Pedalla Bisiklet

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.535
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Pedalla Bisiklet'in internet mağazasından (pedalla.com.tr) bir ürün almak istiyorum. Sitenin sahibi Serkan Taşdelen bisiklet camiasında tanınmış bir isim imiş, internet üzerinden okuduğum birçok yazıdaki bilgiler bu yönde. Benim yine de güvenilirlik konusunda tereddütlerim var. Bu siteden daha önce alışveriş yapan arkadaşlar varsa görüş belirtebilir mi?

Şimdiden teşekkürler...

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.908
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
6-7 ay kadar once siteden baktigim urun hakkinda bilgi almak icin kendisini aradim. Bana elinde oldugunu ve istersem hemen otobus kargosu ile ayni gun Mugla - Bodrum ulastirabilecegini soyledi. O arada aklima takilan birkac urun icinde gorustuk. Bazilarinda internet sitesinden farkli extra indirim saglayabilecegini soyledi. Listeyi netlestirdik, internet odemesi yerine direkt havale cikardim. Ertesi gun tercih ettigim kargo firmasi ile urunler elimdeydi. Yonlendirdigim birkac arkadasimda sorun yasamadi. Ozellikle Mugla'dan gecerken dukkanina ugrayanlar cok olumlu konusuyorlar. Umarim bu bilgiler sizede yardimci olur...

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Ben iki sefer urun aldim siparisi verdikten sonraki gun eksiksiz ve tam istedigim urun elimdeydi. İyi bir satici aynen bisiklet camiasinda saygin bir kisi isteyerek yanlis yapacagini dusunmuyorum. Gonul rahatligiyla alabilirsin...

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.535
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim arkadaşlar. Malum ilk defa alışveriş yaptığımız sitelerle ilgili böyle çekincelerimiz olabiliyor, paylaştığınız deneyimleriniz çok çok önemli ve faydalı oldu bu yüzden...

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
İlk alışverişimde ön göbek almıştım, ikinciye zincir aldım yanında kadro koruma bandı göndermişlerdi.
Sıkıntısız bir site.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.535
Bisiklet
Scott
Sabahtan siparişimin ödemesini EFT ile yaptım. Gün içinde siparişimin durumu sürekli "kargo için hazırlanıyor" olarak gözüktü. Şu saat itibariyle de herhangi bir kargo bilgisi sisteme girilmiş değil.

Ya kargo bilgilerini güncellemede sorun var, ya da sitede vaadedildiği gibi "17:00'a kadar ödemesi yapılan siparişler aynı gün kargoda" sözü havada kalıyor. Bu açıdan ilk izlenimlerim olumsuz Pedalla.com'la ilgili. Ne olursa olsun, müşteriye bir söz verilmişşse mutlaka yerine getirilmeli. Eğer bir aksaklık olduysa da müşteriye bilgilendirme yapılmalı.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Eft ödemelerinde haber vermeniz sizin yararınıza, işlemleriniz daha kolay hallolması için. Ayrıca eftde gereken her türlü bilgiyi düzgün vermediyseniz o da sıkıntı çıkarır, düzgündür gerçi.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.535
Bisiklet
Scott
EFT'yi IBAN no'su ile yaptım. IBAN zaten bu tür sıkıntıların önüne geçmek için geliştirilmiş bir sistem.

EFT ödemesini firmaya haber vermek de mantıksız. Saat 17'de internet şubesinden tek tıkla hesap hareketi kontrolü yapılıp, hangi siparişin ödemesinin geldiği kolaylıkla anlaşılabilir. Ki EFT açıklamasına sipariş no'sunu da yazıyoruz. Bunun takibini müşteri olarak bizim yapmamamız gerek.

Her neyse, umarım kargo bilgisi sisteme girilmemiştir ve siparişim yarın elimde olur. Yoksa bu, Pedalla.com'dan yapacağım ilk ve son alışveriş olacak.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Tabi ki haber vermek mantıksız ama hangi siteye girerseniz girin çoğunda alooo ben ödemeyi yaptım ona göre demeniz gerekiyor. Kargo bilgisi her zaman geç düşüyor. Yarın gelmeyebilir sonuçta hemen dağıtıma çıkarmıyor kargolar.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.535
Bisiklet
Scott
Kargom bugün teslim edildi. Dün akşam firmaya e-posta atıp kargo durumunu sormuştum, o mesajın cevabı da bu sabah geldi. Söylediklerine göre siteye kargo bilgisini geç giriyorlarmış.

Sonuç itibariyle firma verdiği sözde durmuş oldu. Bu açıdan firmaya teşekkür ediyorum. Ancak siteye güncel kargo bilgilerinin girilmesi konusunda biraz daha ilerleme gösterilmesi lazım. Çünkü benim gibi siteden ilk kez alışveriş yapacakların kafasında soru işareti oluşmasına neden oluyor bu tür aksaklık ve gecikmeler.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Dün gece sipariş vermiştim sabah aradım bir parçayla ilgili problem aldım adam kargolandığını söyledi, 12 gibi aramıştım yanlış hatırlamıyorsam.
Akşam kargo takip bilgisini gireriz dedi şu an onu da görüyorum.
Güvenilirliğini kanıtladı benim için.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Geçen sipariş vermiştim yanına da paça bandı göndermişler, daha öncekinde kadro koruyucu göndermişlerdi.
Ufak ama işe yarar şeyler.
http://www.hizliresimyukle.com/image/P1t7

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
İnternet Üzerinden Bir Kaç Şey Sormuştum İlgiliydi...Zaten Adamın Türkiye'de Gitmediği Yer Yok Gibi:d Bu İşi Severek Yapıyordur...Sıkıntı Çıkacağını Sanmıyorum..

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.482
@can akıncılar

Havale yaparken cıkan masraf ucretını bız mı oduyoruz.Yoksa satıcı mı oduyor?

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@ebubekir sözbir

Ben o Siteden Yapmadım Ama Erdoğanlar'dan Bir Ürün Aldığım Zaman Adamlar Hesabıma Şu Kadar Geçsin diyordu..Kısacası Havale Ücreti Alıcı Ödüyor..Tıpkı Araba Satın Alanın Ruhsatı Üstüne Geçirmek İçin Notere Ücret Vermesi Gibi:D

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Pedalla bisikletin sahibi serkan Tasdelen Turkiyede bisiklet duayenlerindendir ve ayni zamanda cok iyi bir esnaftir kasitli olarak kimseye yanlis yapmayacak bir arkadas kendisini internetten taniyorum. Yolum muglaya duserse yakindan tanismak isteyecegim bir arkadastir. Pedalla bisiklet gibi daha bir kac arkadas daha var durustlukten ödün vermeyen. Guvenerek alisveris yapiyorum herkese tavsiye ederim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tepki
0
Bisiklet
Ghost
Muğlada yaşayan biri olarak Serkan'ı çok iyi tanırım. Dürüst güvenilir bir kişidir. Ayrıca bisiklet konusunda bir duayendir. Tamir bakım konusunda 10 numaradır. Ayrıca Pedalla Türkiye isminde 98 gün 7500 kmlik yol hikayesini anlattığı bir kitabı bulunmaktadır.

EmirSen

Üye
Tepki
59
İsim
Emir S.
Bisiklet
Carraro
Fiyatlar çok uygun bazı bisikletlerde ama içime kuşku düştü birde size sorıyım dedim konu daha önce açılmışmı diye aradım ama bulamadım eğer açıldıysa affola.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bunun üzerine 1 alışveriş daha yaptım çok güvenilir bir kişi serkan bey.