Pedallarımız Şehitlerimiz İçin Dönecek!!!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
http://i199.photobucket.com/albums/aa51/ulasbaydar/ResizeofGraphic4.jpg

Delta Bisiklet Topluluğu ve Delta Spor Kulübü Basın Açıklaması,

Öncelikle, Cumhuriyetimizin 84. yılı kutlu olsun ve 29 Ekim 2007 Cumhuriyet Bayramı bütün Türk Milletine hayırlı olsun.

Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 29 Ekim 2007 Cumhuriyet Bayramında şükran ve rahmetle anıyoruz.

Aziz Şehitlerimiz,

"Temiz kanlarınız ile suladığınız vatan topraklarında rahat uyuyunuz. Emanetinizin bekçisiyiz. Geçtiğimiz günlerde hain saldırılarda Şırnak'ta, Yüksekova'da kaybettiğimiz askerlerimiz vesilesiyle, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, gözlerini kırpmadan asil kanlarını bu topraklara akıtarak sonsuzluğa ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."

Hepimiz bu ülkenin vatandaşlarıyız. Kürt, Türk, Laz, Ermeni, Yahudi HEPİMİZ KARDEŞİZ. Bizlere ve bölünmez bütünlüğümüze oynanan bu tür oyunlara gelmeyiniz.

Terörün hiçbir haklı sebebi olamaz. İşte bunu göstermek kararlılığımızı sergilemek için Bisikletli Saygı ve Terör'e DUR Kortejine "Ben İnsanım, Ben Türk'üm" diyen herkesi davet ediyoruz.

Bizler,

Özgürlüğe düşkünlüğü ile tanınan Bisikletçiler olarak terörü ve masumların canlarına kıyılmasını kınamak ve lanetlemek için birleşiyoruz.

Vatanımızı koruyan ve bu uğurda şehit olan mehmetçiklerimiz adına ve ayrıca Terör olaylarına DUR diyebilmek için bundan güzel zaman olamaz. Haydi bisiklet tutkunları kortejimize Türk bayraklarınız ile siz de katılın.

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl düzenlemiş olduğu fener alayında bizler yerimizi alıyoruz. Sizler de bizlere katılın.

TARİH : 29 EKİM 2007 PAZARTESİ
YER : BULUŞMA - BAĞDAT CADDESİ – SUADİYE IŞIKLAR -
GÖZTEPE PARKI ÖNÜ - BANDO GÖSTERİSİ – HAVAİ FİŞEK

ÖNEMLİ NOT: BAĞDAT CADDESİNDEKİ GEÇİŞİMİZ SAAT 09:00 DA OLACAKTIR

Saygılarımızla,

DeltaBisiklet

(link)

0 216 450 66 30
0 312 223 60 27

https://www.deltabisiklet.com/Custom/DeltaBisiklet/Haberler/cumhuriyet%20turu/cumhuriyet3.jpg

Delta Sponsorluğunda Cumhuriyet Bisiklet Şenliği

Sonbaharın gelmesiyle birlikte Delta Bisiklet olarak destek verip yapılmasında katkıda bulunduğumuz faaliyetler bir yenisini daha ekliyoruz. Bisiklet federasyonu, Delta Bisiklet ve Yenimahalle Belediyesinin “CUMHURİYETİN KURULMASININ 84. YILDÖNÜMÜ ” dolayısıyla ortaklaşa düzenlediği bisiklet etkinliği 28 Ekim 2007 Pazar günü Saat:13:00-17:00 arasında Batıkent te Adnan Kahveci Parkında yapılacaktır. Siz de bisiklet severler olarak bu etkinliğe katılıp farklı birkaç saat geçirebilirsiniz…

https://www.deltabisiklet.com/Custom/DeltaBisiklet/Haberler/cumhuriyet%20turu/deltabisiklet2.JPG

Bisiklet sporunun spor olmaktan daha ziyade bir çok yararı olan bir spor dalı olduğunu ifade eden Başkan Duyar, “Bisiklete binmenin trafik sorununun çözümünde, çevre kirliliğinin önlenmesinde ve sağlıklı bir yaşam faydalarını tartışmaya bile gerek yok. Bisiklet geleneğini yerleştirdiğimizde bu sorunların hepsini çözmüş olacağız dedi.

https://www.deltabisiklet.com/Custom/DeltaBisiklet/Haberler/cumhuriyet%20turu/deltabisiklet3.JPG

7’den 70’e herkesi bisiklet şenliğine davet eden başkan Duyar,“ Egsoz gazlarının olmadığı, insanların doğayla kendisinin baş başa olabileceği eğlendirici en güzel sağlık aracı spor o da bisikletle mümkün. yaşama istediğimizi pedalla umutlara taşıyalım, sağlık için, spor için, çevre güzelliği için, Haydi Başkent’liler Bisikletini Al Şenliğe Gel. Şenlikte 84 bisiklet, dağıtılacak. Bisiklet halk şenliğine herkes katılabilecek. 7 yaşından 70 yaşına herkes Bisikletiyle şenliğe ve yarışa katılabilecekler.

https://www.deltabisiklet.com/Custom/DeltaBisiklet/Haberler/cumhuriyet%20turu/cumhuriyet1.JPG

https://www.deltabisiklet.com/Custom/DeltaBisiklet/Haberler/cumhuriyet%20turu/cumhuriyet2.JPG

BİLGİ İÇİN LÜTFEN DELTA VEYA YENİMAHALLE BELEDİYESİ İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

YENİMAHALLE BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

HABER 23 Ekim 2007

Pedallarımız şehitlerimiz için dönecek

TEK SES TEK YÜREK

Yenimahalle Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve destekleyici sivil toplum kuruluşları ve basınla beraber geleneksel olarak düzenlediği “Cumhuriyet Kupası Bisiklet Şampiyonası ve Halk Turu” nu bu kez Güneydoğu’daki terörde şehit olan askerlerimiz anısına düzenleyecek. Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, birlik ve beraberliğimizi bütün dünyaya göstermek için gerçekleştirilecek olan etkinliğe, “Teröre Hayır” demek için bütün halkımızı davet etti.

Güneydoğu’da şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine sabır dileyen Başkan Duyar, Türk milletinin güçlü bir millet olduğunu ifade ederek, teröre hiçbir zaman prim vermeyeceklerini söyledi.

Başkan Ahmet Duyar, “Bu kapsamda şehitlerimizi anmak ve terörü lanetlemek için tüm bisiklet severleri 28 Ekim Pazar günü Batıkent’te gerçekleştiğimiz ‘Tek Ses Tek Yürek Şehitleri Anma Cumhuriyet Kupası Bisiklet Halk Turu’ na bekliyoruz. Katılan herkese Türk Bayrağı hediye edeceğiz. Cumhuriyetimizin 84. yılını kutladığımız bu anlamlı günde tüm Ankaralılarımızı birlik ve beraberliğe ve teröre karşı tek ses, tek yumruk olmaya davet ediyoruz” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da, “Tek Ses Tek Yürek Şehitleri Anma Cumhuriyet Kupası Bisiklet Halk Turu”na, Bisiklet Federasyonu olarak, milli takımla ve yöneticilerle birlikte tüm ekip katılacaklarını söyledi.

Bisiklet sporuna gönül vermiş tüm kulüp ve takımları da şehitlerimize saygı ve Mehmetçiğe destek için halk turuna katılmaya davet eden Müftüoğlu, “Şehitlerimizi anacağımız bu anlamlı günde, tek ses tek yürek olarak tüm dünyaya sesimizi duyurmak ve terörü lanetlemek için herkesi bir arada görmek istiyoruz” diye konuştu.

Saygılarımızla

Delta Bisiklet

delta@deltabisiklet.com

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar bu Ankara'da olacak.

Hadi biz de İstanbulda yapalım. Bağdat Caddesinde buluşalım

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Geçen yıl ben motosikletle katılmıştım. Bağdat caddesinin başından sonuna kadar yapmıştık. Konvoylara eşlik etmiştik bir problem çıkmadı ki çıkacağını sanmıyorum. Hadi arkadaşlar gelin bize katılın siz de tepkinizi gösterin.

Tur sadece bağdat caddesinin başından sonuna kadar olacak.

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
bu anlamlı tur icin seni yürekden kutluyorum.

teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: ulas

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Böyle bir katılım ilk kez olacak. Bağdat caddesini boydan boya geçeceğiz. Her yıl motosikletliler bunu yapıyor. Onları organize eden kişilerden biriyle konuştum. Biz de size bisikletle katılacağız dedim çok da sevindi. Pazartesi günü bu anlamlı günde elimizden geleni yapacağız

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ulaş abi seni yürekten kutlar önünde saygıyla eğilirim.

• Beğen

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Avrupa Yakasındakileri de bekliyoruz arkadaşlar

sports-man

Forum Bağımlısı
Tepki
3.715
Arkadaşlar 1 aksilik olmaz ise,bende pedalsesi ne duyuruyu yaparım;) birlikte güzel 1 dayanışmanın örneğini verir,şehitlerimizi ve Atamızı anmış oluruz.

saati kararlaştıralım Ulaş....sewgilerrr

" Bol Sporlu ve Pedallı Günler "

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@sports-man

Birlik olma zamanı arkadaşlar bu yüzden farklı organizasyonlar yapmayalım. Bütün organizasyonlarımızı birleştirelim sayımız daha çok olsun.

Saati ayarlayacağız, akşam üstü saatlerine denk getireceğim. Konvoyun geçiş saati tam belli olsun o zaman net olarak bildireceğim.

Türkiye'de ilk kez böyle bir organizasyon olacak. Gerekli izinler için başvurdum. Bilginize

ahusenem

Aktif Üye
Tepki
137
zaten var olan bir organizasyon mu bu? yoksa bisikletforum veya delta bisiklet olarak mı düzenleniyor?

ahusenem

Aktif Üye
Tepki
137
pardon iyi okumamışım. ulaş gerekli izinler için başvurduğunu şimdi gördüm. eline sağlık.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Gelmeye çalışacağım. Yeterki saati belli olsun. Ayrıca İzmit' ten gelirken hangi istasyonda inmemin daha uygun olacağını bana belirtirseniz çok memnun olurum.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar Kadıköy Belediyesi ile görüştüm. Bize destek verecekler. Yani bir sorunumuz yok. Konvoya biz de bisikletliler olarak katılıyoruz. Gerekli İzinler alındı.

Bize bir saat verecekler ve biz o saatte o noktada olacağız. Büyük bir ihtimalle motosiklet gurubunun arkasında klasik otomobillerin önünde olacağız.

Bu organizasyon Delta Bisiklet Bisiklet Forum BikeTR ve Kadıköy Belediyesinin Katkılarıyla Olacak.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Çok geç saatte olmazsa (malum oradan Küçükçekmece'ye bisikletle dönmek var) ben de katılmak istiyorum.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
@baymineral

Söyütlü Çeşme istasyonunda inersin beraber gideriz.

Sercan Çok geç saatte olmayacak. Karşıya geçebilirsin

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
desenize ayın 29 unda bir organizasyondan digerine gecicez inşallah bir aksıilik olmasa grup olarak ordayız

• Beğen
Tepki
21
eline sağlık ulaş abi böle bi organizasyonun yapılması lazımdı inşallah güzel olur.bende varım:)

• Beğen
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.