürel
Şöyle bir durum var orda, 2,5 milyar para :) verip karbon bir bisiklet aldınmı şu anda aldığın performansın %5'ini belki alırsın üstündeki donanımla. Alüminyum olsun komponentler sağlam benim için önemli olan bu, 2.2 lastikleri pek fazla asvallata kullanmıyorum ama önceki bisikletlerimle alamadığım performansı bu lastiklerle arttığımı ve hiçte zorlamadığını rahatlıkla söyleyebilirim, zaten continental ragerace 2.2 lastikler için daha dengeli yuvarlanma ve delinmeye karşı dayanıklılığını arttırma konusunda çalışmalar yapmıştı ki gerçekten yaptıklarına değmiş ve bunun meyvasını alıyorlar daha önceki bisikletlerimde alamadığım performansı bu bisiklet ve lastiklerinde aldığımı söyleyebilirim.

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Hayırlı olsun.

Donanım olarak ne kadar iyi gibi gözükse de kadro rengi gözüme bir o kadar vasat göründü?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Teşekkürler Ahmet,
Renk konusunda seçenek yok ama bu renk benim hoşuma gidiyor.

Hasan 16

Forum Bağımlısı
Tepki
236
Bisiklet
Cannondale
Benim de düşündüğüm bisikletlerden açıkçası çok güzel gülegüle kullanın. Kaça alınabileceğini bana yazabilirseniz iyi olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gerçekten verdiğim paraya değdi, tavsiye ederim. Teşekkürler.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Bisiklet çok hoş güle güle kullanın, bende şu an 29 2.2 raceking kullanıyorum 12 günde 700 km oldu daha patlak tamiri yapmadım ve hem arazide hem düz yolda beni mutlu etti. 60 psi basınçta asfaltta gayet güzel gidiyor. Daha önce yol bisikleti ile 160 km yapmıştımi bu lastiklerle arazi-düz yol karışık 155 km yaptım her iki turda da hemen hemen aynı performansı sarfettim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Samet Koç
Teşekkürler Samet,
Daha öncede bir arakadaşa söylediğim gibi almanlar bu iş biliyor, rageking 2,2 lastiklerde düzeltme yaptılar sende benim gibi performansı görmüşsün, performans konusunu yazdığımda çoğu kişi yazdıklarıma inanmıyorlar ama buda bir gerçek eskiler bitti artık.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
hayırlı olsun güzel bir bisiklet ,frenler çok hoş bişey merak ettim scott scale den daha sağlam yazmışsınız bunu nasıl anladınız çünkü bildiğim kadarı ile o kadroda kırılmadı yani

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@alperen_69
Teşekkürler Alperen,
Frenleri bende beğeniyorum. Scott scale 70 2012 kullanmış biri olarak kadro-maşa hariç genel tümü için pek MTB için uygun bir bisiklet değil, şu anki bisiklete göre söylüyorum bunu. Test ettim ve benim görüşüm bu.

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bisikletiniz hayirli olsun
yalniz inceleme demissiniz fakat shimanonun sitesinden alinti yaparak 10 cekis sistemini yorumlamissiniz
scale 70 ile bu bisiklet kiyaslanamaz bence
burada herkezin merak ettigi raceking lastiklerin performansi degil kadronun kalitesi
salcano dunyanin en iyi kadrosunu en ucuza verse bile almam bendeki uyandirdigi hislere dayanarak
ayrica salcanonun defolu urunleri kullandigini he, duydum hemde arkadaslarim tecrube etti
amacim marka karalamak degil ama salcanonun urunleri icime sinmiyor
cok iyi bir kadroyla alivio kullanmayida tercih ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@halil fatih akbaş
Teşekkürler, o sizin kendi görüşünüzdür saygı duyarım.

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
DOnanımı iyi fakat kadro tasarımı konusunda salcano daha çok çalışmalı bence. Sonuçta bisikleti donanımı koşturur ama albeniside alıcıyı coşturur :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Adem Gül
Sonuçta bu bir yerli firma ben böyle şeylere takılmıyorum, 1 numara olması beklenemez, ama zamanla olacak şeyler olduğu için sorun değil.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
İyi günlerde kullan güzel bisiklet. Fiyatıyla kıyaslamadan sadece donanım ve görünüm olarak iyi denmeli bence. F/P ürünü yazmıyor başlıkta. Bu açıdan değerlendirip şunu alsaydın, şu daha güzel vb. yorumlara aldırış etmemek gerekiyor. Kadro konusuna gelince. Bu kadroyu da Axman üretmiyor mu? Alüminyum olduğunu düşünürsek ağırlık ve dayanıklılık açısından kötü olduğunu düşünmüyorum...

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL