sabahın köründe bisiklete binenler?

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
uykumun kaçtığı sıcak bir Ankara yazında hava aydınlanmadan çıkmıştım. Gün ortasında 40 dereceyi bulan bir günde üşümek, bomboş trafik, doğuya doğru giden bir yol, güneşin doğuşu, havadaki o kızıl renkler... Anlatılmaz yaşanır

Scudo

Barış Özegemen

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Fuji
her tur sabahı 6 da kalkarım yazında ıse gıdıp gelıodum sabahları erken guzel oluyor tavsıye ederım genellkle 100km ve ustu turlar yaptıgım ıcın de tercıh sebebım sabah erken kalkmak...

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
kış aylarında sayı olarak bir düşüş yaşasa da erken çıkışlarım yok değildir yinede ; örneğin havanın erken kararmaya başladığı bu aylarda sabah 06.00 civarı çıkıp 08.30 da döndüğüm günler oldu çok seviyorum erken çıkmayı serin bir hava hiç kalabalık olmayacakmış gibi boş olan yollar yolun ortasından ortasından rahat rahat gidebilmenin keyfi ve dönüş ile birlikte mükemmel hazırlanmış bir sabah kahvaltısının seni bekliyor olmasının verdiği müthiş haz :D
demeyenlere önerimdir

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah 7:45 işe gitmek için organize sanayiye doğru çıkıyorum. Yol 5 km, 10 dk.da işte oluyorum. Hava soğuyunca daha çok keyifli geliyor bana. Sabah ayazından dolayı az bi burun akıntısı hariç sıkıntı olmuyor :p

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
12 de kulum başlıyor bende 7 de kalkıp falan antrenman yapıyorum

Tepki
27
Bisiklet
Carraro
Ben de haftanın 3-4 günü işe bisikletle gidiyorum, ümraniye çekmeköy arası Alemdağ caddesini kullanıyorum 12 km.

• Beğen
Tepkiler: aertan

ilker_ege

Üye
Tepki
18
Haftasonu benim de aklıma aynı şey geldi, deneyenler var mı diye foruma bakarken bu başlığı gördüm. İş çıkışı yorgunluğu + 2 yaşındaki kızımla vakit geçirmek istemem dolayısı ile bisiklete kendi başıma 1 gün, arada aileyle 1 gün haftada max 2 gün ayırabiliyorum. Sabah 6:00 - 7:30 arası 20 km civarı sürüp, 8deki servisle işe gitmeyi planlıyorum.

Bunu deneyen arkadaşlara sorum: İş yerinde yorgunluk vs hissediyorlar mı, alışmak uzun sürdü mü? Verebilecekleri bir tavsiye var mı? Bir terslik olmazsa Perşembe ilk denememi yapacağım.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
İş yerinde doğrusu kendimi çakı gibi hissediyorum, işim genelde fiziksel efor gerektirmiyor.
Bu yüzden sabah sporu yaparak güne başlamış oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: ilker_ege
Tepki
41
Bisiklet
Kron
@ilker_ege
benim sabah gidiş yolum sıfır rampa 18-20 km hiç yorgunluk ve zorluk çekmiyorum işimin ilk anlarında efor sarfetmiyorum yol durumunuza göre değişebilir diye düşünüyorum .ama şöyle işe gitmediğiniz bir gün sanki işe gidecekmiş gibi sabah aceleyle hazırlanıp turunuzu bitirip işe gitme heyecanınızı yaşasanız tabi serviste dinleneceksiniz bu da size yetebilir belkide dinlenmek için.ama kondisyon biraz önemli olabilir .selamlar.

• Beğen
Tepkiler: ilker_ege
Tepki
71
Bisiklet
Orbea
Öğrenci olduğum için sabahları okula bisiklet ile gidiyorum ancak sabah hava dahada soğuk olduğundan zorlayabiliyor ekimden sonra

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Mayıs-Haziran döneminde Salı-Perşembe sabah 4:45'te kalkıp 5:30 civarı yola çıkıyordum, yaklaşık bir saat civarında 30-35 km sürdükten sonra eve dönüp hazırlanıp 8'de işe gidiyordum. Bu çok iyi geliyordu: hem işyerinde kendimi çok dinç hissediyordum hem de sabah ailem uyurken sürüş yaptığım için yokluğumu fark etmiyorlardı. Şimdilerde sabah karanlık olduğundan Salı-Perşembe akşamı grubuna katılmaya çalışıyorum ama evdekileri bırakıp gitmek de çok iyi bir fikir değil. Bu sıralar havalar da bozduğundan trainer'ın başına geçeceğim bir de yapabilirsem sahilde koşulara başlayacağım.

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Selamlar, konu hortlamış olacak ama değer gibime geldi. Mesai saatım 10:30 11:00 gibi başladığından bende sabah 7-7:30 arası çıkıp 45-55 km arasında sürüş yapmaya çalışıyorum. Ancak bir süredir yalnız çıktığımdan zaman zaman uyku tatlı gelip yatınca kötü oluyor. sonra ya niye çıkmadım giti güzelim gün diye üzülüyorum. izmir/gaziemir de oturuyorum, sabah az bir ana yol geçtikten sonra güzel köy yollarında keyifli bir sürüş oluyor. bu civarda oturan var ise beraber sürüş yapabiliriz.