Pet Şişeden Havalı Korna Yapımı

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Arkadaşlar merhabalar. Bisiklet yolu üzerindeki insanlara zil çalmak artık kifayetsiz kaldığı için bu şekilde bir çözüm buldum. Uyguladım. Titremeli tepkiler aldım insanlardan. Pet şişe ile hava tankı yapıp sonra havalı korna ile birleştirdiğimde ortaya çıkan sonucu sizlerle paylaşmak istedim. Videoyu sonuna kadar izleyin bisiklet üzerine yerleştirilerek bisiklet yolunda yürüyen insanların tepkisine bakılmıştır.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Nevzat K. Gayet güzel olmuş, beğendim. Peki şişeye bastığımız hava basıncı azami ve asgari ne kadar olmalı?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Şişeye 6 bara kadar bastım çok deforme oldu bende 4 bar havanın yeterli olacağını düşündüm 1 barla 10 defa kornayı çalabiliyorsun.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Nevzat K. 4 Bar yaklaşık 58-60 PSI'a denk geliyormuş, çevirdim :) Şişe dayanabiliyor mu acaba diye içimden geçmedi değil. Bir dolduruşla 40 defa çalabilmek güzel aslında. Bu tür projeleri hep severek takip ediyorum. Devamını bekliyoruz :)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
evet ben 40 yaşındayım ve çocukluğum ve gençliğim neredeyse tümü yokluk ve bu yokluğun akabinde ihtiyaçlarımızı kendi bulduğumuz çözümlerle halletmekle geçti..Bu tür kişisel çabaları değerli buluyorum . Ama o pet şişeyi nereye monte ettin bisiklette onu merak ettim doğrusu guzel kardeşim

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bu varken diğerlerine bakmam bile.

Mustafa555

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Mosso
Çok guzel bende yapmak isterim ama bulundugum bölgede yoluma çıkacak insan yok denecek kadar az...

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
@mariokaldato tandem bisikletin arka kısmı baya boş oraya sabitledim protatip olduğu için sadece deneme amaçlı yaptım. Biraz bütçeyle çok daha kullanışlı ve küçük olabilir.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Nevzat K. Yanlış bir formül uygulamıyorsam şişe küçüldükçe 1 Bar ile çalınabilen korna sayısı azalacaktır. Bu bağlamda şişenin geniş olması bir bakıma avantaj olabilir.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
test kısmı harika olmuş. bebek arabasının yanından geçerken falan korna çalmak :D gerçekten de oldukça rahatsız edici olmuş tebrikler

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
@Nevzat K. Tebrikler. Çalışan bir düzenek oluşturabilmek gerçek maharet ister. Umarım geliştirip daha da kullanışlı bir duruma getirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@Nevzat K. elinize sağlık. Gayet başarılı olmuş.

Sistemin boyutunu küçültüp daha yüksek basınç için bir önerim olacak. Aslında YouTube üzerinde denk geldiğim bir videoydu fakat şimdi bulamadım. Fikir benim değil yani :)
1 Litrelik alüminyum su mataralarının üstü kısmını kesip sun-fix ile kapıyorlar ve 11 BAR'a kadar hava basıyorlardı. 11 BAR'da tank patlayınca 10 BAR'ı sınır olarak belirlemiş.
Denk gelirsem videoyu buraya eklerim yine.

Düzenleme: Videoyu buldum ;)