Rulmanlı aynakol göbeğinin bilyalıya göre artıları nedir?

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@İbrahim Yazıcıoğlu

shimano da yok zaten rulmanlı ;)
aluminyum göbek, içindede 2 adet 6201 veya 6200 rulman oluyor. piyasada 20 civarına satılıyor. ben geçen ay bir kaç kalem parça aldım. dolar düşükken 7.50 liraydı bu göbek.
cant ile takım olarak 30 lira.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

ufak tefek parçalar alınabilir pek para tutmuyor

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
arkadaslar bu konuda cok fazla bilgi kirliligi basladi shimanonun orta gobekleri yani aynakol gobekleri kapali sistem rulmanlidir hallowtech II modeller dahil. bir onceki mevzuda rulman yok denilen durum jant yani teker gobekleri icin yazilmistir.

lutfen tam bilmediginiz konuda kesin hukum iceren cumle kullanmayin en azindan sonuna ben oyle biliyorum yazin ki sonradan boyle duzeltmek zorunda kalmayalim.

Tepki
216
Bisiklet
b'Twin
@halil keten
Anladım abi :)

@Ferhat Köse

Abi ben konuyu anyakol rulmanlı göbeği için açtım konu jant rulmanli göbeğe kaydı :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bu arada teknik dokümanların Türkçe çevirilerinde hata var. Bilyeli jant göbeklerinin çevirisinde rulmanlı ibaresi geçiyor resmi dokümanda. Buna da aldanılmasın. Not edeyim dedim...

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Halil EROĞLU

fransızcadan türkçeye geçmiştir "roulement à billes" o yüzden rulman bilya aynı şeydir zaten. bearing de katlanmak taşımak demektir. yani sıkıntı yok :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Scott lar jant göbeği olarak kendi parçalarını kullanıyor. Acaba bu göbekler rulmanlımıdır açmadan nasıl anlarız

Tepki
36
İsim
Bilal
Bisiklet
Diğer
Merhaba yeni fiyatlarımız yılbaşından sonra güncellenecek tüm ürünlere indirim tanımlayacagız.

• Beğen
Tepkiler: bysutcu