Presta Valf Adaptörü Sorunu

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Bence de hiç uğraşmayın, alın bir pompa. Lastik patladığında benzinciye kadar yürümeniz de gerekmez.
Decathlon'dan aldığım şu ürünü uzun süre sorunsuz kullandım. Her iki tür sibop için de uygun.
(link)

Scudo

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Oktay Erkan

Hocam yapma eyleme bu pompa bende de var, hangi lastiğe morarmadan yeterli hava basabiliyorsunuz. ancak benzinliğe gidene kadar idarelik.. hiç bir el pompasıyla zorlanmadan şehir lastiğine ve daha ince lastiklere yeterli havayı basamazsınız. dağ bisikletleri için el pompaları yeterli gelebilir.

tur bisikletinin ihtiyacı mini ayak pompasıdır. ve inanın benzinlik kompresöründen daha rahat hava basıyor. belki yol bisikletçiler için 300gr ağır ve büyük gelebilir ama turcular için ideal.

@saviourmole bir de benzlikteki patlak tuşuna bastığınızda bir anda çok yüksek miktarda basınçlı hava lastiğinizin içine itiliyor. kaç psi basınç itildiğini anlayamayacağımız gibi bisiklet lastiklerini bu kadar ani basınç değişikliklerine maruz bırakmak sağlıklı mı bilemiyorum.

Tepki
38
İsim
Levent
Bisiklet
Ghost
@İbrahim A. iyi de ben patlak tuşuna basmıyorum ki. adaptörü ters takınca patlak tuşuna basmadan pompanın ucunu sibop'a oturtunca otamatik şişirme yapıyor. Benzinlikteki pompa ama bütün adaptörlerde bunu yapıyor mu bilmem. ben decatlondan almıştım.

• Beğen
Tepkiler: İbrahim A.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@saviourmole sabah mahmurluğuna ve hocam pardon :) bütün adaptörler öyle değil. ben çinden sipariş vermiştim. düz takınca oluyordu ama kompresör seçiyor, her benzinlikte dolduramıyordum. bir de aldılaması için tüm gücümle bastırmam gerekiyordu.

Tepki
5
İsim
Anıl GÜLER
Bisiklet
b'Twin
Konu beklediğimden fazla ilgi gördü sağolun arkadaşlar :D Bende farklı benzinliklerde denicem şansımı, olmadı son çare adaptörün uzun kısmını düzgün bir şekilde kesip kısaltmak :D

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki konunun başından biraz okudum öneren oldu mu bilmiyorum ama o adaptörün içerisinde ufak bir plastik conta var oring onu çıkardınız mı ? Onu çıkarıp işlemi tekrar dener misiniz ...

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Uğur Sabuncu o zaman hava kaçırır.
@boranoglu91 sizin adaptörünüz aşağıda ki sitedeki resindekinden farklı görünüyor. o sitedeki gayet iyi kullanılıyor. (link)

Mesajı düzeltme seçeneğini bulamadım yeni konu olarak yazıyorum. sitede adaptörün boyutlarını 1.5 x 0.9 olarak belirtmişler sizdeki valv adaptörünün ölçülerini kıyaslıyabilirsiniz

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@caner ünsal El pompası kullanmadığı müddetçe bir problem ile karşılaşmaz.Sattığımız ürünlerde içerisindeki oringi söküp satış yapıyoruz.Malesef hava kaçırıyor problemi ile geri dönüş yapan olmadı =)

Tepki
5
İsim
Anıl GÜLER
Bisiklet
b'Twin
@caner ünsal benim paylaştığım fotoğraf temsili, internetten değil bisikletçiden almıştım. Ölçülerini bilemiyorum bu yüzden..

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
@Uğur Sabuncu jonta olmayanlarda yüksek basınçlarda hava sızması benim de karşılaştığım bir kaç kişiden de duyduğum genel bir sorundur. Forumda da yakınanlar oldu. Ben oringle kullanıyorum. Farklı modeller söz konusu olabilir.

Tepki
8
Bisiklet
Sedona
sedonanın pompasını 19 tl ye aldım kurtuldum. ondan önce çok çekmiştim. :)

Tepki
5
İsim
Anıl GÜLER
Bisiklet
b'Twin
Geç oldu ama son sözü söyleyip konuyu öyle bitirelim istedim arkadaşlar :) adaptörle olmayınca schrader siboplu yeni bir iç lastiği birazda matkap yardımıyla janta yerleştirdim :) Artık benzinliklerde basıyorum 65-70 psi keyfime bakıyorum.