Sakarya

Scudo

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.635
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Adapazarında Gezilecek Yerlerden Bazıları Daha Bu Yarısı Bile Değil

Kendi Bilgisayarımdan Google Earth ve Gezdiğim Gezeceğim Yerlerden Bazıları

Sakaryamız Çok Güzel Kıymetini Bilelim Temiz Tutalım

4 Duvar İçerisinde Yaşamayalım.

Doğamızın Güzellikleri İle Başbaşa Olalım

Gezilerimize Herkesi Bekliyoruz.

http://i1006.hizliresim.com/2010/6/1/2806.jpg

basche

Üye
Tepki
7
ikisenedir şartları olgunlaştırıp bisiklet alamadık 3 arkadaş. fakat çok yakın artık, sakaryada bisiklet işini zirveye taşıyacağız, çok acayip fantezilerimiz var, yaz okulunda görüşürüz :D

fatix54

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Kron
Selamlar.. Pazar günü 37 km lik Adapazarı - Akçay köyüne yaptığım kısa bir tur Fotoğraflar için siteme bakabilirsiniz.. (link) Buna benzer tur yapmak isteyen arkadaşlarla görüşmek isterim haftada 2 kez böyle gezi düşünüyorum..
http://www.fatihdegirmenci.com/blog/wp-content/foto/akcay/Resim%20102.jpg

Tepki
0
özür dilyerek buradan yazıyorum

utku bey özel mesajınıza 50 mesajım olmadıgı için cevap veremiyorum.
bana özel mesaj ile mail adresinizi atarsanız irtibat kurabiliriz.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.635
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
bu gün içim kıpır kıpır bu akşam 7:15 kent park ta buluşalım gezelim tozalım havada çok güzel

fatix54

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Kron
Kredi kartı olmayıp taksitle kaliteli bir bisiklet almayı düşünenler, salcano nun bayilerine bakmalarını tavsiye ederim.. Genellikler beyaz eşya mağazalarında var en alttan üst seviyeye kadar tüm modeller.. diğer modeller adapazarında pek bulunmuyor zaten..

Kerem GÜNDOĞDU

Forum Bağımlısı
Tepki
383
merhaba arkadaşlar
27 haziranda sakaryadan geçiyoruz
istanbuldan çıkışlı ılgaz dağına doğru tur yapıyoruz
ilk gün ist-sakarya
2.gün altındere ve ardından sülüklügölde kamp
gelmek isteyenleri bekleriz

diserhat

Üye
Tepki
4
Merhabalar,3 yıl olcak sanırım bisikletim var,Specialized RockHooper,neyse bisikleti severim,ama foruma girmeyi ve bilgilenmeyi yeni istemiştim ki Sakaryada'da bisikleti sevenlerin olduğunu gördüm ve geldim,bisikleti kendim topladım,3 yıl önce bana maliyeti 3 milyar üstündeydi,hala kullanırm sorunsuz,ama yenilenme vakti geldiğini düşünüyorum :)
Tabi bisikletimi toplarken bizim yan komşu ( rahmetli ) çok yardım etmişti,gidip beraber parçaları almıştık vs. işin teknik kısmını anlayan oydu,şu anda teknik kısmı bilmediğimden biraz bekletmek zorunda kaldım.
1 yıl ara vermek zorunda kaldım bisikletime,yani bakım ve temizlik yapmadım üniversite dolayısıyla,süremedim de,tekrar kendimi bisikletle bütünleştirmek istiyorum...
Şu anda temizlik yaptığım fotoğrafı var(dün akşam yapıyordum ki,böcek saldırısından yarım kaldı,foto sabaha ait),görmek isteyen için alttaki linki ekliyorum,teknik detaydan anlayan arkadaşlardan da yardımlarınızı esirgemeyin diyorum :)
(link)

B

BF Okuru

Misafir
@diserhat
Amortisörün modelini çözemedim, eğer yağlı ise yağını değiştirip, göbekler, dişliler, zincir, kablolar temizlenip yağlanırsa eskisi gibi olur diye düşünüyorum. Ayrıca böyle bisiklet yatırılmaz bence, hakkını vermelisiniz:) Çarşamba günleri güzel turlar oluyor, bekleriz.

diserhat

Üye
Tepki
4
@uğur yılmaz

Amartisör Manitou markasının magnum modeli :)
dediğim gibi,ufak ayarları bliyorum,ama inanın ki,yağlı mı değil mi nedir bilmiyorum...
acemilik zamanlarımda aldım,bu yüzden şu anda ön ve arka vites,ruble ve ortadaki dişlilerin değişmesi gerektiğini herkes anlar 1 sürüşte :) ...
Jantlar aliminyum,markası weinmann - zac,anlam veremediğim ufak 8 çizme olayı var ve bu beni delirticek...önde belirgin ama arka teker fazla hissettirmiyor görüntü olarak,daha test edemedim,yaptırcak doğru düzgün bisikletçi de bilmiyorum...
işte o temizlik ve yağlama tamam da,kablo dışında hiç birini sökmeyi bilmiyorum örneğin :)
bisikletimle hala uğraşıyorum,eğer yaparsam turlara katılmak isterim...

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.635
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
30 Haziran Çarşamba günü 19:30 hareket uğur ve ben ikimiz
buraya gittik.

Merkeze uzaklık 12 Km

http://i34.tinypic.com/25k4go0.jpg
http://i33.tinypic.com/p97yh.jpg
http://i37.tinypic.com/167t3qr.jpg
http://i33.tinypic.com/4lt5dh.jpg

SAKLIGÖL

fatix54

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Kron
@recep24ank

Güzel tur ancak biraz daha uzun tempo ve daha "Saklı" yerlerede gidelim derim. Bir pazar günü Acarlar longozu yada Doğançay şelaleri gidelim. Sabah başlayıp geceye kadar süren... Kırkpınar yanık köyü taraflarında orman içi yürüyüş parkurları var. oraya kadar bisikletlerle gidilip, bir bölümünü yürüyüş ile devam edebiliriz.

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.635
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Sakaryada Gezilecek İlk 20 Yer

1) Longoz
2) Doğançay Şelaleleri
3) Maden Deresi
4) Sapanca Gölü
5) Karasu Yenimahalle
6) Molloköy
7) Poyrazlar Gölü
8) Saklıgöl
9) Büyük ve Küçük Akgöl
10) Akçay Deresi
11) Okçular Gölü
12) Çaltıcak Gölü
13) Oflak Dağı
14) Taraklı
15) Aslanlı Gölü
16) Kanlıçay şelaleleri
17) Uludere Şelalesi
18) Ahmediye Gölü
19) Hasanfakı Barajı
20) Kurtköy Barajı

diserhat

Üye
Tepki
4
benim bisikletimin tamir ve ayarını yaptırabilceğim bir yer veya kişi önerirseniz ben de sizlere katılmak isterim?

fatix54

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Kron
@recep24ank

her hafta sonu birine gidelim... ?

B

BF Okuru

Misafir
@diserhat

Senin bisikletin fazla bir detaya ihtiyacı yok bence, akord ayarlarını çoğu bisikletçi yapar. Ben mithatpaşa tren istasyonuna yakın olan bisikletçiye gidiyorum lazım olunca. Memnunum, tavsiye ederim. Jantlara akord, fren vites bakım yağlama vs hepsi toplam 20-30tl tutar. Acele et bence:)