Sadece Kron Tourer - Geotech Life - Carraro 804

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Merhaba arkadaşlar, aynı segmentteki şu 3 model arasında kararsızım:

Kron Tourer 24
Geotech Life
Carraro 804

7005 Double Butted Aluminyum gövde özelliği sadece Kron'da var. Bu yüzden tercihimde buna daha yakınım.
Evet arkadaşlar, bunula ilgili görüş ve önerilere açığım, bu üçü dışındaki marka ve model tavsiyelerine şimdilik kapalıyım... :) (Sedona, Salcano vs...)

Görüntüsü, kullanım amacı ve fiyatları hemen hemen aynı olan modellerin özelliklerini aşağıda paylaşıyorum arkadaşlar.
Değerlendirme ve karşılaştırma yapabilirseniz, ve hatta kendi tecrübelerinizi katabilirseniz muazzam olur.
Konunun dağılamaması için yalnızca bu üç modeli değerlendirelim lütfen, teşekkürler... :)

Kron Tourer 24:
(link)

Geotech Life:
(link)

Carraro 804 Elite:
(link)

Scudo

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Tavsiyem kesinlikle Carraro ' yu eleyin.Ekipmanları hiç iyi değil.Kron'un bu sene müşteri ile ilişkileri olsun ,servis olsun çok problemi var.Bunu şöyle anlatabilirim sana : Kron Tourer 24 modelinin özelliklerine bak.Maşa resimde düz olmasına rağmen aşağıda ''Kron Neo '' diye kitlenebilir maşa yazıyor.Bisiklet bilgileri dahi doğru değil.Forumda yazan servis ve satış sonrası hizmetleri ile ilgili problemleri bol bol okuyabilirsiniz.
Bu durumda tek kalan seçenek Geotech Life oluyor.Bu bisikletle ilgili inceleme burada : (link)
Başka tavsiye istememişsin fakat ben yazim belki bakmak istersin : (link)

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
benimde tavsiyem kron.kadrosu rijit.7005.(cinko paslanmaya karsi direncli rijit)donanım olarakta gayet saglam diyebilirim.rulmanlı göbek. salcona örümlü teker.akort ayar yaptirma sorun olabiliyor.donanımı gayet iyi.tour şehir bisikletler genelde düz maşalar tavsiye ediliyor.daha rijit oluyor.konfor ararsan orasını bilemem.ön maşanın amortisorlu olması özellikle şehir bisikletinde asfaltta pek aranmiyor.yaylar bozulma yapabiliyor esneme rijitlik ten ödün veriyor.efor kaybı.gereksiz compenant acıkcasi.mtb olsa bir sey demezdim.özellikle sertlik ayarı ya da m lock olması gibi.arazi yapisi cok tasli vs olunca istemeden aranan özellik.7005-6061 alu kodlar arastirabilirsin.arada fark yok deselerde sedona nedne üst seviye bisikletlerde 7005 kullaniyor o zaman.alt modeller hep 6061 ama donanım daha cömert.bazı markaların kadroları iyi olur donanım daha düsük.bazılarıda donanım yüksek kadro düşük.ikiside yüksek olursa fiyatlarıda o kadar pahalı.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Evet, güzel değerlendirmeler geliyor, teşekkür ederim şimdiden.

Kron'da kurumsal gerileme ve sıkıntı olduğunun farkındayım; uzun zamandır takipteyim. Bilgiler de farklı farklı evet.
Yine de toparlanıp piyasaya geri döneceklerini umuyorum.

Zira Kuzey Asya’nın tamamını, Orta Asya Türk Devletlerini, İpek Yolu’nun tamamını, Türkmenistan’da Kara-Gum Çölü’nü, Moğolistan’da Gobi Çölünü bisikletiyle geçen;
Tacikistan'da en yüksek geçitlerden biri olan 4650 metrelik Pamir ve toplamda 37000 metrelik Valkhan vadisi tırmanışını yapan Gürkan Genç'in bisiklet sponsorluğunu yaptılar
ve Dünya turu için de yine sponsor oldular. Hatta bu sporcunun adınu taşıyan özel bir gövde modeli ürettiler... Bunlar komple batan bir firmanın davranış modeline pek benzemiyor. Belki bu yıl toparlanır... :) (Bana neyse...)

Bugün Doruk Bisiklet'e gittim, 2012 model Carraro 804 Elite modelini nakit 700 TL'ye veriyorlar.

Bakalım, değerlendirmeler kısa bir süre daha devam edecek, diğer modelleri de gidip göreceğim.
Sizin de katkılarınızı bekliyorum efendim; saygılar...

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Sertaç Kasaplar

Aslında bakarsanız başarı Gürkan Genç'in şahsına ait. Sadece sponsor oldular. Reklam bütçesini kullandılar diyelim. Ama inşallah dediğiniz gibi eski hallerine dönerler zira en azından yerli bisiklet sektörü için "1" şeydir.

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sertaç Kasaplar

ben de bu 3 model arasındayım...

neye karar verdiniz siz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bu hafta Carraro ve Geotech'i denedim, epeyce sürdüm. Şunu söyleyebilirim Geotech Life inanılmaz rahat ve hafif. Özellikle 2012 modeli konusunda satıcı Delta Bisiklet de çok iddialı. 2012 Life'a çok güveniyorlar. 2011 ve öncesi modeller Sedona Kron, Carraro vs. modelleri ile kıyaslanabilir ancak 2012 hepsinin çok üstünde bir model oldu diyorlar.

Ve ne yalan söyleyeyim bence haklılar. Zaten fiyatı da Carraro'dan 200 TL daha fazla. Bu beni biraz üzdü tabi ama aklım Geotech'de fena kaldı. Kron'u deneme fırsatım olmadı.
Yine de paramı denkleştirtiğimde gidip Geotech'i alacağım, nihai kararım budur.

Bu arada kesin tavsiyem gözünüzle görmeden, denemeden almayın! Geotech Life 2012'nin bir mavisi bir beyazı var ama mavisinin fotoğrafları iğrenç görünüyordu internette. Gidip yakından bakınca pek şık olduğunu gördüm...

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
geotech üzerindeki parçalar için sadece shimano olduğu yazmış. Tam olarak hangi model shimano kullanmışlar biliyor musunuz. Bu hali ile parça listesi pek gösterişli değil...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Arka aktarıcının Acera olduğunu hatırlıyorum, diğerlerinden emin değilim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Gün itibariyle harika bir Atala Distance'a kavuştum. :D
Yeni Bianchi üretimi değil, orijinal İtalyan Atala'sı.

İlk 14 KM'de duramayan bir kuş gibiydim. İnanılmaz hafif ve full Schimano ve Tourney donanımlı.
Ben 2. el aldım, çok iyi bakılmış, önemli parçaları yepyeni...

İlgilenen olur mu bilmem ama belki yakında fotoğraf da koyarım... :)

Herkese iyi pedallamalar...

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sertaç Kasaplar

ilgilenen olmaz olur mu? ortak noktamız bisiklet ;)

• Beğen
Tepkiler: tunckuyel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Teşekkür ederim Erdinç Bey, yeni bisikletimle turdan geldim de, çok heyecanlıyım... :)

O mu bu mu derken çok uygun bir fiyata çok temiz bir bisiklet denk gelince artık marka model kaygısını (şimdilik) bir kenara bıraktım.
Bu heyecanla yakında çıkacağım turlarda fotoğraf çeker; muhtemelen tek Atala kullanıcısı olarak forumun fotoğraf bölümünde paylaşırım. :)

Gerçi eski bisiklet, biraz rengi-boyası soluk gibi ama performansı benim ruhumu uçurdu bugün... ;)

Yakında görüşürüz, saygılar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Evet efendim, ilk 50 KM'nin sonunda memnuniyet dolu fotoğraflar burada:

(link)