Pedallarımız Şehitlerimiz İçin Dönecek!!!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Ben de gelmeyi çok istiyorum
Emeğin için teşekkürler ulaş

• Beğen
Tepkiler: ulas

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ulaş abi forumda birkaç yerde 29 Ekim turu vs. turlar var. Bunlar birleştirilse çok daha iyi olur. Bu sefer de 21.10.2007 Bakırköy-Sarıyer Sahil şeridi turu gibi herkes geliyorum diyip sonra gelmemezlik olmaz inşallah.

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
ulaş abi başta seni ve degerli deta bisiklet çalışanlarını kutluyorum bölyle bir tur organize ettiğiniz için.ALLAHTAN bir şey çıkmazsa bende katılıcam.

TÜM TÜRKİYENİN BAŞI SAĞOLSUN.ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ.
VATAN SANA CANIM SON DAMLAMA KADAR FEDA OLSUN

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bu defa olay farklı arkadaşlar. Bu bir tur değil bu birlik olma zamanı. Yas tutma zamanı değil tepki gösterme zamanı. Onların istedikleri de bu zaten. Yumruk olma zamanı.

Baş eğmişken önünde altı asır her zorluk,
Göçtü bir çınar gibi koca imparatorluk!..
Çatırdattı bu göçüş göklerini vatanın,
Duyunca silkindi Türk narasını "Ata"nın!...

Haykırdı kadın, erkek: "İhtilâl var, ihtilâl"!
Çiğnenemez yerlerde mübarek, şanlı hilâl...
Alev alev bayrağım kızıllıklarda yandı,
Bütün millet "Kemal"in etrafında toplandı!..

Dönünce yurt ananın gözleri bir pınara
Can verdi ulu tanrım bu devrilen çınara!..
Saldı o yeniden kök, filiz, gövde, dal budak:
Irkının şahlanışı ısırttı "Garb"a dudak!..

Çekince Mehmetçik'ler kılıçları kınından,
Göl göl oldu her taraf korkak düşman kanından!
Birleşti siperlerde gazilerle, şehitler,
Yeni bir düzen verdi dünyaya koç yiğitler!..

Dile gelince otuz asırlık şanlı mazi,
Türk'ün kara bahtını ağarttı "Büyük Gazi"!..
Son verip bu cenkte biz binbir kötü niyete,
Kavuştuk sevgilimiz: İstiklâl, hürriyetle!..

Değildir zindan artık bize Anadolu'muz,
Cumhuriyet nuruyla aydınlandı yolumuz!..
Onun kutsal sevgisi taşıyor içimizden,
Gökler dolusu selâm, ölmez "Ata"ya bizden!..

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@soneryen

Şahsi olarak bu durumdan bende hiç hoşlanmıyorum. Geleceğim diyip gelmeyenler sinir bozuyor. İlk başta gaza gelip olumlu yanıt verirler, sonra iş ciddiye binince kaçacak delik ararlar. Haliyle öyle biri olmamaya çalışıyorum. Gezilerin birleştirilmesi fikrini destekliyorum.

Selamlar..

• Beğen

wolfret

Aktif Üye
Tepki
171
Böyle bi etkinlikte bende bi aksilik olmassa gelmek istiyorum...ulaş abinin çabalaarı ve destekleri için de ayrıca teşekkür ediyorum...

• Beğen

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
@baymineral

Öyle birşey yazmışsın ki üstüme alınmadan edemedim. Geçen tura katılmak istedim ama bazen herşey insanın elinde olmayabiliyor. Şu an da tura katılmayı planlıyorum ama işlerimin dengesizliğinden, 1 saat sonra nerede olacağım bile belli değil. Durumu bana benzeyen birçok kişi olduğuna eminim. Lütfen birşey yazarken biraz daha düşünelim, önyargılı yaklaşmayalım. Birisi tura geleceğim diyipte gelemediği zaman sinirini bozmana gerek yok. En azından benim geçerli sebeplerin var. Umarım biraz daha anlayışlı olursun.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak Meşe

Burak beycim alınacak ve üstünüze alacak bir şey yok aslında çünkü baymineralin dediği tecrübe ile sabittir. Sizin gerçekten işiniz çıkmış olabilir haklısınız, insanın her günü her hali, her anı bir olmuyor. Her zaman bir şeyler çıkabiliyor. Sonuçta insanız fakat bu gibi organizasyonlarda genellememek gerekir fakat geliyorum deyip, herhangi bir sebebi, mazereti olmadan ve bir haber vermeden organizasyonu, turu ve diğer insanları ciddiyete almayan kişiler var. Mesela hiçbir haber vermeden gelmemek tıpkı şöyle oluyor. Mesela kız arkadaşınla bir randevun var hiç haber vermeden gitmezsen kız arkadaşın bozulmaz mı? Veya arkadaş grubunla toplanıp halı saha maçı yapacaksın geleceğim deyipte gelmeyenler olursa yaptığın maçın ne zevki olacak, maçı kendi kendine mi oynacaksın. Yada ben birçok arkadaşımı eve yemeğe çağırsam 20 kişi geliyorum dese sonra hiçbir haber vermeden 6-7 kişi gelse hoş olur mu? Yani tur organizasyonuda tıpkı böyle bir şey, geliyorum dediğin zaman çok ciddi bir problem çıkıp haber veremeyecek durum olursa müstesna ama sebepsiz yere gelmemek veya hiçbir haber vermemek orada seni bekleyenlere, turu düzenleyenlere saygısızlık gibi birşey. Yani bisiklet organizasyonunun, normal arkadaşlarında herhangi bir organizasyondan hiçbir farkı yok. Konuyu çift taraflı düşünmekte fayda var. İşi çıkanlara herkesin saygısı var, insanlık hali. umarım bana kızmazsınız, ben kişisel görüşlerimi yazdım. Benim düşüncem bu doğrultuda. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Değerli Arkadaşlarım,

Sadece şunu söylemek yeterli olacak.

Çok önemli bir işi olmayan, milli değerlere saygı gösteren, terörü ve terör eylemlerini kınayan, benim de sesim olsun isteyen, NE MUTLU TÜRKÜM DEMEKTEN gurur duyan herkes gelebilir.

Amaç bu arkadaşlar. Gelemeyen elbet olacak, hasta olan olacak çok önemli işi olan olacak, ulaşım sorunu olan olacak, yani her şey olabilir. Bunlar gayet normal şeyler. Ben de gelemeyebilir yani ne olacağı belli olmaz bu yüzden daha anlayışlı olmalıyız.

Tabiki ne kadar çok gelen olursa o kadar iyi olacak.

Türkiye'de ilk kez böyle bir eylem konvoya katılıyor. Bu yüzden de daha ayrı bir yere sahip olacak.

Saygılarımla

Ulaş

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
ONBİNLER CUMHURİYET İÇİN YÜRÜYECEK..
KADIKÖY DE CUMHURİYET COŞKUSU…

Cumhuriyetimizin Kuruluş yıl dönümü her yıl büyük coşkuyla kutlayan Kadıköylüler, 83 ncü yıl da da aynı coşkuyu Bağdat Caddesi’nde düzenlenen Cumhuriyet’e bağlılık yürüyüşünde paylaşacaklar. Kadıköylüler her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk İlkelerine, Demokrasiye, Çağdaşlığa ve Cumhuriyet’e bağlılıklarını Cumhuriyet’in Kalesi Kadıköy de Tüm Türkiye’ye gösterecekler. Bağdat Caddesi’nde düzenlenecek olan Büyük yürüyüş onbinleri bir araya getirecek.

Her yıl yaşlı - genç - kadın - erkek - çocuk binlerce Kadıköylüyü aynı coşkuyla buluşturan büyük yürüyüş bu yıl yine Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar da başlayacak. Ellerinde yalnızca Türk bayrakları taşıyan Kadıköylüler, marşlar ve şarkılar söyleyerek ve sloganlar atarak özel olarak hazırlanan bayraklarla süslenen Cumhuriyet Tırı arkasında yürüyecekler. Bu yıl gazilerin ve şehit ailelerinin de katılacağı yürüyüşte Gaziler, ilk kez üniformalarıyla en önde yürüyerek, Cumhuriyet’e bağlılıklarını gösterecekler. Yürüyüşe bayraklarla süslü motosikletlerle birlikte bu yıl ilk kez klasik otomobil klüpleri de destek verecek. Kırmızı-beyaz şapka ve kaşkol takacak olan katılımcılar, Göztepe Parkı önünde İstiklal Marşı okuyup saygı duruşunda bulunduktan sonra Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün her yıl tekrarlattığı CUMHURİYET’E BAĞLILIK ANDINI birlikte söyleyecekler. Kutlama, havai fişek gösterisi ve Cumhuriyet Bandosu’nun konseri ile devam edecek.

Bu yürüyüşte Delta Bisikletin katkılarıyla da bir Bisiklet Topluluğu yer alacak. Bayraklı bisikletliler de konvoyda yerlerini alacak.

TARİH : 29 EKİM 2007 PAZARTESİ
YER : BULUŞMA - BAĞDAT CADDESİ – SUADİYE IŞIKLAR -
GÖZTEPE PARKI ÖNÜ - BANDO GÖSTERİSİ – HAVAİ FİŞEK
SAAT : 19.00

Darius

Üye
Tepki
7
gerçekten çok güzel bir organizasyon düzenlemişsin ulaş, ben de orda olmak için gayret göstereceğim.

sevgiler.

• Beğen

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Saati biraz geç miş fazla uzun sürmezde son trene yetişirsem çok iyi olur.

• Beğen

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Bizler biraz daha erken buluşacağız. Bir tur attıktan sonra konvoya katılacağız.

Hasan Derya

Daimi Üye
Tepki
354
Arkadaşlar bu turu katılmak bir çok acıdan önemli.Hem birlik olmamız hemde tepkimizi göstermek açısından.Bisiklete binen herkesin orada olması gerekir.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Daha önce bir kaç günde ayarladığımzı turlarda bile 40-45 kişileri bulduk... Böyle bir turda çok daha üstünde rakamlara ulaşmamız gerekir.
Haydi arkadaşlar, Ay-Yıldız'lı bayraklarımızı alalım ve "Biz de varız!" demeye gidelim...

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
http://i199.photobucket.com/albums/aa51/ulasbaydar/ResizeofGraphic4.jpg

Delta Bisiklet Topluluğu ve Delta Spor Kulübü Basın Açıklaması,

Öncelikle, Cumhuriyetimizin 84. yılı kutlu olsun ve 29 Ekim 2007 Cumhuriyet Bayramı bütün Türk Milletine hayırlı olsun.

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 29 Ekim 2007 Cumhuriyet Bayramında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz,

"Temiz kanlarınız ile suladığınız vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz. Geçtiğimiz günlerde hain saldırılarda Şırnak'ta, Yüksekova'da kaybettiğimiz askerlerimiz vesilesiyle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Kürt, Türk, Laz, Ermeni, Yahudi HEPİMİZ KARDEŞİZ. Bizlere ve bölünmez bütünlüğümüze oynanan bu tür oyunlara gelmeyiniz.

Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz. İşte bunu göstermek kararlılığımızı sergilemek için Bisikletli Saygı ve Terör'e DUR Kortejine "Ben İnsanım, Ben Türk'üm" diyen herkesi davet ediyoruz.

Bizler,

Özgürlüğe düşkünlüğü ile tanınan Bisikletçiler olarak terörü ve masumların canlarına kıyılmasını kınamak ve lanetlemek için birleşiyoruz.

Vatanımızı koruyan ve bu uğurda şehit olan mehmetçiklerimiz adına ve ayrıca Terör olaylarına DUR diyebilmek için bundan güzel zaman olamaz. Haydi bisiklet tutkunları kortejimize Türk bayraklarınız ile siz de katılın.

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu fener alayında bizler yerimizi alıyoruz. Sizler de bizlere katılın.

TARİH : 29 EKİM 2007 PAZARTESİ
YER : BULUŞMA - BAĞDAT CADDESİ – SUADİYE IŞIKLAR -
GÖZTEPE PARKI ÖNÜ - BANDO GÖSTERİSİ – HAVAİ FİŞEK
SAAT : 19.00

ÖNEMLİ NOT: BAĞDAT CADDESİNDEKİ GEÇİŞİMİZ SAAT 13:00 DA OLACAKTIR

Saygılarımızla,

DeltaBisiklet

(link)

0 216 450 66 30
0 312 223 60 27

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
ÇOK ÖNEMLİ KONU

Değerli Arkadaşlar

Ayrıca gündüz de konvoya katılacağız. Saat 13:00 daki geçiş töreninde de bulunacağız.

Bulusma yeri yine bağdat caddesi

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.