Pedal kesmeden gittiğiniz en uzun mesafe nedir?

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@NKurtuldu, member: 56827

Benimde şimdilik hayallerimdeki pedal kesmeden mesafemdir.

• Beğen
Tepkiler: Güray Görkem
Scudo

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3 veya 5 km dir ee nede olsa istanbulda bisiklete biniyoruz.

five

Part time turcu
Tepki
3.961
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Polonya Elk Triathlonu'daki bisiklet bölümünde 42 km.lik parkuru 30 km/s ortalama ile geçmiştim. Aslında turcuyum ve bu mesafede en azından fotoğraf için dururum ama şirketimiz adına katıldığımız bir yarışta ilk tecrübemi yaşamıştım.

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
469
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
45-50 km
Aşağıdaki sürüşte 26. - 70. km arası hiç durmadan yaklaşık 44 km
(link)

Keza 5. - 50. km arası yaklaşık 45 km
(link)

Bunun yanında 1-2 sürüşte daha yaklaşık bu mesafelerde ışıklarda durmamayı başararak :suspus: sahil trafiğinde sabah saatlerinde gidebilmişliğim var.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kıbrıs'ta kırmızı ışık gibi durma etkenleri yok. Bundan dolayı büyük şehirlerde yaşanan sorunlar yok. Ankara'da bunun sıkıntısını çok çekiyorum şuan. :(

En performanslı uzun sürüşü 70km de 37 ortalama . hemde deli gibi yağmur altında sürdüm. :) extreme koşullar.
Check out my 68,0 km Ride on Strava: (link)

Ama performans aramadan 130 km hiç bisikletin tepesinden inmeden. Ama ortalama 22 civarı olması lazım. Onu kaydını bulamadım.

cezmi özdemir

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Merida
@Ozan k.
@Ozan k.hocam tamamaı %5 olamaya bilir ama kendi kafamdan bir ortalama çıkardım maltepe sahil den riva ya zaten dik yokuşlar tuzladan sonra başlıyor yanlış hesaplamış olabilirim kusura bakmayın

• Beğen
Tepkiler: Sarıtren

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Candan Biberci
Konuya cevabım bu olmuştu."Pedal kesmeden" vurgusu yapan arkadaşlar olmuş.45-50-100 km gibi yazanlar olmuş.Pedal kesmeden değilde "Mola vermeden" olsa daha uygun olurdu brenim ve diğer arkadaşların verdiği cevaplar için..Hepimiz şehir içinde yaşıyoruz.Hadi onu geçtim ana yoldan uzun tur bile yapılsa illa bir yerde yavaşlarsın yavaşlamak zorunda kalırsuın.46-50-100 km pedal kesmeden nasıl gidilirki? Türkiyede "bisiklet otobanı" varda benimmi haberim yok?

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Acikcasi ben sabah erken sahilden yola cikiyorum kadikoy pendik veya daha ileri gidiyorum. O yolda malum trafik isigi var ama acikcasi ben durmuyorum, yavaslayip geciyorum. Yavaslamaya da pedal kesmek demiyorum.
Pedal kesmek benim icin durup bisikletten inmektir. Ben ayagimi bile yere koymuyorum. ( ayagini cikart tekrar kilitle vs useniyorum)

Ama grup sürüşlerinde sık sık duruyoruz malum grupça kavşakta dönmek falan riskli işler.

Bu arada basibuyuk taraflari da durmadan gitmek icin guzel. Orayi da 8 cizerek dolasirsaniz durmadan rahat 50km gidersiniz... isik vs hicbirsey yok.

kumuşi

Üye
Tepki
59
İsim
SİNAN
Bisiklet
Carraro
her gün işe gittiğim güzergah üzerinden gidiş dönüş ortalama 2o km..pedal kesmeden inişli çıkışlı 10 km oluyor malum,açıkçası bu konuda kendimi test etmedim amacım işe yetişmek olduğu için bu amaca yönelik sürüyorum..yeterli teçhizat olmadığı için de ortalama hızımı da bilmiyorum :) yer yer eğim olduğundan tahminen ortalama saatte 20 diyelim çünkü evden çıkıp iş yerine varma sürem yarım saat civarı..
bu konu hoşuma gitti ben de merak ediyorum acaba non stop kaç km sürebilirim,bi gün deneme fırsatım olursa paylaşmak isterim..
saygılar

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
30 km yolu ort 30 ile gidiyorum her hafta sonu 2 defa buyukcekmece güngoren e5 yol uzeri ancak yogun trafık olmazsa tabi.kac kere gıttım 30 km avg 31 olmadı :D

eness

//**
Tepki
228
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Galiba (link).işe yetişecem diye duramamıştım. 24.4 km 36.7 ortalama ile.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ara vermeden 100 km cıvarı yaptıgım olmuştu. boş bir günde körfezi dolanıp çınarcıka gitme planım da var.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@Ozan k.

Benim demek istediğim şehir içinde ışıklarda durmamak en iyisidir değildi, şehir içinde durmaksızın gitmenin mümkün olmadığını belirtmek istemiştim. Aslında durmak istemesen de yayalar, ışıklar, yola çıkan araçlar vb. bir şekilde durmana neden oluyor. Şehir içinde durmaksızın şu kadar km yaptım dediğiniz zaman gerçekten ayağınızın yere değmemesi çok zor bir iş. Ancak bizim şehirlerarası turlarda bu gerçekten mümkün. Çünkü polislerin değişim noktaları var; eğer tur esnasında 5 dk. bile mola verseniz rota üzerindeki her bölge polisinin programı kayıyor ve fazladan beklemek zorunda kalıyor. Bu nedenle bu turları mümkün olduğunca ayak yere değmeden bitiriyoruz, polisler de yolları bizim için açtığından bu mümkün hale geliyor.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@Bahadır Gürel ben sizin demek istediginizi anladim. Mantikli olan da o. Ama ben sahilden gittigim surece kadikoy pendik arasibayagimi yere koymuyorum. Acikcasi pedal kesip kesmemek umrumda degil ama dedigim gibi isiklarda durmak ve otomobillerle beraber hizlanmak daha riskli geliyor.
Ayrica bazilari tehlikeli bulsa da ben e5'ten de gidiyorum. Evet bazi yerler tehlikeli. Ama bazen mecbur kullaniyorum. O zaman da yine pedal kesmiyorum. Durmak ve ayagi kilitli pedaldan cikarmaya çok üşeniyorum.
Acikcasi isikta durup durup tekrar hizlanmak bana daha yorucu geliyor. Dolayisiyla pedal kesmemek bazen daha az yorulmaniza bile sebep olabilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

günaydın mehmet dostum

(link)

bu pazar tek dalıyorum ,gidişte non stop,57.8 km
kondüsyon ortalarda 3 saat 45 dakika durma olmayacak,
3 saat 47 dakika dudullu-teke arası yapmış idim sadece gidişte,58 km idi ora.
tecrübe var ,
07.30 çıkış ,bıçkıdere kahve son,o kahvedekilerin alayı beni tanıyor,yakında muhtar yaparlar beni.;);)

stravam yok,saat tutuyorum,sahilde kırmızı ışık yandığında durmayacağım,zati gidişte sağdan araca yol yok,
kartepe idmanı birinci seferi bu pazar ,pek katılan yok,zati kartepe deyince kimse yok,

;););););)

sonuçları yazacağım iki resim çekerim ,ama yükleme olmuyor ,çünki samsung gt c3010s 'in sürücüsünü halledemedik bi türlü,birde biliyorsun,pedal kesmeden gidileceği için resim çekilemez,giderken resim çekme tekniğim sıfır,:aglyrmngaa:
start yeri bostancı bi kare resim,varış bıçkıdere resim bi kare olur ,sürücüyü yükleyebilirsem iki resim atarım buraya

hava bozarsa erteleme olur......