Pedala yüklenince gelen çat sesi

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.536
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@_Madmexx _ Sorun neymiş peki? Sorununuzu hallettiniz bitti mi? Sorunun ne olduğunu söylerseniz belki size cevap yazmak için kafa yoranlar veya diğer arkadaşlar da başlarına böyle birşey geldiğinde sorunu çözebilir...

Scudo

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevabını tam olarak bilmediğim için yanlış yönlendirme olmasın diye detay vermek istememiştim. Sanırım, sınırlandırıcı vidalarindan biri ile halletti. Hangisini, hangi yöne, ne kadar çevirdi derseniz, işte bu noktada, çoğu arkadaşın başına büyük dertler açabilirim.:)

• Beğen
Tepkiler: EnginK.

HasanCemil

Üye
Tepki
8
İsim
HsnCml
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, usta bir bisikletçi adeta bisikletle konuşuyor. Sonrasında derdini anlayıp, doğru bir müdahale ile sıkıntıyı tamamen gideriyor. Bisiklet de sahibi de rahatlıyor:harika:. Bisikleti askıya asıp, 10dk da tüm vites ayarlarını elden geçirdi. Sorunsuz zannettigim ön aktarıcıya daha çok zaman harcadı açıkçası :hhhhhh:. Yukarıda yazdigim sese ise 2sn:naslyany:. Buradan çıkarttığım sonuç, basit şeyleri dert etmeden ustasına götürmek gerekiyormuş. Zamanını ayırıp cevap yazarak destek olan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.
Bu linkteki videoda çıkan sesi bi dinletebilirmisin ustana. Sıfır aldığım bisikletten gelen bu sesi gidermek için aynakol, orta göbek, zincir, dişli, arka göbek, jant, arka arttırıcı değiştirmeme rağmen kurtulamadım bu sesten

• Beğen
Tepkiler: Barisc61

swat35

Üye
Tepki
2
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu linkteki videoda çıkan sesi bi dinletebilirmisin ustana. Sıfır aldığım bisikletten gelen bu sesi gidermek için aynakol, orta göbek, zincir, dişli, arka göbek, jant, arka arttırıcı değiştirmeme rağmen kurtulamadım bu sesten
Hocam videodaki sesin aynısı sıfır aldığım bisiklette mevcut siz sorunu çözebildiniz mi ? pedala yüklenince geliyor genelde 3 5 tur çevirmede bir gibi sıklıkta çat diye ses geliyor sanki dişlinin biri atlatıyormuş gibi hem ses hem sarsıntı yapıyor neden olabilir. Bu arada üzerindeki sistem hg200 kaset ruble altus aktarıcı tekli aynakol

Murro

Üye
Tepki
6
İsim
Murat
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Ses orta göbekten geliyor olabilir mi? Videoda anlatılmış, belki yardımcı olur.

swat35

Üye
Tepki
2
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar ben bugün bu sese kafayı taktım ve detaylı inceledim sesin kaynağı zincir arka aktarıcının içinden geçerken küçük dişlide zıplayarak geçiyor buda hem ses yapıyor hemde sarsıntı yapıyor. Zinciri tek tek kontrol ettim bir tane baklası bükülmeyecek kadar sıkı olduğunu gördüm wd40 yağ vs denedim olmadı bisikletciye gittim videoya çektiğim sesi gösterdim hemen kadro kulağı yamuk buda ellenmez alüminyum kırılır vs dedi. Sonra işaretlediğim zincir baklasını gösterdim onu düzeltmesini istedim zincir düzelince ses ve sarsıntı problemim çözüldü belki arkadaşlara faydası olur
Edit: video eklemeye çalıştım ama hata veriyor

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi