Rüzgar tahmini (yönü ve şiddeti)

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bugüne kadar rüzgarın yönünü ve şiddetini, bisikletin başına geçip de sürmeye başlayınca farkediyordum. Strava'ya yeni eklenen StravistiX bu konuda iyi bir bilgi sağlıyor. Önümüzdeki bir hafta boyunca rüzgar hangi yönden esecek, şiddeti ne olacak tahminde bulunup, harita üzerinde gösteriyor. Bu sabah bisiklet sürerken Windyty sitesinin doğru tahminde buldunduğunu yaşayarak gördüm. Bir de kaydetme özelliği olsa, daha sonradan Strava kaydına baktığımda o tarihteki rüzgar bilgilerini görüp karşılaştırmış olurdum.

(link)

upload_2015-6-7_11-47-20.png

Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Olaya biraz farklı yönden bakalım.

Bu sabah Rauf Orbay'ı Tersaneler Caddesi'ne bağlayan yolda nabzımı zorlamadan 39'a çıkmıştım; rüzgarın şiddetinin ve yönünün hızıma nasıl katkı yaptığını hemen görebiliyorum. Yüksek tempo yapanların da rüzgardan nasıl faydalandıklarını veya rüzgara karşı nasıl sürdüklerini de kolayca görebiliriz.

upload_2015-6-7_13-38-3.png
upload_2015-6-7_13-39-23.png

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
De ki: "Göklerde ve yeryüzünde gaybı, Allah’tan başka kimse bilemez. Ve ne zaman beas edileceklerinin bilincinde (şuurunda) olamazlar." ( (link) » 27/NEML-65 )
Bu ayeti kelimeye göre strava bizleri şirk'e mi sokmuş oluyor ? :)

Güzel ve faydalı bir eklenti olmuş grande strava !

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
@KuzuBoyz

Son sözü diyanet söylesin dilersen :)

Konuyu takip edenlerin de affına sığınıyoruz arada raydan çıkabiliyoruz idare edin

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@özcan yılmaz

Bu mümkün ancak bu ekranları sağlayan Strava değil StravistiX adında bir eklenti, yani Strava'yla bir bağlantısı yok. Eğer Strava yönetimi Windyty'den verileri alıp kodlarında bir uyarlama yaparlarsa neden olmasın (yükselti hesabını GPS yerine Strava'nın yapmasını seçmeniz gibi). Ancak bunun için öncelikle Strava destek forumuna yerli yabancı çok sayıda kişinin aynı talebi iletmesi gerekiyor. Talep çoğaldıkça ve hemen her gün baskı yapıldığında yönetim ekleme sözü verebiliyor. Ben bunun çok örneğine rastladım sadece taraftar bulmak için ihtiyacı açık ve net anlatmak gerekiyor. 3 yıldır Strava kullanıyorum; yönetimin felsefesi yaratıcı fikirlere açık olmak, bu sayede 3 yılda inanılmaz popülerlik kazandı.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bugün pek çok ünlü wourd tour takımı sporcuları da strava kullanıyor demek ki adamların bir bildiği var

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Bahadır Gürel

Strava birde şu mobilde yeni sürümde geçdiği segmentlerdeki ortalama hız yerine sadece süre görüntüsüne ortalama hızıda eklese çok iyi olacak..

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel