Pendik Efor Bisiklet - Şenol Kızılay rezaleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle durumlarda yapılabilecek şeyler var, bazen sonuç da alınabiliyor. Örneğin delil varsa savcılığa nitelikli dolandırıcılıktan şikayet edilebilir. Fatura vermediyse vergi dairesine gidilebilir. Bir tanıdığım peşin ödediği bir hizmeti alamadığında avukatını devreye sokup haciz bile uygulatmıştı.

Sizinkinde tabi artık yapılacak bir şey kalmamış parayı geri ödemiş. Ucuz kurtuldum deyip önünüze bakın bence. Ancak paylaşım için teşekkürler, bir esnaf görünümlüyü daha tanımış olduk sayenizde.

Scudo

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru
Evet prarayi geri odedi. Ama alincaya kadar cok bunaltti beni. 4 dk sonra yatacak diyor 2 saat geciyor gozum hesapta gelen para yok. Atm ye gidecem bekle diyor bekliyorum yok. Eft yaptim ptesi hesapta diyor bakiyorum yok. Resmen dalga gecti benimle...bir ozur dahi dilemedi...

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
744
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
efor bisiklet benim için kara listeye girmiştir. geçen gün n11 üzerinden göbek sökme aleti vs almıştım bunu okusaydım almazdım. okurken sinir oldum. böyle ahlaksız insanlardan alışveriş yapılmaz. banbanban

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@runaway60
Yine de bir şekilde parayı kurtarmışsınız. İleride ticarete atılırsanız böyleleri ile illa ki karşılaşacaksınız. O zaman sinirlerinize hakim olun, kendinizi kollayın ve siz de onlardan biri olmadan bir çözüm yolu bulmaya çalışın. Toplumumuza vicdanlı ve dürüst esnaf, tüccar, iş adamları lazım. Ama kendiliğinden olmayacak. Merak etmeyin er geç sizin gibi adamlar diğerlerini domine edecek. Şimdilik iyi pedallamalar.

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
estudiante evet Dürüst esnaf olmak önemli. Bisiklet gonderecegim diye parayı al. Bisikleti gonderme. Oyala. Parayı kullan. Müşteri arasın dursun. Saygısız ciddiyetsiz esnaf böyle yapıyor iste...

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ondan sonra küçük esnaf iş yapamıyor diye ağlıyorlar. Hal böyleyken, karşımda kanunen muhatap bulamayacağım birinden asla alışveriş yapmam.
Gider büyük mağazalardan, faturalı mal alırım. Hatta internetten sipariş eder, sıkıntı yaşamam halinde kanunen muhatap bulabilirim.

Bu tip işletmelerin çoğu fatura bile kesmiyor sattıkları bisiklet için.

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Buraya vaktiyle gitmiştik, bisiklet alınacak yer değil, oradan Merkez Bisiklete gitmiştik dayıdan ghost mtb almıştım. 2014'tü galiba. Pendikte merkez bisikletten mennun kalmıştım.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fat1h

Son 2-3 yıldır bahsi geçen firmanın 2 katlı mağazası var. Şu an gitseniz ürün almak için bir süre beklersiniz, o denli müşteri yoğunluğu var. Özellikle bisiklet grupları sıkça gidiyor buraya. Siz sanırım eski küçük dükkan zamanına denk gelmişsiniz.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Pendik Efor bisiklet mağazasından "ürün gümrükte olduğu halde 3250 TL ödeyerek" Elite Direto trainer satın almıştım. Sanırım 1 ay ürünün gelmesini "kendi isteğim ile" bekledim ve sorunsuz alış verişim oldu. Şahsım adına ben bir sorun yaşamadım.

Konu sahibi arkadaşımıza da ayrıca geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Can sıkıcı bir durum yaşanmış.

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erdlylmz
Hocam geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.
Yazının başındada belirttiğim gibi şenol kızılay gerek marka model olarak gerekse fiyat ve bisikleti göndereceği zaman olarak herşeyi kendisi söyledi ve açıkladı. Herşey 5-10 dk da bitti. Beni ne aradı nede temin edemiyorum kusura bakma dedi. Ptt kargoya verdim yarın bursada içine kask bile attim hediye olarak dedi. Sonrası hüsran.

Dkistanbul

Üye
Tepki
3
İsim
Dilek
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şenol bey bana da tıpa tıp aynısını yaptı. 25 Haziran 2019 Salı günü oğlumla bizden kronxc model bisiklet İçin 1750₺ Nakit para istedi. Fabrikada 2 tane var nakit verirseniz alırız 27 sinde gelir dedi.

Parayı havale ettik. Perşembe aradık daha gelmedi dedi. Cuma dedi.

Cuma aradık haber vereceğim gelince dedi. Çocuk bisiklete binecek arkadaşları ile yok binemiyor.

Benim bisikletimi verdim o gün binsin diye. Cumartesi akşam mağaza önünde beklemeye başladık . Şöför yolda geldi gelecek. Akşam 5 den 8 e kadar oyaladı bizi. Eve döndük. Akşam mesaj attım dedim iptal edelim .

Tamam parayı yatırayım dedi. Yalan yatıracak değil. Oyalıyor. Oğlanın hevesi kaçıyor. Dedim bak bu çocuk şehir dışına çıkacak bütün yaz yok. Gelecekse Pazartesi iptal etme. Tamam dedi gelecek .

Öyle yaptı böyle yaptı biz malesef Çarşamba şehir dışına gittik bisiklet yok. Giderken aradım “ben parayı gönderiyim gelince verirsiniz dedi” tamam dedim.

1 hata sonra döndüm para yok birşey yok. Aradım AA dedi unuttum . Yahu şoför bisikleti arabaya yüklemiş gelmiyor muydu? Sonraki Cuma geldi dedim bugün gelecekti para. AA dedi fabrika atacaktı atmadı mı. Saat de akşam 5:30. Dedim bana bak ben neden fabrika ile muhatap oluyorum parayı fabrikaya ödemedim sana ödedim.

Arkadaştan para aldım geri vermem lazım parayı. Sen bana ver ne zaman fabrikadan alırsan al. Hemen bana iş bankasından EFT yaptı. Tabii haftasonu ya hatta 15 Temmuz Pazartesi tatil. Hesaba geçmeyecek. Dedim ben arkadaşa vermem lazım. Sen çek bana ver. Dedi talimat verdim.

O zaman yarın gelsin arkadaş vereyim . Para hesaba geçince sen bana geri gönderirsin. İptal edersin dedim. Ayrıldık oradan .
Ertesi gün akşam arıyor paranın hepsini veremem. Dedim ne kadarsa ver . Gerisi EFT gelecek ya Salı günü verirsin.
Öyle böyle bir kısmını elden arkadaş namıma adı. Kalanı ATM den atacakmış. Bugün 16 Temmuz tabii ki hesaba gelen para yok. Sabah aradım tüketici mahkemesine gideceğimi söyledim. Ne olur abla bana akşama kadar süre ver ben yatıracağım olmazsa yarın verirsin mahkemeye. Fabrikayı aradım dedim bu bayinizin böyle bir siparişi var mı ? İnceleyelim yarım saat sonra arayın dediler. Aradım bayimizle konuşun diyorlar. Arkadaşım dedim böyle bir siparişi var mı yok mu onu söyleyin. Bilgi veremiyorlarmış. Şenol da bana mesaj çekti abla biz iptal etmemiş miydik. Dedim hayır sen parayı bana verecektin bisikleti getirince sana geri ödeyecektim. Üç kağıtçı tabii o paraya bisiklet vermeyecek benim paramı gaspedip parayı kullanacak. Tıpkı size yaptığı gibi.

Tekrar aradım efor bisikleti. Dedim kaç kere geldim gittim yol parasıdır eziyetidir 25 gündür paramı kullanıyorsun. Ayıp. Bugün kartımın ödemesi var ben arkadaşa parasını verdim onu ödemem lazım. Faiz gelecek karta ve faiz toplam tutardan gelecek. Abla sen ne dersen kabulüm yazıyor.

Saat şimdi 16 Temmuz akşam 8. Ortada gelen para yok. Hala ATM den atacağım diyor. Sabah tüketici mahkemesindeyim. Bir dünya para ödesin de aklı başına gelsin. Sadece burada şikayet yazmakla olmayacak bu iş.

Dosyalar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Esnaftan nakit ödemeyle alacaksam ancak mal teslim edilirken ödeme yaparım. Yoksa paranızla rezil olursunuz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Okudukça ben ayar oluyorum. Şikayetvar.com 'a yazılsa bunların hepsi, çok iyi olur. Firma adını temiz tutmak istiyorsa adam akıllı iş yapacak, yoksa kara leke internette kalacak, o kadar.

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Böyle durumlarda satıcıyla hiç muhattap olmamak direk tüketici hakem heyetine baş vurmak .
Ve bir başkası aynı durumu yaşamaması için şikâyet var .com adresinde anlatmak . Ben bir ürün almadan önce şikayet varı önce incelerim . Ürün kötü çıkabilir , normal , hepimiz hata yaparız . Ama en önemlisi satış sonrası hizmet ve iletişim.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Hep aynı b...ku yiyor. Şahsen tanıdığım, burada yazılı olmayan şikayetler. Hepsi aynı. 3 ay boyunca bisiklet bekleyen, parayı geri alamayanlar. fazla ödeme olsa bile hiç bir şekilde iade etmeyip başka mal satan bir esnaf. Telefonda çamurluk var deyip de dükkana gidince çamurluk olmadığını görenler, jant teli için 2 ay bekleyenler, daha neler neler. bu arada o parayı alır ve geri vermez size. Aylardır aynı bu adam. Esnafın yüz karası

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Bu mesaj abartı içermemektedir.

Bu rezil şahıs bence kedini vurduracak yer arıyor. İyiki vaktiyle buradan bisiklet alışverişi yapmadan çıktık yoksa bir delikik yapar başımıza bela alırdık. En az bir kaç tane karbon bisikleti kırmak lazım orada.

• Beğen
Tepkiler: runaway60

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.491
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Dkistanbul
Ben çoktan onu hastanelik etmiştim ! Allah size iyi sabır vermiş .Adama bak pişkinliğin bu kadarı.

• Beğen

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Mal yoksa para yok. Bu iş böyledir. Parayı verin olmayan malı alın kredi kartı misali olmayan parayı harca sonra öde. Hiç bir şekilde alınmayan hizmetin fiziksel olarak görünmeyen mala nakit para vermem. Vermeyin de! Bu kim olursa olsun. Yazık. 20 kişi den böyle para alsan 40 bin yapar günlük 25 lira faiz alırsın 15 günde 500 lira para kazanırsın bedavadan. Bravo valla.

• Beğen

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Yaşanan her iki olay gerçekten kötü ve yıpratıcı. Türkiye'de bisiklet sektörü zaten zor bela giderken insanların kendisine yada çocuğuna alacağı bir bisikletin parasını 20 -25 gün civarı kullanıp mağdur eden esnaf isimli kişilerde gün gittikçe çoğalıyor. Her ikinize de geçmiş olsun diyorum. Buradan çıkarılacak olan ders ise satın alınacak malı (bisikleti) görmeden yada teslim almadan kesinlikle ödemenin karşı tarafa (satıcıya) yapılmaması gerektiğidir.

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Dkistanbul

Çok geçmiş olsun. kendi başımdan geçen olayı tekrar tekrar okurken yaşadım. defalarca aramalarıma cevap vermeyişi, telefonu meşgule atmaları, tamam yatırcam diyerek oyalamalarını an ve an tekrar yaşadım. bu şahsı tüm bisiklet camiası tanısın artık. belki ben ve sorun yaşanan hanımefendi haricinde aynı sorunu yazmayan burayı bilmeyen daha birçok mağdur vardır. çok çok geçmiş olsun,,,

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Piyasada çok büyük bir nakit sıkıntısı var. İnsanlar temel ihtiyaçları dışındaki harcamaları olabildiğince kıstılar. Bisiklet gibi neredeyse tamamı hobiye dayanan sektörler de bu durumdan çok ciddi etkilendi.

Muhtemelen bu şahıs da, vadesi gelmiş ve yasal takibe düşmüş borçlarını (çek, senet vs.) kapatabilmek için, kendisini yasal takibe sokmayacak şekilde, insanların iyiniyetine güvenip paralarını kullanıyor. Onları oyalayabildiği kadar oyalayıp, ödemeyi olabildiğince geciktiriyor. Ne de olsa bu tür alacak-verecek anlaşmazlıklarının yasal takibe uğraması en az 6 ay sürer.

Diğer arkadaşların da dediği gibi. Özellikle bu dönemde kimseye güvenip de, teslim almadığınız ürün için ödeme yapmayın, kapora bile vermeyin. "Para bir tarafa, mal bir tarafa" diye bir sözü vardır eskilerin; alışverişlerde temel prensibiniz bu olsun.