Rize Yol bisikleti Sonuçları ( Ve yarış hakkında ki anlaşılmazlık )

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Bildiğiniz üzere Atilla bisiklet ve Çekmeköy Belediyesi'nin katkılarıyla 9 Ağustos 2015 Pazar günü Rize ilimizin Çayeli ilçesinde 3 Kategoride toplamda 20.000 TL ödüllü yol bisikleti kriteryum yarışması organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz. HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN!

Yarışma kayıtları (link) web sitemizde açılacak kayıt formu ile alıncaktır. Konaklama detayları, parkur detayları ve ödül detaylarını sizlerle Salı günü paylaşacağız."

https://www.bisikletforum.com/proxy.php?image=https%3A%2F%2Fm.ak.fbcdn.net%2Fsphotos-b.ak%2Fhphotos-ak-xtp1%2Fv%2Ft1.0-9%2F11693946_10153372427752319_2721005747789614454_n.jpg%3Foh%3D08ab3cf5f8ced0c7dffafcf95434d3e0%26oe%3D5617BFE5%26__gda__%3D1443874592_daaaf6bfa20c387033437dfdccb3a7fe&hash=d20c13cd40fda69c2510cbe46ff098a5

Olarak yazıldı ve haber edildi, ardından başvurular Atilla bisiklet tarafından alınacağı söylendi.
buraya kadar herşey normal.

Sonuçlara gelelim,

http://www.atillabisiklettakimi.com/images/rize/final/Rize/album/slides/ALI_2157.JPG

Yarışı organize eden adam 1. olmuş.
Yahu bu işte bi terslik yok mu? yoksa ben mi yanlış anlıyorum. Yarışı organize eden sen. Kayıtları alan sen, Parayı alan sen, reklamı yapan sen, kazanan sen :) .

Atilla atay'ın bisiklette hızlı olduğunu biliyorum, ama kendi düzenlediği organizasyona neden katılıp,
yarışıyor ve birinci olacağını bildiği halde yarışıyor?

Sonra kendi sayfasında, Atilla atay herkese fark attı, Atilla atay Herkese tur bindirdi. vs gibi haberleri yapıldı. Atilla takımının bu davranışları ne kadar doğru anlamıyorum.

Scudo

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Hiç bir firma/organizasyon yoktur ki kendi yaptığı yarışmada ödül kazansın kaldı ki kazansa bile alsın. Yazılı bir kuralı var mıdır bilemem ama etik denen bir şey var.
Atilla Atay'ı tanımam etmem ama yaptığı oldukça yanlış hatta saçma olmuş. Bu yarışmaya katılanlar buna nasıl göz yummuş hayret...

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki niyeti kötü değildir bilemem orasını ama çakallarla dans filmi geldi aklıma. Sıfır sıkıntı :)

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Kendisine bunu sordum; organizasyonu yapan Çekmeköy ve Rize Belediyesi yetkililerinin, özellikle Rize Belediye Başkanının Atilla'yı yarışırken görmek istediğini, bunda ısrar ettiğini söyledi. Bu durumun yanlış olduğunu kendi de biliyordu. Doğrudur, yanlıştır durum böyle. Zaten Atilla katılmasaydı, yarışta biraz daha iyi derece yapabilirdim, 10. turda Atilla'ya yakalandım. Ben tur yiyenler eleniyor sandım ama yarış sonunda tur yiyenler de (ben dahil) para ödülü aldık. Özellikle kask dağıtımı biraz israfa dönüştü. 500 tane kask dağıtıldı, izlemeye gelenlerin sayısı bile bundan azdı, yarışa katılanlardan da kask alan oldu, 3-4 yaşındaki çocukların elinde kasklar gördüm, ikişer kask bile alan vardı. Eminim Rize'de bisiklet süren ve kask ihtiyacı olan genç çoktur ama yanlış yerlere gitti.

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Cidden saçma olmuş.

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
etik değil... Katılmaması lazımdı. Belkide saf duygularla katılıp yarıştı ancak organizasyonu sen düzenliyorsan katılmazsın ki karşı tarafta art niyet oluşmasın.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Bari ödülü bisiklet sever biri olarak bisiklet sevdalı durumu olmıyan gençlere bagıslasaymıs saf düşünürdüm heralde. etik olmamıs hertürlü

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Yarış hakkında bilgi vereyim: Yarış parkuru pro bisikletçiye göre tasarlanmış.

1) Yarış parkuru 1200 metre, yarısı parke taş, yarısı asfalttı. Yani 36 km'nin 18 km'si parke yol.

2) Yarış 30 tur olduğundan 6 x 30 = 180 keskin viraj vardı.

Bu faktörler de nabız bozmak ve yarışçıları koparmak için ideal sayılır. Kısacası benim gibi amatörler için hiç uygun değildi.

upload_2015-8-11_11-48-52.png

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Bahadır Gürel

Çok haklısın ama birde şu tarafından bak işe, en azından peleton kokusu aldın, tecrübe ettin bu işin asıl zevkini... Etikti, değildi, saçmaydı, zordu vs. vs tamam ileride tekrar yaparlarsa böyle organizasyon bu yarış kendilerine küpe olur artık. Sen zevk aldın mı onu söyle asıl :):harika:

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Olay doğru ise tek kelime ile iğrenç bir durum.

Bisiklet sporunu da futbollaştırmaya başlayacaklar diye endişe etmekten kendimi alamıyorum.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Atilla Bisiklet Takımı'nı ve dükkanını oldum olası sevmem hem pahalıdır hem kendilerinden almayınca surat yaparlar. Bana en yakın bisikletçi onlar ama bisikletçi lazım olunca önlerinden geçer Kadıköy'e giderim. Zaten ekşi sözlükte egolarindan çokça bahsedilmiş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pazar gün burada da yarış olacak. Düzenleyen World Class isimli bir fitness kulübü. Ancak kendi sponsorluğunda amatör bisiklet takımları da var ve kesin kürsüdeler. Özellikle kızlarda birinci hep onlardan. Almaty broteam banko favori.
Ancak benimle aynı şartlarda yarışacaklar ve benim gibi hobiciler, o yüzden yadırgamıyorum. Atilla biraz fazla kaçmış, minikler güreş şampiyonasında Hulk Hogan gibi olmuş.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@Ardaa

Yarış güzeldi tabii, ama başlayana kadar bende epey heyecan vardı. 7-8 tur boyunca Atilla'yla aynı gruptaydım, pelotonda olunca yüksek hızlara çıkarken nabzım fazla zorlanmadı. Ama ne zaman ki Atilla atak yapıp grubu dağıtınca ben de koptum, bundan sonrası 2-3 tur bir arkadaşla yardımlaşmalı sürdük ama nabız hep tavandaydı. Benim max nabzım 185; yarışın kopma noktasından itibaren 180 ortalama nabızla sürdüm, bu çok yüksek. Bu da Strava kaydı:

(link)

Atilla'dan tur yediğim anda yarışı bıraktım, bir tur daha atabilirdim o zaman da hakem farkedip çıkartacaktı zaten, ben zirvede bıraktım :)

Atilla'nın yarışa katılması konusunda ise çok şaşırmadım; Facebook'ta Türkiye'deki pro bisikletçiler arkadaş grubumda. Egosu tavan yapmayan bir tane pro bisikletçi yok, bu nedenle Atilla'dakini çok abartılı bulmuyorum. Pro olmayıp da sonradan bisiklete başlayıp yarışlara katılanlarda ego bu kadar değil, yerini yurdunu biliyor ama prolar ve 30-35 yıldır bisiklet sürenlerin bir tanesinde bile mütevazilik görmedim. Bana göre bunun bir nedeni bir bisiklet eğitim kültürünün olmaması. Pro bisikletçiler bunun okulunda okuyup da yarışlara başlamıyorlar. Daha ortaokul seviyesindeyken yarışlara başlayıp okul hayatlarını sonlandırıyorlar. Yani dünya kültürünü öğrenemeden kendilerini hep yarış parkurlarında bulduklarından bu bana göre çok normal geliyor. Türkiye'de pro bisikletçiler içinde topluma en çok bisiklet kültürü konusunda katkı sağlayan sadece Atilla'yı görüyorum, bir başka isim varsa öğrenmek isterim, çünkü tanıdığım prolar belli yaştan sonra ya koçluk yapıyorlar ya da bu alandan çıkmışlar, ama öğrendiklerini, tecrübelerini topluma aktarma konusunda hiçbir şey göremiyorum.

Not: Şimdi farkettim Strava'da yarış anındaki sıcaklığı 36 gösteriyor. Rize'deki nem ise felaket, hissedilen 40 üzeri olabilir. Yüksek tansiyon hastası olarak zaten çok zorlamışım sınırları. Bana serin havalar uygun.

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Katılım etik olmamış. Haydi kıramayıp katıldınız bari kökleyip kürsüye yarışmasaydınız!

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Bahadır Gürel

Açıkçası Türkiyede bisikletle ilgili takip edip ne olduğunu bildiğim tek şey VeloTürk. Başka kişilerin ve kurumların ne yaptığı veya kim olduğuyla açıkçası çokta ilgilenmiyorum. Söylemeseydin de zaten takip etmememin nedeni bu tür egoist vakaların olduğunu bilmemdi, sonuçta ırkımı biliyorum bu tür şeyler kaçınılmaz. Ama tekrar senin adına çok sevindim. Parası pulunda değilim ( zaten olamam o kadar iyi değilim ) ama maksat o hevesi almak, o zevki yaşamak... gerisi fasa fiso. Bende aynı zevki bir problem yaşamazsam 1 ay içinde GranFondo da tadıcam, muhtemelen sonuncu falan olurum ama genede bitirmek için elimden geleni yapıcam :harika:

• Beğen
Tepkiler: N.ÖZKAN