İnceleme Peugeot R13 Yol Bisikleti

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikleti az önce Erdoğanlar Bisiklet'ten teslim aldım. Yanımda pedal getirmem iyi olmuş çünkü pedalsız teslim edeceklerdi. Yine de elde sürerek eve getirdim. Bahsettiğim gibi Rollen Elite jantlar ve Pro3 25c lastiklerle kullanacağım. Dolayısıyla üzerindeki Fulcrum Racing 900 jantlara ve Pro4 Endurance 23c lastiklere ihtiyacım yok. İlanlarını foruma koyarım bir ara.

R13_06.jpg
R13_02.jpg
R13_03.jpg
20211103_122535.jpg
20211103_122547.jpg

Scudo

Cotyoran52

An Engineer Cyclist
Tepki
1.662
İsim
Kotyoralı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikleti az önce Erdoğanlar Bisiklet'ten teslim aldım. Yanımda pedal getirmem iyi olmuş çünkü pedalsız teslim edeceklerdi. Yine de elde sürerek eve getirdim. Bahsettiğim gibi Rollen Elite jantlar ve Pro3 25c lastiklerle kullanacağım. Dolayısıyla üzerindeki Fulcrum Racing 900 jantlara ve Pro4 Endurance 23c lastiklere ihtiyacım yok. İlanlarını foruma koyarım bir ara.

276545 dosyayı görüntüle
276546 dosyayı görüntüle
276547 dosyayı görüntüle
276548 dosyayı görüntüle
276549 dosyayı görüntüle
Hayırlı olsun, kazasız sürüşler gerçekten güzel tasarımlı bir makine. Bir gün yol bisikleti kullanırsam radarımda olan modellerden.. Tek eleştirim şu damalı bayraklı stickerler biraz amatör gösteriyor güzelim kadroyu, düz siyah çekselermiş çok daha şık olacakmış. (Ben biraz sadelik seviyorum, beğenenler olabilir.)

Kubiilay

Üye
Tepki
223
İsim
Kubilay
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

276545 dosyayı görüntüle
276546 dosyayı görüntüle
276547 dosyayı görüntüle
276548 dosyayı görüntüle
276549 dosyayı görüntüle

276545 dosyayı görüntüle
276546 dosyayı görüntüle
276547 dosyayı görüntüle
276548 dosyayı görüntüle
276549 dosyayı görüntüle
iyi günlerde kullanın bende r14 kullanıcısıyım, şuanki jant ve lastik değeri nedir acaba yani ne kadardan ilana koyacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.179
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti

276545 dosyayı görüntüle
276546 dosyayı görüntüle
276547 dosyayı görüntüle
276548 dosyayı görüntüle
276549 dosyayı görüntüle
tebrikler. güzel günlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Aybek Cihan

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Cotyoran52 Teşekkürler. Oraya dikkat etmemişim. Haklısınız hiç gereği yokmuş.
@necmeddin Teşekkür ederim.
@Clemenza Teşekkürler.
@Kubiilay Teşekkürler. 700x23 pek popüler olmadığı için tek lastik fiyatına vereceğim. Jant içinse sıfır fiyatının yüzde 30 düşüğünü düşünüyorum. Her ikisi için de Erdoğanlar Bisiklet'teki satış fiyatlarını baz alacağım. Elden teslim olacak.

Bu arada bisikleti tartma fırsatı buldum. Elimdeki el tartısı yanlış tartmıyorsa pedallarla beraber 9,4 kg geldi. Yani 9,1 kg civarı bir boş ağırlığı var. Özelliklerinde 9,5 yazıyordu. Güzel bir sürpriz oldu.

Tepki
11
İsim
İlkay Erol
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Arkadaşlar bisikleti ilk aldığımda hiç adam akıllı inceleme yorum filan göremeyip bu foruma erişince güzel bilgiler aldım, öncelikle 1,5 ay oldu alalı R13'ümü, 950km civarında yol katettim öncesinde yanlış kadro aldığım Carraro 022'm vardı ki hala duruyo satamadım daha.

Grupta bazı sorular bazı cevaplar olmuş özellikle arka kaset ile ilgili ben 11-34 taktım, çok çapraza getirmediğiniz sürece sorun yok, zincirim biraz kısa kaldı tabi doğal olarak onu da bir sonraki zincir değişimine kadar idare edebileceğimi söylediler.

Almayı düşünecek arkadaşlar varsa bu foruma ulaşıp bu yazıları okuyacak 10kg altı 105 setli fiyat olarak en rahat erişebileceğiniz modellerden biri kesinlikle alsınlar, ben şahsen uzun yol tur planlarım olduğundan Aero kasa tercih etmedim, Peugeot'un bu kasaları hafif Endurance tarzında yokuşlarda nerdeyse hiç zorlamıyor 11-32 veya 11-34 düşünen varsa taktırsın baya konfor arttı

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.179
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Arkadaşlar bisikleti ilk aldığımda hiç adam akıllı inceleme yorum filan göremeyip bu foruma erişince güzel bilgiler aldım, öncelikle 1,5 ay oldu alalı R13'ümü, 950km civarında yol katettim öncesinde yanlış kadro aldığım Carraro 022'm vardı ki hala duruyo satamadım daha.

Grupta bazı sorular bazı cevaplar olmuş özellikle arka kaset ile ilgili ben 11-34 taktım, çok çapraza getirmediğiniz sürece sorun yok, zincirim biraz kısa kaldı tabi doğal olarak onu da bir sonraki zincir değişimine kadar idare edebileceğimi söylediler.

Almayı düşünecek arkadaşlar varsa bu foruma ulaşıp bu yazıları okuyacak 10kg altı 105 setli fiyat olarak en rahat erişebileceğiniz modellerden biri kesinlikle alsınlar, ben şahsen uzun yol tur planlarım olduğundan Aero kasa tercih etmedim, Peugeot'un bu kasaları hafif Endurance tarzında yokuşlarda nerdeyse hiç zorlamıyor 11-32 veya 11-34 düşünen varsa taktırsın baya konfor arttı
güzel günlerde kullanın dostum . bugün bisiletcimi ziyarete gittim. yerli sora setli bisiletler 10000 tl olacak dedi. Allah herkese gönlünden geçen bisikleti nasib etsin.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

aslan007

Üye
Tepki
9
İsim
Ali
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende ilk yol bisikletim olarak R13 siparişini verdim. Üzerinde bulunan Fulcrum Racing 900 jantları hiç kullanmadan değiştirmek istiyorum. İkinci el Campagnolo Zonda jant alsam mı daha iyi olur, yoksa daha ucuza indirimli olarak sıfır Cole Rollen Elite mı alayım. Hangisini tavsiye edersiniz?

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.179
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende ilk yol bisikletim olarak R13 siparişini verdim. Üzerinde bulunan Fulcrum Racing 900 jantları hiç kullanmadan değiştirmek istiyorum. İkinci el Campagnolo Zonda jant alsam mı daha iyi olur, yoksa daha ucuza indirimli olarak sıfır Cole Rollen Elite mı alayım. Hangisini tavsiye edersiniz?
bence üzerindekileri kullanmaya devam edin . Çok güzel bisiklet iyi günlerde kullanın ama yeni jant hakkınızı ileride bir specialized cinelli veya trek alırsanız ona saklayın . çünkü r13 dekiler de güzel jantlar.
bence modifiye veya değişiklik yapmadan önce bisikletinizle bir kaç ay sürerek tanışın .

aslan007

Üye
Tepki
9
İsim
Ali
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bence üzerindekileri kullanmaya devam edin . Çok güzel bisiklet iyi günlerde kullanın ama yeni jant hakkınızı ileride bir specialized cinelli veya trek alırsanız ona saklayın . çünkü r13 dekiler de güzel jantlar.
bence modifiye veya değişiklik yapmadan önce bisikletinizle bir kaç ay sürerek tanışın .
Teşekkür ederim, uzun yıllar kullanırım diye tahmin ediyorum bu bisikleti. Daha üst düzey bir bisiklete de geçemem gibi. Hiç kullanmadan daha iyi değerlendiririm diye düşünmüştüm jantları açıkcası. Akıcılık yönünden çok fark olmayacaksa kullanmak istiyorum bende. Hafiflik yönünden de 300 gram gibi fark var dediğim jantlarla arasında.

Üzerinde 700x23 lastikler var. Şimdilerde pek kullanılmadığını okudum forumda. Onları 700x25 ile değiştireyim mi. Pek yol bisikleti tecrübem olmadığı için tedirgin oldum, daha ilk baştan kayıp düşme vs. gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorum. Daha mı güvenli olurum 700x25 lastiklerle?

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.179
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkür ederim, uzun yıllar kullanırım diye tahmin ediyorum bu bisikleti. Daha üst düzey bir bisiklete de geçemem gibi. Hiç kullanmadan daha iyi değerlendiririm diye düşünmüştüm jantları açıkcası. Akıcılık yönünden çok fark olmayacaksa kullanmak istiyorum bende. Hafiflik yönünden de 300 gram gibi fark var dediğim jantlarla arasında.

Üzerinde 700x23 lastikler var. Şimdilerde pek kullanılmadığını okudum forumda. Onları 700x25 ile değiştireyim mi. Pek yol bisikleti tecrübem olmadığı için tedirgin oldum, daha ilk baştan kayıp düşme vs. gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorum. Daha mı güvenli olurum 700x25 lastiklerle?
dostum güzel günlerde kullanın . üzerinde ki jantlar bence r13 ün kalitesi ile gayet orantılı ve yeterli . bence 300 gr için o masrafa değmez . ilk yol bisikleti deneyiminiz olacakmış . o yüzden bisiklete alışıp keyfinize bakın . üzerinde sitesinde 700.23 ölçülerinde michelin pro 4 olduğu gözüküyor . bu lastikler başlangıç için çok kaliteli lastikler . 700.23 ince gelse de çok kaliteli olduğu için bunları eskitin . eğer deneyimledikten sonra yetersiz gelir veya patlarsa o zaman 700.25 yada 700.28 ölçülerinde zırhlı lastiklere geçersiniz. o zaman tavsiyem michelin all road olur günlük kullanım için . bisiklet gayet yeterli donanımlara sahip .
sadece tek tavsiyem şu olur . eğer çok yokuşlara sahip bir semtte oturuyorsanız tırmanışlarda kisa bacak arka aktarıcı ve 11.28 ruble sizi çok zorlayabilir .birde 52.36 aynakol var .
ancak izmir karşıyaka gibi düz bir semtte yaşıyorsanız veya sadece düz yollarda sürecekseniz bu oranlar bile yeterli . ama tırmanişlarda yapacağım diyorsanız bütçenizi 105 r7000 uzun bacak arka aktarıcı ve 11.34 ruble ve yeni bir zincir almak üzere saklayın . o zaman her türlü asfalt yokuşu da rahatlıkla tirmanabilirsiniz.
bence r13 ün tek yetersiz yönü bu kısa bacak arka aktarıcı ve 11 28 ruble.onun dışında bisikleti sevin alışın ve keyifle sürün çünkü gayet yeterli ve kaliteli
bir de belki sele çok rahatsız veya gidon boğazı sizin için çok uzun veya kısa gelecek . onları değiştirmek zorunda kalırsanız bütçenizi bunlara ayırın ilk olarak

Tepki
153
İsim
Burç Çelik
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
dostum güzel günlerde kullanın . üzerinde ki jantlar bence r13 ün kalitesi ile gayet orantılı ve yeterli . bence 300 gr için o masrafa değmez . ilk yol bisikleti deneyiminiz olacakmış . o yüzden bisiklete alışıp keyfinize bakın . üzerinde sitesinde 700.23 ölçülerinde michelin pro 4 olduğu gözüküyor . bu lastikler başlangıç için çok kaliteli lastikler . 700.23 ince gelse de çok kaliteli olduğu için bunları eskitin . eğer deneyimledikten sonra yetersiz gelir veya patlarsa o zaman 700.25 yada 700.28 ölçülerinde zırhlı lastiklere geçersiniz. o zaman tavsiyem michelin all road olur günlük kullanım için . bisiklet gayet yeterli donanımlara sahip .
sadece tek tavsiyem şu olur . eğer çok yokuşlara sahip bir semtte oturuyorsanız tırmanışlarda kisa bacak arka aktarıcı ve 11.28 ruble sizi çok zorlayabilir .birde 52.36 aynakol var .
ancak izmir karşıyaka gibi düz bir semtte yaşıyorsanız veya sadece düz yollarda sürecekseniz bu oranlar bile yeterli . ama tırmanişlarda yapacağım diyorsanız bütçenizi 105 r7000 uzun bacak arka aktarıcı ve 11.34 ruble ve yeni bir zincir almak üzere saklayın . o zaman her türlü asfalt yokuşu da rahatlıkla tirmanabilirsiniz.
bence r13 ün tek yetersiz yönü bu kısa bacak arka aktarıcı ve 11 28 ruble.onun dışında bisikleti sevin alışın ve keyifle sürün çünkü gayet yeterli ve kaliteli
bir de belki sele çok rahatsız veya gidon boğazı sizin için çok uzun veya kısa gelecek . onları değiştirmek zorunda kalırsanız bütçenizi bunlara ayırın ilk olarak
Çok güzel tavsiyelerde bulunmuş arkadaş. Ben de bisikleti aldıktan 1 hafta sonra gidon boğazını değiştirdim. Daha kısa olan bir model taktım. Ve hemen aynı gün yeni bir sele aldım. Sele inanılmaz rahatsız edici. Başka kişilerden de aynı yorumu duymuştum ama bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Tabi herkesin vücut yapısı farklı olduğundan kimisini rahatsız etmeyebilir. Sağlıklı bol sürüşler diliyorum kazasız belasız.

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesinlikle zonda jant almanızı tavsiye ederim.Fulcrumlardan bayağı bir kaliteli ve performans ürünü olduğunu bilmeyen yok.Bisikletten atacağınız 300 gr ağırlık size artı olarak dönüş sağlayacaktır.Döviz kurumdaki oynaklık aşikar.O yüzden bir an önce ne alıyorsanız almanız gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: aslan007