Regaip Kandiliniz Mübarek olsun

Scudo

yusuf can

Üye
Tepki
31
Mübarek Regaip Kandiliniz kutlu olsun ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olsun.

• Beğen
Tepkiler: AHMET67

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Regaip ne demektir önemi nedir?
Regaib kelime manası olarak pek çok ihsan demektir. Regaip kandili ihsan gecesidir ve fazileti de bundan gelir. Regaip Kandili üç ayların başlangıcıdır. Perşembeyi Cumaya bağlayan geceye denk gelir. Cuma gecesine denk gelmesi sebebiyle de bu Regaib kandili önemli ve özeldir. Profesör Doktor Nihat Hatipoğlu Regaip Kandilinin önemini şu şekilde anlattı. "Bazı rivayetlerde bu gecenin isminin meleklerle telaffuz edildiği ifade edilir. Regaip kelimesi, güzel şeyleri arzu etmek, istemek, elde etmeye gayret etmek anlamlarına gelir. Bu gece ibadet edenin, tövbe edenin arzularının verileceği ümit edilir.

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
TÜM İSLAM ALEMİNİN ÜÇAYLARI VE REGAİB KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.

izterdek

Üye
Tepki
86
İsim
ismayil B
Bisiklet
Ümit
*SEKSEN KÜSUR SENE BİR ÖMR-Ü MANEVÎYİ KAZANDIRACAK OLAN ŞUHURU SELÂSE-İ MÜBAREKEYİ BİLHASSA BU GECEKİ LEYLE-İ REGAİB'İNİZİ TEBRİK EDİYORUM.*

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Amin sagol Necmeddin, senin ve tüm müslüman aleminin de Regaip kandili mübarek olsun.
Eyvallah abicim. İnşallah daha iyisindir. Arada gelip yazıyorsun ya dünyalar bizim oluyor. Moralini yüksek tut. İçinde bulunduğumuz şu 3 ayların ve mübarek gecelerin hatrına şifa bekleyenler , dertlerine deva bekleyenler, dualarının kabulünü isteyenler İnşallah dileklerine kavuşur diyelim. :harika:

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Mübarek Üç Aylar'ın ve Regaip gecemizin tüm insanlık için huzur, dostluk ve kardeşliğe vesile olmasını diliyor,Milletimizin ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutluyorum.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz geç oldu ama sonuçta mübarek aylara girmiş Bulunuyoruz... Bu yüzden kusur görmezsiniz diye yazmak istiyorum, ben de regaip kandiliniz mübarek olsun hayırlı kandiller olsun diyorum. Tabi bu günlerin manasını bilerek, bu günlerin anlamına yakışacak şekilde yaşayarak geçirmemizi temenni ediyorum.. Karnelerimizde her birimizin okul içi ve okul dışı davranışları, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri daha okul bitmeden 5/Pekiyi olarak basılıyordu 😅 oysa öyle bir toplum muyuz? Bilemedim.