Rammstein Solisti Till Lindemann Gruptan Ayrılıyor

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sercan tarafından paylaşıldı.

 1. Sercan

  Sercan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2006
  Mesajlar:
  782
  Beğeniler:
  230
  Şehir:
  Istanbul/Küçükçekmece
  Seviye:
  Rammstein grubunun ''insan azmanı'' görünümüne ve sesine sahip ünlü solisti Till Lindemann gruptan ayrılmayı düşündüğünü açıklamış. Gerekçe olarak ise grup üyeleriyle aralarındaki uyumsuzluğu göstermiş.

  Ben dahil, bir çok insan evladı bu grubu, bu herifin diyaframının taaa dibinden çıkardığı ''hayvanî'' ses için dinliyor. Tarzlarına da çok iyi gidiyor... Şimdi bu adam ayrılırsa Rammstein eski Rammstein olabilir mi? Ne kadar dinlenilesi bir grup olur? Till'in açıklamasında ''müzik kariyerine solo albümler ile devam edeceği'' de varmış yanılmıyorsam.

  Rammstein severlerin görüşleri ne yönde acaba? Till ayrılırsa (ki ayrılacağım diye tutturmuş eşşek sıpası) ne derece dinlenir? Şahsen ben pek dinleyeceğimi sanmıyorum Till'siz bir Rammstein albümünü. Anca Till gibi eski milli yüzücü, hayvani diyaframa sahip bir insan evladı bulurlarsa, o zaman yine dinlenilebilir bir nebze. Son olarak ''senin hiç Allah korkun yok mu Till?'' demek istiyorum...

  [​IMG]
   
 2. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Yeni Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  0
  Beğeniler:
  9.882
  Kısa ve öz; Rammstein'ın sonu olur.
   
 3. bisikletci

  bisikletci Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.253
  Beğeniler:
  366
  Şehir:
  Abu Sari
  Seviye:
  Solo albüm çıkaracaktır , sonra yürümeyecek ve grup tekrardan birleşecek :)

  Ohne Dich klibinde sevmiştim ben bu adamı ..
   
 4. Ediz Tevfik Özgan

  Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

  Kayıt:
  26 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.143
  Beğeniler:
  1.069
  Şehir:
  BURSA
  Seviye:
  hakikaten günümüz rock ına yeniden soluk verenlerden olan grup adına üzücü olur.
   
 5. #5
  Sercan

  Sercan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2006
  Mesajlar:
  782
  Beğeniler:
  230
  Şehir:
  Istanbul/Küçükçekmece
  Seviye:
  Ohne Dich klibi benim de favorilerimden. Akan su başındaki görüntüsünde kollarının ne derece kaslı olduğu belli oluyor :) Zaten gurubun tüm üyeleri (sıska synth'ci hariç) ayıboğan gibi...
   
 6. Emre Ede

  Emre Ede Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  nası ayrılıryaaaa !! Hayatta başarılar, solo albümde filan dinlemem ben bu adamı..Rammstein yoksa Till'de yok..Şoparr !! Mahvedicek güzelim grubu :mad:
  Bende sonne hastasıyım,bide bang bang :D
   
 7. Oksal Özdöl

  Oksal Özdöl Onursal Üye

  Kayıt:
  5 Ekim 2006
  Mesajlar:
  1.671
  Beğeniler:
  1.314
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Bir süre ayrı takılır eğer beklediği ilgiyi görmezse geri döner zaten...
   
 8. Gunesak

  Gunesak Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2005
  Mesajlar:
  117
  Beğeniler:
  224
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  İmaj grubu bunlar. Prodüktörlerin sağdan soldan ilginç tipleri bulup biraraya getirip hadi siz artık grup oldunuz diye piyasaya sürdüğü gruplar. Bunların dağılması, ayrılması, sonra yeniden biraraya gelmesi falan çok doğal.
  Grup dediğin mahalleden doğar. Arkadaşlar birbirini bulur. Garajlarda çalarlar. zar zor para denkleştirip kendi imkanlarıyla stüdyoda kayıt yapıp demo çıkarırlar. Yüzlerce binlerce kez birlikte mahalli publarda çalarlar. Grubun karakteri kişiliği tarzı böyle böyle oturur, sağlamlaşır, kemikleşir. Bu arada müzik yazarları, eleştirmenleri yavaş yavaş grubu keşfeder. Müzik yapımcıları grubu takibe alır. Bir grubun albüm çıkarması yıllar alır. Sağlam grup böyle olur bence.
  Ama tabi artık müzik endüstrisi de değişti. Tamamen tüketime endeksli, günün yükselen trendlerine göre grup kurmalar, imaj belirlemeler falan artık çok doğal. Bütün bunlar bana çok yapay ve içtenliksiz geliyor. Zaten bu tür grupları da anca birkaç ay dinleyebiliyorum. Bu tür gruplarda bir gelecek aramak, bunlara ümit bağlamak da yersiz bence. Bunların peşinden koşmaktansa elimizdeki adam gibi grupların kıymetini bilip onları yeniden keşfetmeye yönelmek daha güzel bence.
  Tabi bunlar tamamen benim müzik piyasasının gidişatı hakkındaki şahsi görüşlerim. Sonuç itibarı ile piyasa öyle olmuş böyle olmuş fark etmez ama allaha şükür ki müzik var. Allah müzik severleri müziksiz bırakmasın.
   
 9. Emre Ede

  Emre Ede Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:

  Abicim müzik hakkında görüşlerin bunlar ama çoğuna katılmıyorum, yanlış anlamanı istemem düşüncelerine sonuna kadar saygı duyuyorum ama bence rammstein gibi bi gruba imaj grubu demen yanlış, 1994 yılında gitarist Richard Kruspe kendi grubunda çalmaktan vazgeçtikten sonra tekr teker bu adamları bulmuş bi yarışmaya girmişler ve kazanmışlar, kazanmalarının sonucunda daha profesyonel kayıt imkanı yakalayıp, rammstein'nın temelleri atılmaya başlanmış..biyografisi çok güzel, ve senin söylediği imaj grubundan çok uzaklar :) Müzik endüstrisi için değil tamamen müzik için müzik yapıolar..bugün endüstriyel müziğin en güçlü ismi Rammstein, bunun olma nedeni tamamen özgün olmaları ve birazda alman olmaları, gırtlak yapısı gereği müziğe ayrıbi ses katıolar :) daha fazla yazrsam okumaktan sıkılıcaksınız,uzatmaya gerek yok,RAMMSTEİN gibi bi grup bidaha ne gelir,ne duyulur..
  ayrıca Till Lindemann ayrılıcak demiş arkadaşımız ama grubun sitesinde yeni albüm çalışmalarına başlandığı söylenio, bence asılsız bi haber, zamanla görücez inşllh Limp Bizkit'ten sonra onlarıda kaybetmem..
   
 10. #10
  Sercan

  Sercan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2006
  Mesajlar:
  782
  Beğeniler:
  230
  Şehir:
  Istanbul/Küçükçekmece
  Seviye:
  Sitelerinde albümü Till ile yapacağız demiyor, Rammstein olarak yapacakları belirtiliyor. Sonuçta Till ayrılacak, başka bir solist gelecek, albüm yine çıkacak, Till'siz de olsa... Rammstein'ın bir imaj grubu olarak çıkışını hepimiz biliyoruz Emre, burada kendimizi kandırmanın lüzumu yok. Sahne şovları müziklerinin önüne geçti hep, bunu da biliyorsundur araştırdıysan. Gırtlak yapılarının da Alman olmalarıyla ilgisi yok, zira her Alman Till gibi ses çıkartsa ben alıp evde beslerim bi tane, kulağını bükünce kükresin. Till'in en büyük avantajı zamanında yüzücü olduğu için diyafram ve ciğerlerinin çok gelişmiş olması. Bu sebeple kükreyebiliyor. Endüstriyel müziğin en güçlü sesi demişsin, ancak bunların tarzını bunlardan başka yapan ''zaten'' hali hazırda yok.

  Piyasaya imaj grubu olarak çıktılar, ancak Till'in farklı ses yapısı ve grubun farklı sound'u sayesinde müzikte de ''bence'' hakettikleri yere geldiler. Ben ilk dinlediğimde bu grubu ''işte budur!'' dedim. Daha önce duymadığım bir tarzları vardı ve bana hitap etti. Ama bunun sebebi Till kükreyişiydi... Yoksa distortion her yerde distortion, elektronik efektler her yerde elektronik efekt...
   
 11. Emre Ede

  Emre Ede Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  Sitelerinde ayrılacaklarına dair hiçbir haber yok Sercan, till'in ayrılacağına dair haberler metalhammer, roadrunner records, laut gibi düzmece sitelerde yer aldı..herzeleid.com haberin fake olduğunu yayınladı..İlk görüğüne inanma algılamaya çalış, aslı astarı yokbu haberin hepiniz rahat olun, söylediğim sitelerin bazılarında haber kaldırıldı bile,yani fake haber..

  Sercan çok dar düşünüyosun, bak türkiyeden bi grubu ele alalım, ilk aklıma gelen manga yada herkes kendi aklına geleni düşünsün..Adamlar cıkıolar seyirciyi selamlıyolar, ellerine gitarı ve mikrofunu alıp 1saat boyunca sarkı soyluyolar arada canlanın die bağırıolar, tek tük solo atıyolar gaza getiriyolar, maxımum 10sarkı soyledikden sonra byby diyip gidiolar..rammstein ele alalım, her konserleri günlerce konuşuluyo,konserlerinin %80i dvd halinde satılıyo, her konserde sahne show yapıolar, seyirci rammstein'ın konserine gittiğinde kendinden geçio,türk gruplarındada kendinden geçiosun ama düşündüğün zaman rammstein ile onların arasındaki farkı anlayabilirisn.. sen bi grupta çalıo olsn seyircini kopartmak istemezmisin ? onlar kopartıyo, sonuna kadar hemde, ve her baba yiğidin yiyceği halt değilbu, ne gruplar biliyorum bn, sahne shovları yapmacık hareketlerle suslu...rammstein imaj grubu değildir, büyük zorluklarla geldikleri yere kazık çakmış,hala müziğimizin bi ismi yok dien ama müzikseverlerin yaptıkları müziği endüstriyel müzik olarak adlandırdığı, idol olmuş Dünya üzerindeki en kaba seslerden biriyle dünyaya sesini duyurmuş tek gruptur..Yüzme sporu diyaframın ve ciğerlerin gelişmesinden en etkili spordur,bu bir gerçek, ama sana sukadarını söyliyim, 3 senenin 2 senesi profesyonel yüzmüş bi insanım, hala rock müzik yapıcak gırtlağa sahip değilim..Almanları hiç konuşurken dinlemedinmi, dilleri gereği kalın kalın konuşuyolar kaba kaba, şarkılarındaki ses tonunun alman olmasınında büsbüyük payı var..daha fazla uzatırsam tartışmaya varıkcak gibi, uzatmaya gerek yok,bence imaj grubu değil ve tamamen özgünler, sizin içinde bambaşka olabilir, ben rammstein'ın asıl kimliğini buraya yazıyımda siz istediğnizi düşünün :)
   
 12. #12
  Sercan

  Sercan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2006
  Mesajlar:
  782
  Beğeniler:
  230
  Şehir:
  Istanbul/Küçükçekmece
  Seviye:
  Haberin yalan olduğu doğruymuş, ben de ayrılma kararını (külliyen yalanmış tabi) öğrendiğim kaynaktan öğrendim yalan olduğunu. Onlar da roadrunner records'dan öğrenmişler. Neyse ki, Rammstein Rammstein olarak yola devam ediyor, bu benim için çok sevindirici bir haber oldu.
   
 13. #13
  Sercan

  Sercan Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2006
  Mesajlar:
  782
  Beğeniler:
  230
  Şehir:
  Istanbul/Küçükçekmece
  Seviye:
  Şimdi kendi sitelerinde de (geç de olsa) bir açıklama yapılmış. Bana kalırsa ufukta bir ayrılık var. Mutlaka bir şekilde böyle bir olay olacak ki, bir yerlerden duyulmuş ve bu sitelerde haber yapılmış. Albümden sonra bir ayrılık olacak gibi geldi bana nedense. Ama umarım ki olmaz.
   
 14. Emre Ede

  Emre Ede Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  572
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Seviye:
  umarım olmas :(
   
 15. abdullahabdullah

  abdullahabdullah Forum Bağımlısı

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  645
  Beğeniler:
  699
  Şehir:
  GÖKÇEADA
  Adı:
  Abdullah YEŞİLTAŞ
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Rammstein şahanedir. dvd ler müzikler. Tam sevdiğim Alman sesini duyuyorum. Bütün albümleri vardır. Synthçileri zaten kendisi demişti bir yerde, onlara aykırı iş yapıyorum diye ama bu da müziğe güzellik katıyor. sapık mucit doktorları anımsatıyor bana.
   
 16. papilloniac

  papilloniac Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Haziran 2007
  Mesajlar:
  237
  Beğeniler:
  79
  Şehir:
  anakara
  Seviye:
  umarım gitmekten vazgeçer...eh max cavalera nın da gruptan ayrılışı sepultura yı sönükleştirmişti...
   
 17. omurkadir

  omurkadir Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  256
  Beğeniler:
  154
  Şehir:
  Sinop&Konya&SAPANCA
  Seviye:
  ayrılırsa üzülürüm hakkaten.rammstein'ın bende özel bir yeri var senelerdir dinlerim fanıyım diyebilirim.İyi takipçiler bilir ki grupta herkesin hakkaten çok çok ayrı tarzları var.(Görünüm,hareket,tavır vs.)Till daha babacan bir görünümde sanılsa da posterlerde,her zaman en vahşisi odur.

  Dvdlerini izleyen arkadaşlar bu grubun farkını bilirler.Hiç rock ile alakası olmayan arkadaşlarım bile ben izlerken görüp,başta bu ne lem diip 2gün sonra kopyasını istemiştir.Çünkü harbiden şov yapılıyor bol ateşli bir biçimde.Müthiş bir görsellik katılıyor olaya.

  Till giderse çok özlerim.Derler ya ses rengi apayrı,hep en kalın:)Almancayı bana sevdiren insan.Giderse yerini doldurmak zor olacaktır.Ama gitmez bence.Richard gibi solo proje yapar gelir belki.Bu arada richard da müthiş...

  son olarak ohne dich den bir alıntıyla bitireyim:)

  Ohne dich kann ich nicht sein Till
  Ohne dich

  Sensiz ben( rammstein olsun=) ) var olamam Till,sensiz.
   
 18. ZekiAlper

  ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.911
  Beğeniler:
  1.653
  Şehir:
  Antalya
  Adı:
  Antalya Downhill Özel Antrenör
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Ben de bir zamanlar fanatigiydim şu aralar slow takılıyorum. Ama grubtan ayrılmasına cok üzüldüm.
  İlan 1 seneyi geçmiş acaba son gelişmelerden haberdar olanlar var mı? Till gitti mi yoksa geri döndü mü:D?
   
  omurkadir bunu beğendi.
 19. omurkadir

  omurkadir Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  256
  Beğeniler:
  154
  Şehir:
  Sinop&Konya&SAPANCA
  Seviye:

  cidden ben tarihe bakmamıştım iyi hatırlattın:))till ayrılmadı,albüm çalışmaları sürüyor.devam yani...
   
  ZekiAlper bunu beğendi.
 20. lindemann

  lindemann Onursal Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2006
  Mesajlar:
  1.665
  Beğeniler:
  1.201
  Seviye:
  Kaynak nedir hocam? Bu konuda cok söyleti cikti daha önce de... ASli varmi arasr´tirmak lazin bence. En son stüdyoya kapanip yen albüm üzerinde calisiyorlardi ve bu tür haberleri yalanlamislardi...
   

İlginizi Çekebilir

DSC1865-630x420.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
greg-lemond.jpg
Daha iyi bir tırmanışçı olmanın üç anahtarı (1) Zihinsel hazırlık (2) Daha hafif bir vücut ve (3) Akıllı taktikler. Pro: Greg LeMond (3 kez Tour de France şampiyonu, 2 kez dünya yol şampiyonu,...
upload_2017-2-15_10-48-23.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...