Rammstein Solisti Till Lindemann Gruptan Ayrılıyor

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Rammstein grubunun ''insan azmanı'' görünümüne ve sesine sahip ünlü solisti Till Lindemann gruptan ayrılmayı düşündüğünü açıklamış. Gerekçe olarak ise grup üyeleriyle aralarındaki uyumsuzluğu göstermiş.

Ben dahil, bir çok insan evladı bu grubu, bu herifin diyaframının taaa dibinden çıkardığı ''hayvanî'' ses için dinliyor. Tarzlarına da çok iyi gidiyor... Şimdi bu adam ayrılırsa Rammstein eski Rammstein olabilir mi? Ne kadar dinlenilesi bir grup olur? Till'in açıklamasında ''müzik kariyerine solo albümler ile devam edeceği'' de varmış yanılmıyorsam.

Rammstein severlerin görüşleri ne yönde acaba? Till ayrılırsa (ki ayrılacağım diye tutturmuş eşşek sıpası) ne derece dinlenir? Şahsen ben pek dinleyeceğimi sanmıyorum Till'siz bir Rammstein albümünü. Anca Till gibi eski milli yüzücü, hayvani diyaframa sahip bir insan evladı bulurlarsa, o zaman yine dinlenilebilir bir nebze. Son olarak ''senin hiç Allah korkun yok mu Till?'' demek istiyorum...

http://gummihax.de/B2.jpg

Scudo

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Solo albüm çıkaracaktır , sonra yürümeyecek ve grup tekrardan birleşecek :)

Ohne Dich klibinde sevmiştim ben bu adamı ..

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Ohne Dich klibi benim de favorilerimden. Akan su başındaki görüntüsünde kollarının ne derece kaslı olduğu belli oluyor :) Zaten gurubun tüm üyeleri (sıska synth'ci hariç) ayıboğan gibi...

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
nası ayrılıryaaaa !! Hayatta başarılar, solo albümde filan dinlemem ben bu adamı..Rammstein yoksa Till'de yok..Şoparr !! Mahvedicek güzelim grubu :mad:
Bende sonne hastasıyım,bide bang bang :D

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir süre ayrı takılır eğer beklediği ilgiyi görmezse geri döner zaten...

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
İmaj grubu bunlar. Prodüktörlerin sağdan soldan ilginç tipleri bulup biraraya getirip hadi siz artık grup oldunuz diye piyasaya sürdüğü gruplar. Bunların dağılması, ayrılması, sonra yeniden biraraya gelmesi falan çok doğal.
Grup dediğin mahalleden doğar. Arkadaşlar birbirini bulur. Garajlarda çalarlar. zar zor para denkleştirip kendi imkanlarıyla stüdyoda kayıt yapıp demo çıkarırlar. Yüzlerce binlerce kez birlikte mahalli publarda çalarlar. Grubun karakteri kişiliği tarzı böyle böyle oturur, sağlamlaşır, kemikleşir. Bu arada müzik yazarları, eleştirmenleri yavaş yavaş grubu keşfeder. Müzik yapımcıları grubu takibe alır. Bir grubun albüm çıkarması yıllar alır. Sağlam grup böyle olur bence.
Ama tabi artık müzik endüstrisi de değişti. Tamamen tüketime endeksli, günün yükselen trendlerine göre grup kurmalar, imaj belirlemeler falan artık çok doğal. Bütün bunlar bana çok yapay ve içtenliksiz geliyor. Zaten bu tür grupları da anca birkaç ay dinleyebiliyorum. Bu tür gruplarda bir gelecek aramak, bunlara ümit bağlamak da yersiz bence. Bunların peşinden koşmaktansa elimizdeki adam gibi grupların kıymetini bilip onları yeniden keşfetmeye yönelmek daha güzel bence.
Tabi bunlar tamamen benim müzik piyasasının gidişatı hakkındaki şahsi görüşlerim. Sonuç itibarı ile piyasa öyle olmuş böyle olmuş fark etmez ama allaha şükür ki müzik var. Allah müzik severleri müziksiz bırakmasın.

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
@Gunesak

Abicim müzik hakkında görüşlerin bunlar ama çoğuna katılmıyorum, yanlış anlamanı istemem düşüncelerine sonuna kadar saygı duyuyorum ama bence rammstein gibi bi gruba imaj grubu demen yanlış, 1994 yılında gitarist Richard Kruspe kendi grubunda çalmaktan vazgeçtikten sonra tekr teker bu adamları bulmuş bi yarışmaya girmişler ve kazanmışlar, kazanmalarının sonucunda daha profesyonel kayıt imkanı yakalayıp, rammstein'nın temelleri atılmaya başlanmış..biyografisi çok güzel, ve senin söylediği imaj grubundan çok uzaklar :) Müzik endüstrisi için değil tamamen müzik için müzik yapıolar..bugün endüstriyel müziğin en güçlü ismi Rammstein, bunun olma nedeni tamamen özgün olmaları ve birazda alman olmaları, gırtlak yapısı gereği müziğe ayrıbi ses katıolar :) daha fazla yazrsam okumaktan sıkılıcaksınız,uzatmaya gerek yok,RAMMSTEİN gibi bi grup bidaha ne gelir,ne duyulur..
ayrıca Till Lindemann ayrılıcak demiş arkadaşımız ama grubun sitesinde yeni albüm çalışmalarına başlandığı söylenio, bence asılsız bi haber, zamanla görücez inşllh Limp Bizkit'ten sonra onlarıda kaybetmem..

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Sitelerinde albümü Till ile yapacağız demiyor, Rammstein olarak yapacakları belirtiliyor. Sonuçta Till ayrılacak, başka bir solist gelecek, albüm yine çıkacak, Till'siz de olsa... Rammstein'ın bir imaj grubu olarak çıkışını hepimiz biliyoruz Emre, burada kendimizi kandırmanın lüzumu yok. Sahne şovları müziklerinin önüne geçti hep, bunu da biliyorsundur araştırdıysan. Gırtlak yapılarının da Alman olmalarıyla ilgisi yok, zira her Alman Till gibi ses çıkartsa ben alıp evde beslerim bi tane, kulağını bükünce kükresin. Till'in en büyük avantajı zamanında yüzücü olduğu için diyafram ve ciğerlerinin çok gelişmiş olması. Bu sebeple kükreyebiliyor. Endüstriyel müziğin en güçlü sesi demişsin, ancak bunların tarzını bunlardan başka yapan ''zaten'' hali hazırda yok.

Piyasaya imaj grubu olarak çıktılar, ancak Till'in farklı ses yapısı ve grubun farklı sound'u sayesinde müzikte de ''bence'' hakettikleri yere geldiler. Ben ilk dinlediğimde bu grubu ''işte budur!'' dedim. Daha önce duymadığım bir tarzları vardı ve bana hitap etti. Ama bunun sebebi Till kükreyişiydi... Yoksa distortion her yerde distortion, elektronik efektler her yerde elektronik efekt...

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
Sitelerinde ayrılacaklarına dair hiçbir haber yok Sercan, till'in ayrılacağına dair haberler metalhammer, roadrunner records, laut gibi düzmece sitelerde yer aldı..herzeleid.com haberin fake olduğunu yayınladı..İlk görüğüne inanma algılamaya çalış, aslı astarı yokbu haberin hepiniz rahat olun, söylediğim sitelerin bazılarında haber kaldırıldı bile,yani fake haber..

Sercan çok dar düşünüyosun, bak türkiyeden bi grubu ele alalım, ilk aklıma gelen manga yada herkes kendi aklına geleni düşünsün..Adamlar cıkıolar seyirciyi selamlıyolar, ellerine gitarı ve mikrofunu alıp 1saat boyunca sarkı soyluyolar arada canlanın die bağırıolar, tek tük solo atıyolar gaza getiriyolar, maxımum 10sarkı soyledikden sonra byby diyip gidiolar..rammstein ele alalım, her konserleri günlerce konuşuluyo,konserlerinin %80i dvd halinde satılıyo, her konserde sahne show yapıolar, seyirci rammstein'ın konserine gittiğinde kendinden geçio,türk gruplarındada kendinden geçiosun ama düşündüğün zaman rammstein ile onların arasındaki farkı anlayabilirisn.. sen bi grupta çalıo olsn seyircini kopartmak istemezmisin ? onlar kopartıyo, sonuna kadar hemde, ve her baba yiğidin yiyceği halt değilbu, ne gruplar biliyorum bn, sahne shovları yapmacık hareketlerle suslu...rammstein imaj grubu değildir, büyük zorluklarla geldikleri yere kazık çakmış,hala müziğimizin bi ismi yok dien ama müzikseverlerin yaptıkları müziği endüstriyel müzik olarak adlandırdığı, idol olmuş Dünya üzerindeki en kaba seslerden biriyle dünyaya sesini duyurmuş tek gruptur..Yüzme sporu diyaframın ve ciğerlerin gelişmesinden en etkili spordur,bu bir gerçek, ama sana sukadarını söyliyim, 3 senenin 2 senesi profesyonel yüzmüş bi insanım, hala rock müzik yapıcak gırtlağa sahip değilim..Almanları hiç konuşurken dinlemedinmi, dilleri gereği kalın kalın konuşuyolar kaba kaba, şarkılarındaki ses tonunun alman olmasınında büsbüyük payı var..daha fazla uzatırsam tartışmaya varıkcak gibi, uzatmaya gerek yok,bence imaj grubu değil ve tamamen özgünler, sizin içinde bambaşka olabilir, ben rammstein'ın asıl kimliğini buraya yazıyımda siz istediğnizi düşünün :)

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Haberin yalan olduğu doğruymuş, ben de ayrılma kararını (külliyen yalanmış tabi) öğrendiğim kaynaktan öğrendim yalan olduğunu. Onlar da roadrunner records'dan öğrenmişler. Neyse ki, Rammstein Rammstein olarak yola devam ediyor, bu benim için çok sevindirici bir haber oldu.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Şimdi kendi sitelerinde de (geç de olsa) bir açıklama yapılmış. Bana kalırsa ufukta bir ayrılık var. Mutlaka bir şekilde böyle bir olay olacak ki, bir yerlerden duyulmuş ve bu sitelerde haber yapılmış. Albümden sonra bir ayrılık olacak gibi geldi bana nedense. Ama umarım ki olmaz.

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rammstein şahanedir. dvd ler müzikler. Tam sevdiğim Alman sesini duyuyorum. Bütün albümleri vardır. Synthçileri zaten kendisi demişti bir yerde, onlara aykırı iş yapıyorum diye ama bu da müziğe güzellik katıyor. sapık mucit doktorları anımsatıyor bana.

papilloniac

Daimi Üye
Tepki
78
umarım gitmekten vazgeçer...eh max cavalera nın da gruptan ayrılışı sepultura yı sönükleştirmişti...

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
ayrılırsa üzülürüm hakkaten.rammstein'ın bende özel bir yeri var senelerdir dinlerim fanıyım diyebilirim.İyi takipçiler bilir ki grupta herkesin hakkaten çok çok ayrı tarzları var.(Görünüm,hareket,tavır vs.)Till daha babacan bir görünümde sanılsa da posterlerde,her zaman en vahşisi odur.

Dvdlerini izleyen arkadaşlar bu grubun farkını bilirler.Hiç rock ile alakası olmayan arkadaşlarım bile ben izlerken görüp,başta bu ne lem diip 2gün sonra kopyasını istemiştir.Çünkü harbiden şov yapılıyor bol ateşli bir biçimde.Müthiş bir görsellik katılıyor olaya.

Till giderse çok özlerim.Derler ya ses rengi apayrı,hep en kalın:)Almancayı bana sevdiren insan.Giderse yerini doldurmak zor olacaktır.Ama gitmez bence.Richard gibi solo proje yapar gelir belki.Bu arada richard da müthiş...

son olarak ohne dich den bir alıntıyla bitireyim:)

Ohne dich kann ich nicht sein Till
Ohne dich

Sensiz ben( rammstein olsun=) ) var olamam Till,sensiz.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Ben de bir zamanlar fanatigiydim şu aralar slow takılıyorum. Ama grubtan ayrılmasına cok üzüldüm.
İlan 1 seneyi geçmiş acaba son gelişmelerden haberdar olanlar var mı? Till gitti mi yoksa geri döndü mü:D?

• Beğen
Tepkiler: omurkadir

omurkadir

Daimi Üye
Tepki
143
@BMX_rider07

cidden ben tarihe bakmamıştım iyi hatırlattın:))till ayrılmadı,albüm çalışmaları sürüyor.devam yani...

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Kaynak nedir hocam? Bu konuda cok söyleti cikti daha önce de... ASli varmi arasr´tirmak lazin bence. En son stüdyoya kapanip yen albüm üzerinde calisiyorlardi ve bu tür haberleri yalanlamislardi...