Projemi tamamlayalı çok oldu ama geç olsada paylaşmak istedim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar koskoca adamlarsınız bu denli atışmalar yakışıyor mu? Birbirinizden özür dileyin de kapansın şu mesele, tadımız kaçmasın keyif yapalım şu forumda artık.

Scudo

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Konuyu değiştireyim bari :p siyah renk güzel olmuş sadeliği seviyorum bisiklette ;-). Boya işini nasıl yaptiniz acaba maliyetini sorsam sorun olur mu yada özelden yazar misiniz ? Ve kaliteli derken soyulma falan oluyor mu boyada kisa bir bilgi istesem :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@İbrahim Yazıcıoğlu
Hani arada nokta falan olmayinca, bir nefeste hic dur durak bilmeden okuma zorunda kaldim ve öyle okuyunca sanki kizmis ve saydirmis gibi anlasiliyor yazilan.

Söyle yazmis olsaydin daha iyi ve net anlasilirdi...
Evet, kadromda fazla çizik olduğu için kadroyu tamamen zımparalayarak kaliteli Alman malı Henkel boyayla siyaha boyadım. Daha sonrasında ıslak zımpara yaptım ve parlak vernik attım, ondan sonrada reklamcıda bianchi yazıları ve logosu çıkarttırdım. Maşa konusundada yapıştırmalarında çok fazla aşınma vardı, bende söküp temizledim, orijinal rst gila logosu bulamadığım için rockshox stickeri yaptım.:)(Smile cok önemli)

NOT: Kaliteli alman markasi Henkel, kaliteli oldugundan eminmisin?

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
@Decsan
cidden abi neden böyle bir şey dedin? ibrahim kardeşimizin göndersi gayet faydalı bence,tek sorun bilgi vermemiş o da benim gibi bilmeyenler için kötü ama sorusu olan varsa sorar demiş. ayrıca hava atmak için de yazmamış ki mütevazi olmasın. birde şuanda önde olan konulardan çoğu bisikletini göstermeye dayalı konular :D

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Aynen @murat cömez bende onu yazacaktım. Bence bu tartışmanın sebebi de smile olmaması. Tebessüm her zaman iyidir ortama yumuşak ve hoş hava katıyor. Aynı zamanda tebessüm etmek sünnettir. Aradaki samimiyeti artiriyor ve sıcak bir ortam oluşturuyor. Kendimce :)

Edit: tebessüm etmek sadakadır olacaktı. Aynı zamanda sünnettir de :)

Tepki
216
Bisiklet
b'Twin
@Olgun Zengin
Teşşekkürler :) Beğenmede çok sevindim.Boya işini,öcelikle bütün parçalarını sadece kadro kalacak şekilde söktüm,güzelce zımparaladım ve temizledim sonra güneşli bir havada evin temiz balkonunda güzelce ortalama 4 kat henkel metylan boya attım sonra çapak oluşan bölgelerde en ince zımparalya ıslak zımpara yaptım tine iyice sildim ve vernik attım şuana kadar ne soyulma oldu nede çizilme maliyetide iki kutu sprey boya + 4,5 tane zımpara+ 1kutu sprey vernik ortalama 35 lira tuttu.

• Beğen
Tepkiler: geloturikidakka
Tepki
216
Bisiklet
b'Twin
@Murat Cömez
Anladım abi .:) Boya orta kalitede tabi bir kaportacının boyası kadar kaliteli olmayabilir.

Tepki
216
Bisiklet
b'Twin
@BF Okuru
Ben kimseyi ne kırmak nede üzmek istemedim.Sadece yaptığım işi paylaşmak istedim. Saygılar...

@Olgun Zengin
Ahahaha :D

Tepki
21
Bisiklet
Ghost
boya işine hayran kaldım :ssrtcbya: açıkcası ne kadar az bütçeyle ortaya ne kadar güzel şeyler çıkarabileceğinizi göstermişsiniz bu çok örnek bir davranış bence

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Nedense "merd-i kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş" sözü aklıma geldi. Bunu başlık sahibi için söylemiyorum, zira eleştirim pek de olumlu karşılanabilecek gibi değil. Olur da bu mesaja bir yanıt verirse diye söyleyim, bu forumun bir özelliği var, merak uyandıran bir başlık açıldığı zaman, başlık sahibi, değişikliklerle ilgili detaylı bilgi veriyor. Ben de merak ettim ve okudum da ama gel gör ki, ilgisini çektiğiniz insanların, aslında farklı ve olumsuz anlamlar içermeyen mesajlarına ters bir üslupta cevap vermişsiniz. Doğrusu yakışık almamış ama varın bu mesajı da bir kompleksin ürünü gibi yorumlayın, büyüklük taslamak vs. Emeğe saygı adına tebrik ederim.
Destekler tarzda yazıp bir de dinden referans veren zatlar için de, burada insanların yorumlarından kelimeler ayıklayıp müteakip mesajlarınızda laf sokar tarzda yorumlar yapmak, referans olarak verdiğiniz Sadaka ve Sünnet olgularını içeren dini anlayışınızla ne kadar uyumlu, hiç düşündünüz mü?

Tepki
216
Bisiklet
b'Twin
@Yusuf Z. Şipal
Ben kimseye ters bir üslupla cevap vermedim.Dikkatle okuduysanız ben ne kadar alttan aldıysam o beyefendi üste çıkmaya çalıştı örneğin ben kardeşim diyerek konuştum yaşı yazmadığı için,kendisi de bana ben senin kardeşin filan değilim gibi sert cevaplar verdi.Burda lütfen cümlelerimi anlamadan insanların avukatlığını yapmayın ve dini işe karıştırmayın .

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İbrahim Yazıcıoğlu
Çünkü baştan beri egonuz ön planda. Bisikletçi Dediğin biraz tevazu sahibi olur,, yakışmıyor bunlar bisikletçilere..

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boyayı mat yapabilir miyiz? Yakindan da uzaktan durdugu gibi guzel duruyor mu yoksa dalgali mi?
Ben de bu hafta bisikleti topladim biraz yeni lastikler yeni masa gobek frenler vs belki boya isine de el atabilirim sizin gibi

Tepki
216
Bisiklet
b'Twin
@Decsan
Ben egomu ön plana çıkardığımı düşünmüyorum.Sadece yaptığım çalışmanın açık ve net olduğunu ama aklına takılan bir soru varsa açıklayabileceğimi söyledim.Aldığım parçaları ve fiyatlarını yazsaydım hava atmak olacaktı gerçekten,mütevazilik değil :)

@Batuhan Köksal
Ben mat siyah kalıcı boya bulamadım,o yüzden parlak siyah yaptım yoksa bende mat siyahı çok severim ama siz isterseniz mat siyah plasti dip alabilirsiniz maliyeti iki kutusu 80-90 civarı tutar.Boya ilk seferde belli kısımlarında dalgalanmalar vardı oda yakından spreylediğim için oldu sonra bende o kısımlara ince zımparayla fazla bastırmadan ıslak zımpara yaptım ve düzeldi,üstünede iki kat vernik attım gayet güzel oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim de aklima yatmiyor bu gidisle plastidip alacagim gibi neyse daha aydinlatma, canta gibi eksikler var onlari da tamamlayayim sonra belki mat siyah yaparim :)
Siradaki degisiklik masanizin rengi olmali bence