Pompa seçimi

BaNKaCı

Üye
Tepki
0
internette araştırmasını yaptığım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Aranıza yeni katılan biri olarak pompa seçiminde çok kararsızım. Dayanıklı uzun süre kullanabileceğim ve bisikletime monte edebilceğim ve biraz da şık bi pompa arıyorum.bu arada bisikletim "bianchi shape".. siboplar çok ince standart araba sibop ağızlı pompalar işe yaramıyo.ne tavsiye edersiniz?

Scudo

ANT OZAMAN

Üye
Tepki
54
3 sene önce 10 tl ye no name taiwan malı kısa tip bir pompa almıştım.şu anda hala sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ve çok memnunum.
sibobunuzun şekline gelince,zaten bu tip pompalarda 2 tip kullanım mevcut pompanın başlığını söküp içindeki başlığın konumunu değiştirirseniz sibobunuz için uygun hale gelir.

• Beğen
Tepkiler: kerem.erdogan

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
(link)

(link)

Bu işini görür fakat bu kaliteli..

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Pompa alırken özellik olarak ;
1- Basınç göstergesi
2- Hem itişte hem çekişte hava üflüyor olması uygun olacaktır.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
sedona pompaları istanbul'da nerelerden temın edebılırız ?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

(link)

Hangi pompayı önerirsiniz? 80psi ve üzeri için?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu
Arada 30lira fark var.Sanırım oda iki tip sibop için. Diğeride iki tip sibobu destekliyor fakat bundaki direk kullan olmuş. :) Lakin diğer pompa 165psi kadar çıkıyor, bu düz yolda fazla yapamıyormuş:islik:

10urr

Üye
Tepki
185
İsim
Onur Ozturk
Bisiklet
Claud Butler
Ben de Crank Brothers Gem Long pompa aldım. Ürünü elinime aldığımda kaliteli olduğu hissiyatını heme veriyor. Kafa kısmında 2 farklı basınç ayarı var. 0-40psi ve 40-100psi diye. İstediğiniz ayarda kullanabiliyorsunuz. İlk denememde 40-100psi ayarında 40psi bastım. Zorlamadım. Zorlasasam 60-70psi çok rahat görür diye düşünüyorum. 21cm boyunda. Bisiklet kadrosunda taşınabiliyor. Presta ve schreder valf uyumlu.

(link)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@10urr
Bisikletinüzerinde ufak, iş görür bir el pompası var. Ama yüksek psilarda bildiğin abanıyorsun, ter içinde kalıyorsun. Belki senin önerdiğin gibi kaliteli fiyatı yüksek yüksek psilara çıkan ufak pompalar vardır ama hem gereksiz pahallı hemde, uzatma hortumu olmadıklarından siboba zarar verebilme riski var bence. Büyük el pompası almayı düşünüyorum, evde durur. Bisikleti çıkartırken birer defa elden geçiririm iş görür diye düşünüyorum artık.

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.015
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Bende çift ağızlı olanı var normal kullanıyorum memnunum yani ...
(link)

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlon'dan zefal air profil xl pompa almıştım vaad ettiği yüksek basınca güvenerek. Hiç kullanamadim. Bugün götürüp sorunun kimde olduğunu sorayim dedim belki ben yanlış kullanıyor olabilirim diyerek. Çalışan hiç incelemeden bunlarda kronik bir arıza vardı size direkt hediye çeki verelim dedi. Mutlu ayrıldım. Satıcının malına sahip çıkması kadar güzel bir şey yok.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Büyük pompa alıp evde bırakmayı düşünüyordum ama acaba diyorum şöyle bir pompa alsamda sürekli bisiklettin üzerinde dursa nasıl olur?
Bu tarz el pompalarınd böyle yüksek psiları vurmak zor olur mu?Bende var ucuz versiyonlarından ama yüksek psilarda elle vurmak baya zorluyor.
Yazın mesala terletiyordu. :)
(link)

B

BF Okuru

Misafir
@Raptor8 Günde kaç km. yol yapmayı planlıyorsunuz? Genelde bisikletle çıktığımda 30-35 km. yol yapıyorum. Evde bir adet yukarıda önerilen decathlon 7000 ayak pompam var. Bisikletimde de ayrıca yine decathlon'dan aldığım 10-15 TL lık el pompası taşıyorum. Sanırım 80 psi basıyor ve yeterli oluyor. 7000 serisi 99 TL + el pompası 10-15 TL .

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
uzun turlar için şu ayak basmalılardan alayım dedim hem çok yer kaplıyor hem de ağırlar:/
baston tipi olanlardan kadroda taşınabilir boyutta olan varsa ne güzel olur, gerekirse alt borunun tamamını ona ayırırım:) 1 lastik patlayınca kan ter içinde kalmakta yıldım:/

10urr

Üye
Tepki
185
İsim
Onur Ozturk
Bisiklet
Claud Butler
Evde kullanacaksanız kocaman el pompaları yerine kompresör daha iyi olur. En azından kan ter içinde kalınmaz, zamandan ve yerden tasarruf sağlar. Üstelik fiyatları el pompalarına göre daha uygun.

B

BF Okuru

Misafir
Bende şu pompa var..Üzerinde P ve S yazıyor..Şehir bisikletimde kullanıyordum..Yol bisikleti tekerini de şişirir mi acaba?
(link)

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ErHan72
Her gün çıkamıyorum ama haftalık toplamda 70-80 km oluyor. Dediğim gibi ufak el kadarlık pompalardan var bisiklet üzerinde. Oda sadece yolda teker patlarsa falan müdehale için yeterli oluyor,sonra tekrardan hava vuruyorum, onla hem ne kadar hava vurulduğunu göremiyorsun hemde fazla vuramıyorsun zorluyor.

@mahden
Büyük pompalar taşımak için uygun değil hocam. Ya sırt çantasına atacaksınız ya da kadroya bağlayacaksınızki bağlanmaz. o yüzden kadro için ufak el pompalarından başka seçenek kalmıyor.Onlarında göstergelilerinin fiyatları çok yüksek, ha parası olan için sıkıntı değil. Basınçlı karbondioksit gazı tüplüleri olanlar var. Adam direk onla onla tekeri şişiriyor. Oh para var huzur var.:)

@10urr
Kompresörlü pompa var ama araçlar için olandan var.Evde kullanılan tipleri var mı bilmiyorum. Olsada makül fiyatta değildir.

• Beğen
Tepkiler: mahden