Pedal önerisi

Tepki
4
İsim
Ege
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Merhabalar bütçeniz çok az 120 falan hemen hemen giriş seviyesinde pedallar malesef aliexpresten pek bakmayın şans işi biraz ben 2 tane kırdım aliexpresten alıp ve gerçekten kötü bir durum evden 9 km falan uzaktım merdiven inerken kırıldı bana birşey olamdı ama eve kadar aynakola basa basa gitmek gercekten yorucu oldu ağlayasım geldi

Scudo
Tepki
98
İsim
YUNUS EMRE ÖLMEZ
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aliekspress ten alacaksın belki iki ay sonra gelecek. Bir de yeni vergi uygulaması var. Gönderdiğin link açılmıyor pedalı göremedim ama bir dünya eziyet. N11 düz platform, güzel alüminyum pedal dolu 50-80 TL bandında. Birini al geç bu kadar yorma kendini. Çamur içinde bırakmaz, bisikleti küflenmeye terk etmezsen bilyalı da işini fazlasıyla görecektir. Arada basarsın içine yağı olur biter

Tepki
4
İsim
Ege
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
@mavi_bisiklet bilyalı pişmanlıktır bence 2 çift kullandım 2 side gevşiyor vs sorunlu biraz ya :/

Hakan.16

Üye
Tepki
5
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bende SPD pedal ve kilit almayi düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeliyim yol bisikleti için alicam. Birde ayar nasıl yapılıyor ? Simdiden teşekkür ederim

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bende SPD pedal ve kilit almayi düşünüyorum alırken nelere dikkat etmeliyim yol bisikleti için alicam. Birde ayar nasıl yapılıyor ? Simdiden teşekkür ederim
Merhaba Hakan,
Ben Shimano 105 Pd-5800 kullanıyorum gayet memnunum. Öneririm, fakat bütçemi aşar diyorsan daha düşük modellerini kullanabilirsin. Kal için sarı kal kullanmanı öneririm. Kaller arasındaki farklar ayağını kal takılı ile sağa sola oynatabilme açıların ile alakalı. Sarı kal 6 derece, mavi kal 2 derece, kırmızı kal ise 0 derece, yani hiç oynamıyor. Kal ayarı konusunda Çağrı Terzioğlu'nun aşağıdaki videosundan faydalanabilirsin.

Hakan.16

Üye
Tepki
5
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seko35.50 teşekkür ederim tavsiyen için. Arastirmasini yapıcam. Herkez kilitli pedala geç çok daha iyi keyif alıcısına diyorlar bakalım

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.448
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hakan.16
orası kesin:harika: tek yapman gereken alışma sürecini çabuk atlatabilmek;)

Hakan.16

Üye
Tepki
5
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seko35.50 inşallah antreman yaparak asariz alışma sürecini sorun olmaz ?

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Sanırım ilk pedalınız olacak. Marka, model soruyorsanız pedal Shimano R550 alın uzun süre kafanız rahat kullanın. Kaller içinde sarı kalleri tercih edersiniz.
Pedalların alt kenarlarında ayar kısmını göreceksiniz, en küçük alyan anahtarı sertliğini belirleyebilirsiniz. Ucuz olsun derken r540 almayın tavsiye etmem.
Esen kalın.

• Beğen
Tepkiler: Hakan.16

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.448
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
x2772
ben kullanıyorum çokta memnunum

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
x2772
ben kullanıyorum çokta memnunum
Beklenmedik şekilde ayakta iken attığı durumlar olabiliyor. Kısa süre olsa da bende kullandım vakti zamanında eksiklik hissettirecek bir pedal değil ama güvenli olması çok önemli.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.448
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
sizinkinde belkide problem vardı benimkiler en gevşek ayarda ve 1yıldır kullanmaktayım sarı kal ile ne atma ne çıkma yok şükür.

Hakan.16

Üye
Tepki
5
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@x2772 değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Verdiğiniz tavsiyeleri dikkate alicam.
İyi geceler

• Beğen
Tepkiler: Cycoholic

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir ay olmadı, 550 aldım. 540 ile arasındaki bariz tek farkın basma alanları olduğu söylenmiş. Bu da pedala uyguladığınız kuvvetin daha verimli olarak iletileceği anlamına gelir.
Aradaki ~90 TL lik farka (uzun vadede) değeceğini düşündüm...

Son düzenleme:

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.423
İsim
selim
Yol bisikleti ayakkabısı alacaksan özellikle sarı kal almalısın. Çünkü en fazla dönme açısı onda var.diz sağlığın için önemli.

fisnesuyu

Üye
Tepki
34
İsim
Yok
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@selim82 Diz sağlığı için kırmızı kalde ne gibi bir fark oluyor sarı kale göre ya da dizi alıştırarak mı kal değişmesinden bahsediyorsunuz. Benim bildiğim kadarıyla kırmızı kal daha az oynadığı için enerjiyi daha iyi iletiyor ama dizler alışmadığından dolayı ilk başta tavsiye edilmiyor.

Hakan.16

Üye
Tepki
5
İsim
Hakan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyler temiz 2.el yol bisiklet ayakkabisi olan var mı elinde satılık 46 numara btwin marka olursa iyi olur
@fisnesuyu bildiğim kadarıyla alışık olmayan biri direk kırmızı kal ile başlarsa diz ağrısı yapabilir ayak hiç oynamicagi için. Sarı kal biraz daha bana göre yeni başlayanlar için hem ayaklarini oynatabiliyorsun biraz da olsa hemde alışma surecine daha adapte oluyorsun kilitli pedalda

B

BF Okuru

Misafir
@fisnesuyu kırmızı direkt pro peloton için sanırım mavi bile günlük kullanım için kullanışlı olmayabilir sarı birçok kişi için ideal olan

Cycoholic

Offline.
Tepki
286
İsim
Celâl Y.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyler temiz 2.el yol bisiklet ayakkabisi olan var mı elinde satılık 46 numara btwin marka olursa iyi olur
@fisnesuyu bildiğim kadarıyla alışık olmayan biri direk kırmızı kal ile başlarsa diz ağrısı yapabilir ayak hiç oynamicagi için. Sarı kal biraz daha bana göre yeni başlayanlar için hem ayaklarini oynatabiliyorsun biraz da olsa hemde alışma surecine daha adapte oluyorsun kilitli pedalda
46 num. Sidi var fiyatı olabildiğince uygun vermeye çalıştım.
Düşünürseniz ilanlarım kısmına bakabilirsiniz, az bir süre kullandığım sarı kallerim var onlarıda gönderebilirim.
Bütçenizi bilemiyorum tabii birşey diyemem ancak Btwin almayın, neden diye soracak olursanız bir süre sonra değiştireceksiniz. Yeterli gelmeyecek ekstra masrafa gireceksiniz. Bu süreçleri başta ben olmak üzere yaşadık ve yaşıyoruz. Karar yinede sizin.
Sidi ayakkabı ilanı için (link)