PSI Ölçer

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
EyvALLAH cok sagol. Cikmada olur. Renklilerden alirim artik :)

• Beğen
Tepkiler: Taner James
Scudo

Ramis

Üye
Tepki
5
İsim
Ramis Kaymakçı
Bisiklet
Trek
Merhaba saygıdeğer bisikletforum ailesi tamda açacağım konuyu görünce nasıl mutlu oldum anlatamam benim de bir sorum olucaktı. Trek Ds 8.5 bisikletimin ön lastiği inmiş bunun için hem ne kadar hava bastığını gösteren pompa alıcam bana alıcağım pompa hakkında yardımcı olur musunuz ? Fiyat olarak max 130 140 ı aşmasın bir de bisiklete 53 kilo için kaç hava basmam gerekir ? Şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için .

Bontrager LT3, 700X38c lastikle uyumlu bir pompa tavsiyeniz bekliyorum sevgili bisikletailem :)

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ramis lastik ebatlarıniz çok yüksek basınç istemiyor bildiğim kadarıyla. On liraya btwin pompa alıp yanımızdan ayırmayın. Hafif ucuz ve çok kullanışlı. Evde hava basmak için ise ben hep petrolleri kullandığım için tavsiye veremeyeceğim maalesef daha iyi bilenler destek olacaklardır.

Ramis

Üye
Tepki
5
İsim
Ramis Kaymakçı
Bisiklet
Trek
Teşekkür ederim ama ben genelde evde basmak için sordum yine saolun .

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

Alptriatlon

Aktif Üye
Tepki
745
Bisiklet
Cube
Dönüştürücü taksanız bile, her benzin istasyonu 100 psi ve üzerini basabilecek güçte pompaya sahip değil. Ayrıca işiniz bitince benzinlik pompasının basıncını 30 lu değerlere düşürmeyi unutmayın, bilgisiz bir araç sürücüsünün lastiğine fazla hava basıp patlatmasını istemeyiz.
Piyasadaki el ve ayak pompalarında, üzerindeki değeri basamayan pompalar olduğu gibi, üzerinde belirtilen değerden fazlasını basabilen pompalar olduğunu da unutmayın.

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@RamisDecathatlon da 900 serisi pompalar vardi metal tuplu, gostergeli. Ben aldim memnunum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oflaz

Üye
Tepki
26
İsim
Doruk
Bisiklet
Mosso
şu pompayı aldım gayet memnunum fiyatı da çok uygun
(link)

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Şu anda fiyatı nedir bilmiyorum ama Topeak Road Morph G pompayı kesinlikle öneririm. Tek sorunu 100psi için kendi ekranında 120'ye kadar basmak gerekiyor. Ama açılan ayak tutucu ve 90 derece dönen elcik sayesinde 25'lik lastiğe 2dk içinde 120 (yani 100) basılıyor.

(link)

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba bisikletseverler.

Bildiğiniz üzere kullanmış olduğumuz zemin ve el pompalarının manometreleri çoğu zaman bize doğru basınç bilgisini vermiyor bizlere. Ben de gerek hava bastıktan sonra gerek yola çıkmadan önce lastik basınçları doğru şekilde olsun diye kaliteli bir basınç ölçer arayışına girdim. Bu konuda iki farklı markanın ürünleri gözüme çarptı. Birisi Alman markası'nıın ürünü, Türkiye'de şuan Delta bisiklette satılan Sks airchecker 2. versiyon (Maks 144 psi),

(link)

(link)

Diğeri ise Türkiye'de şuan bulunmayan Topeak Smartgauge D2 (Maks 250 psi ölçer)

(link)

isimli ürünler. Sks ürününü 220 ₺ gibi fiyata Delta bisikletten satın alabiliyorum. Topeak ürününü yurt dışından vergi ile 350 ₺ gibi fiyatlara alabiliyorum.
Bu ürünler hakkında tecrübesi önerisi olan arkadaşlar var mıdır ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.