RS SİD Team nasıl bir maşadır , illaki FOXmu almalıdır ?

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Dostlar bir konuda yardım gerek RS SİD Team almayı düşünüyorum sıfır ama param güzel ikinci el FOXlarada yetiyor . Sizce ne yapmalı illaki FOXmu ?

Scudo

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Sr Suntour düşünmüyorum teşekkürler

ali can çalış

Daimi Üye
Tepki
163
bu fox'u düşünürsen sana satabilirim. ben aldım şu anda Amerika'da haftaya elimde,

2010 Fox 32 F100 RLC 15QR 1 1/8 FIT White,

düşünürsen, 500 usd gibi bir rakama vermeyi düşünüyorum, ürün sıfır.

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Düşünürüm teşekkürler

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
1,5 yıldır sid team kullanıyorum sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. sadece 80mm di 100mm'e çıkarttım ve tabiki yağıda değişti. güzel yumuşak bir amortisör. her iki modelde iyi ancak düzenli bakımlarını yaptırdığında ömürlük olabilecek maşalar.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
bence disk fren ve arazide kullanıcam diyosan fox al.sid bence daha çok hafifletilmeye çalışılan bisikletlerde tercih adiliyo.ikiside kalitelerinden şüpe edilmeyecek markalar ama hiç ultra hafif bir bisiklette fox görmedim.hep sid.nerde araziye sık giren bisiklet varsada fox kullanıyo.foxlar 1700 gr ma kadar çıkıyo.sidler 1,3-1,5 arası gidip geliyo.amacım hafiflik diyosan da sid al bence.

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
bu mercedes mi audi mi gibi bir sorudur.İkiside çok kaliteli maşalardır sid word cup alırsan çok menmun olursun.Fox downhill de çok başarılı bir maşadır crosscountry için sid derim

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@umutkahraman

SOn bir ay içerisinde DH takımları da dahil olmak üzere, 10 dan fazla profesyonel dağ bisikleti takımının mekanikerleri ile tanıştım sohpet etme fox RS mukayesesi yapma şansım oldu...

Nerdeyse tamamı yeninesi RS lerin sızdırmazlık ömürlerinin daha fazla ve bakım ihtiyaçlarının FOX a göre daha az olduğunu, FOX un açık banyolu sistemden FIT e geçmesinin en büyük sebebinin RS da yıllardır kullanılan kapalı sisteme yaklaşıp sızdırmazlık sorunlarını ve bakım sıklığını azaltma çabası olduğunu ama hala verimli olamadıklarını söylediler...

Bu arada artık bir çok pro takım RS SID, Magura Durın ve Manitou u tercih ediyorlarMIŞ. Ayrıca DH takımları da hafifliği ve performansı ile boxxer serisinin F40 a üstünlük sağlamaya başladığını ve fiyatına göre performansı ielpiyasada benzersiz olduklarını söylüyorlar...

Yani şöyle söyliyim artık FOX tur ağlamdır, yarışan FOX kullanır gibi laflar hikayeden öteye geçmez durumda :D

• Beğen
Tepkiler: temucin90

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
1 Jaroslav KULHAVY RS SID

2 Julien ABSALON RS SID

3 Nino SCHURTER DT SWISS

4 José Antonio HERMIDA RAMOS DT SWISS

5 Florian VOGEL DT SWISS

6 Mathias FLÜCKIGER FOX

7 Burry STANDER Specialized

8 Christoph SAUSER Specialized

9 Lukas FLÜCKIGER FOX

10 Todd WELLS Specialized

11 Marco Aurelio FONTANA Cannondale LEFTY

12 Stéphane TEMPIER ???

13 Sergio MANTECON GUTIERREZ FOX

14 Ruben RUZAFA CUETO RS SID

15 Jan SKARNITZL MANITOU

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
@umutkahraman

hafif bisikletlerde daha çok DT Swiss kullanılıyor,daha dikkatlice bakman gerekiyor.yeni modellerde Rock Shox ile Fox arasında max 250gr anca oynar.

• Beğen
Tepkiler: yusuf bekar

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
Bende Rs Sid WC ile dt swiss amortisörler arasında kaldım hangisini almalıyım toplayacağım bisiklet scale RC 2010

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Ezel

önerim sid wc yada xx world cup. dt swiss önermem nedeni ise bizlerin sponsorları yok bakım vs için durumu sid'e göre daha zahmetli.

İbrahim sarı

Forum Bağımlısı
Tepki
537
Bisiklet
Scott
@temu90

sağolasın temu bakım sorun degil benim için kendim yapıyorum tercihim sid world cuptan yana olabilir rs göre dt biraz sert işliyor

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Ezel

dt'de kullandım sert gerçekten :) sid iyidir ;)

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
@Ezel

taç kısmını siyah yaparsan kadro ile daha bütün duruyor.benim xx wc yi almamın yegane sebebidir:)