Rampalari Kolay AŞan Bİsİklet

Tepki
1
RAMPALARI KOLAY AŞAN.
UCUZ (350 LİRA)
DİSK FRENLİ

MARKA ÖNEMLİ DEĞİL...
NER'DEN BULABİLİRİM.

Scudo

fatihgüven

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Rampayı bacak aşar aslında da herhangi bir bisiklete slick lastik takarsan rampada rahatlarsın nispeten.. :)

Halil Atalay

Forum Bağımlısı
Tepki
576
rambaları bacaklar aşar 350 tl bisiklet biraz zor hele disk fren sen ikinci el kısmında biraz gezin bence

Ekrem Özarslan

Daimi Üye
Tepki
126
Bende katılıyorum rampaları bacak çıkar ama 2. ellere bir bak bi yolbisikleti rampaları kolay çıkabilir.

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
yardımcı olacak ise rampa aşmak diğer yandan dişli oranlarıyla ilgili... eğer yavaş yavaş çıkarım dersen... 11-34 arka kasetler var ki genelde üst serilerde olur... mesela alivio'da yok... deore'da var diye biliyorum (yanlış olabilir) ... bu setin fiyatı senin bütçenden fazla... onun yerine bu fiyata mega range arka dişlisi olan bir bisikelt alabilirsin, mega range dersen bisikeltçiler bilir... (arkada büyük dişli 34 olacak) işini görür... özellikle sor araştır... aslında tavsiye etmem ama altus, acera mega range li bisiklet olabilir... ayna kol da yanlış hatırlamıyorsam 22-42 olmalı... 26-48'ler olmalı onlardan kaçın... onlar daha düz yola yatkın... bu oranlara dikkat edersen... işin biraz daha kolaylaşır...

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@Ekrem Özarslan

Yol bisikleti rampayı daha kolay çıkmaz,daha hızlı çıkar ama çıkması dağ bisikletine göre daha yorucudur.Çünkü dişli oranları yol bisikletlerinde farklı,bu yüzden kimileri yol bisikletinde 3'lü aynakol kullanmaktadır.

Ekrem Özarslan

Daimi Üye
Tepki
126
@Önder Tarım

Daha ince lastik ve daha hafif bir kadro olduğu için daha hızlı çıkabilir ayriyetten ben bir yolcu olarak bunu destekliyorum ve diğer bisiletlerden daha az yorucu şekilde çıkabilineceğine inanıyorum.;)