Pedal Bisiklet nasıl kazıklar...

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar hafta içi Sirkeci'ye bir uğrayayım diyorum, -aksesuar alış verişi için-. Birkaç dükkan ismi oluştu kafamda ama net olarak "şundan uzak dur" ve "şu dükkan iyidir" dediğiniz dükkanlar hangileri?

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@enver avcı

Pedaldan mutlak almam gereken bir kaç klasik parça var ve sırf bu tavırlarından dolayı forum içerisinde İstanbul da ikamet eden birisinden elden benim için görerek alması konusunda ricada bulunacağım.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Dogukanaksu

Piyasada olmayan, mecburen oradan alacağın parçalar için sorun yok. Zaten seçeneğin olmadığı için her dükkanda fiyata razı oluyorsun.
Onun dışında genel alışveriş için ben de tavsiye etmiyorum.
Genel sorun satıcının tavrı ve fiyatlar. Sattığı ürünlerin sorunlu olduğunu vs. hiç görmedim/duymadım ben.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Toros

Sitesindeki fotograflar uyuşmayan single speed dişlileri saymazsak bu doğru.
Fiyat konusunda da fiyatlarda sıkıntı yok, pahalı gelirse almazsın olur biter. Bu örneği de biraz kaba tabirle olacak ama forumdaki ilanlar altında "gözü pörtleyen" arkadaşlara hitaben yapıyorum ki boş boş konuları kirletmesinler. Gerçi hepiniz gün içerisinde de şahit oluyorsunuz ama lafı değdirmeden de edemedim.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Fiyatlar dedim ama güncel parçalar için bir şey diyemem haklısınızdır. Kısaca genel anlamda bir çok kişi pedal bisiklet tarafınca mağdur gibi. Kaçtır maillerime bile geri yanıt alamamakta cabası tabii.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
ilk sayfayı okudum cevap yazıyorum.. bisiklet için kelebek gidon ve diğer eksiklerimi alacaktım hafta sonu. vazgeçtim. para verip alıyoruz bedava değil bu tavırları hiç çekemem vallahi! sanki dünyada bir tek bu dükkan mı var? bu tavırları bana orada yapsaydı yeminle altımdaki bisikleti kafasına fırlatırdım artık kim kime ne kadar zarar veriyor orası kavganın sonunda belli olur! ne lan bu Allah mı sanıyorlar kendilerini bu tiplere oldum olası ayarımdır kimsin kardeşim sen!? ben bir kere kapına geldiğimde 1-0 malupsun çünkü sen satıcı ben müşteriyim yani ben her zaman haklıyım sen eğer ticaret yapacaksan ben her zaman haklıyım çünkü sen benim tekrar oraya gelmemi istersin istersen de beni haksızsam bile bir şekilde gönlümü edip yollaman gerek kaldı ki sen kendi gönlünü yapıp müşteriyi düdüklüyorsun! olmaz öyle şey! bu düpedüz aymazlık bu konu için teşekkür ederim bu tipleri barındırmamak gerek! sirkeciye ne zaman gitsem adamlar kaldırmış şeylerini sıvazlıyorlar afedersin sanki hiçbirşeyden anlamıyoruz ya! Benim de başıma bir şey geldi.. Geçen sene mtb vardı yağmurlu havada da bineyim diye polisportun bir modelini arıyorum şimdi hangi firma hatırlamıyorum çok yeri dolaştım hafta içiydi girdim birine bu aradığım ürünü soruyorum o yok şu var diye markasını tanımadığım bir ürün çıkardılar kaldı ki netten çok araştırdım oraya gitmeden onu itelemeye çalışıyor fiyatı da aradığımdan çok daha pahalı yok almam diyorum bu daha iyi diyor daha sağlam :D sanki karşısında çocuk var. neyse bir kaç dükkan kalmıştı bakmadığım.. adam baktı almayacağım dur bakalım depoda var mı dedi sanırım bakmadığım dükkanlara gitti buldu getirdi istediğimi internetten alacağım fiyat çifti 80 ise bana 95 liraya itelemeye çalışıyor yok abjm dedim almıyorum pahalı satıyorsun giderken de fiyat sordum hee bak dedim internette şu fiyat. sonra almayınca ya kardeşim alıcımısın bakıcı mı diyor biraz laf kavgası yaptık birbirimize girmeden ayırdılar. gittim bakmadığım yerlerden biriydi aldım internetteki fiyatına geldim şimdi ben geçen seneden bu yana sirkeciye gitmem işte şu sıralar gidecektim hatta forumdan ahmetcan44 kardeşimize de danıştım o da pedal hakkında şikayetler var dedi netten alacaksan stok sor ben oraya gidip alacağım dedim :D ama artık gitmiyorum.. işte müşterinin önemi buradan kaynaklanıyor senden alması yada almaması için küçük bir sebep oldu mu ya kazanırsın onu yada kaybedersin! ben bu kardeşimizin yerine kendimi koyarak bu gibi durumlara hem kendim maruz kalmamak için hem de bu tip aymaz esnafın akıllanması için gitmiyorum gidon+boğaz+bant ufak tefek aksesuarlar ile 100 liranın üzerinde alış verişi iptal ediyorum!!!

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Her satıcı olmamakla birlikte bazı satıcılar aşırı derecede kibirli oluyorlar ! Bu kibirli kişiler sahibi mi değil mi, o da ayrı konu.

Eğer saygısız satıcı mağaza sahibi değilse; sahibinin kibirli, küstah, saygısız satış elemanını acilen değiştirip daha kibar bir kişiyi mağazaya koyması önemli. Yok eğer sahibiyse iflah olmaz artık.

Gerek mağaza sahiplerinin satış elemanı seçerken, gerekse kendi davranışlarında müşteri ile nasıl insanca iletişim kurmaları gerektiğini bilmeleri gerekir.

Ben bir mağazaya girip, çok kötü, saygısız, kibirli muamele görürsem; eğer ki o ürün o mağazada isterse dünyadaki en uygun fiyatlı olsun; almadan doğrudan çıkar giderim.

Pahalı bile olsa, insanca iletişime sahip mağazadan alışveriş yaparım.

Not: Bazı ürünler için mağazaya gidip ürünü görerek, dokunarak, inceleyerek, deneyerek almak daha akıllıca.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
bu adam dükkan sahibi ne yazıkki... ama geçenlerde aldığım bir haber işlerinin düştüğünü söylüyor.beter olsun ne diyeyim...

vahapaydin

Daimi Üye
Tepki
175
İsim
Vahap
Bisiklet
Merida
@Emrah Pektaş

işte o kasa fişleri ve siparişlerle bir vergi dairesine şikayet etseydiniz ben görürdüm onların külhanbeyliğini.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Siz Adana'da Dağ bisiklet denen yeri gorseniz en kotusunu bas taci edersiniz. Adam gozumun onunde eski lastigi yeni diye satmaya calisti. Salcank servisi ama salcano ya ucretle servis veriyor. Salcano yu arayip sikayet ettim.ama adam hala servis. Veee bu adam Adana da tek usta diye geciyor ve tum ABD lilerin bisikletlerine binlerce USD kazancla servis veriyor.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@alp değer tanrıverdi
Adanaya Tarsus'tan bisikletle gezmeye gitmiştik,gitmişken şu dağ bisikleti bi görelim bir kaçta malzeme alırız diye arkadaşla sözleştik.Yahu şu Scott,Trek bisikletlerden 5 10 dakikada kazandığı parayı görünce ordan uzaklaşasım geldi.Bir yağ değişimi kaliperde tırnak kopumuna 150 lira para aldı.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bükemediğimiz bileği öpmek lazım. Madem öyle bahsettiğiniz bisikletçiye gidip adamın ellerine sarılıp para kazanmanın yollarını öğrenin :) Milleti ayakta uyuttuğuna göre bu işi biliyor.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
İşte ben bisiklerler neden pahalı dediğimde kızıyorsunuz bana :)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
@Dogukanaksu

fiyatlar konusunda piyasaya göre normal web sitesindeki fiyatlar. direkt gittiğinizde ise işler değişiyor. bir kaç kere gitmiş biri olarak diyebilirim ki bazı ürünlerin fiyatları aklında olmadığı için göz kararı fiyat veriyor. misal kendi web sitelerinde 90 tl olan tektro fren ayaklarını 70 tl e almıştım.

müşterilere karşı tavırlarına gelince açıkçası ben biraz hak veriyorum. tabii ki tavsip etmiyorum ama normal karşılıyorum. nerden baksan 50 senedir adam bu sektörün içinde. ben herhangi bir bisikletçi de 1-2 saat kalınca gelen bazı müşterilerin tavırlarını falan kontrol ediyorum. herhalde bu işi yapsam odunla kovalarım bi süre sonra :) türk insanın her şeyi çok iyi bilmesi durumu burda da var. futboldan en iyi anlayan hep biziz ya da siyasetten ya da bisikletten. mtb ile düz yolda 90 yapan adamın bisikletçideki halini düşünün. ki her 5 kişiden 4 ü bu profilde oluyor gördüğüm kadarı ile. bir süre sonra da davranış direkt bu profildeki adama karşı şekilleniyor. bu seferde normal bir insana bu nasıl bir satıcı izlenimi veriyor ki aynısı bende de oldu açıkçası.

tam takım giyinip bisikletle gittiğinizde kafadan ciddiye alınma ihtimaliniz var ama. hangi boy kadronun bana ideal olabileceğine bakarken kendi bisikletini denetti. 70lerde kendisine özel yaptırdığını söylediği record setli bir alet. şahsen ben hiç tanımadığım birine vermezdim o bisikleti.
sonrasında gelen bir adam bisikleti alıp şöyle bir tartıp "abi ne kadar ? çok pahalıymış" deyip yandaki demire sertçe bıraktı. üst boru demire baya bi çarpttı. benim içim gitti açıkçası.

he adamı aklama gibi bi niyetim yok. toplasan 3-4 gitmişimdir. sadece neden böyle acaba ? diye sorup, kendime verdiğim yanıt bu.

bu arada mail atmak yerine telefon açarsanız yardımcı oluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Nomad
Tepki
6
Öncelikle, şikayetçi olan arkadaşların haksız olduklarını iddia etmediğimi belirteyim. Ön yargıyla yaklaşılmasını istemiyorum.

Pedal Bisiklet benim sürekli uğradığım bir yerdir. İlk gidişimde, ne yalan söyleyeyim, bahsedilen "müşteriye yaklaşım" sorununu çok net yaşadım. "Adam hiç sallamıyor. Yüzüne bakmadan cevap veriyor." şeklinde düşünüp sinirlenmiştim. Hoşuma giden tek bir şey vardı, o da müşteri değil de "bisikletçi" misin değil misin, ona göre yaklaşmasıydı. Ki zaten birisi bana "müşteri" diye yaklaşıyorsa, bir şeyler satmaya çalışıyor demektir.

Şikayetlerde hem kibirli olduğu, insan gibi davranmadığı, hem de kazıklamaya çalıştığı söyleniyor. Bu ikisinin bir arada olması biraz zor. İlki doğru olabilir ama orada günler geçirdim ve kimseyi kazıklamaya çalışmadıklarını söyleyebilirim. Pazarlık yapılmaz burada mesela. Çünkü zaten fiyatlar uygundur. Ki, elindeki ürünler genelde kalitelidir ve yurt dışından getirseniz de o fiyata getiremediğiniz ürünler oluyor.

Ayrıca, birçok kez parça almaya gittiğimde, satmak yerine çözüm önererek yardımcı olmuştur. Sadece bana değil, başkalarına da olduğunu çok gördüm. Hakkını yemeyeyim.

Bisiklet ile ilgili "Abi bu kaç vites?" gibi değil de "mantıklı" sorular soruyorsanız memnuniyetle cevaplar.

Tekrar ediyorum, farklı tecrübeleri olan arkadaşlar kızmakta haklı olabilir. Ben sadece kendi tecrübelerimi aktarma ihtiyacı hissettim.

Normal bir müşteri profilim yok aslında. Birinin bana "müşteri" gibi davrandığı yerleri sevmiyorum. Burası da bana "bisikletçi" gibi davrandığı için hoşuma gidiyor.

Bülent Abi bence de kibirlidir ve bazen huysuz olabiliyor. Ancak bunun benim için anlamı, beni müşteri olarak görmemesidir.

Para vereceğiz diye kendimizi kral zannediyoruz bazen. Para insanın elinin kiridir.

• Beğen
Tepkiler: Nomad

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Bulent abi den cok alisveris yaptik. Musterileri dukkandan kibarca kovar, cani isteyince tersler. Tavirlari zaman zaman iticidir. Sert konustugu da olur. Gelen insan ne alacagini bilmedigi zaman yardimci olur bilgi de verir ama bunu kendine has kisiligi ile yapar. Bunlarin yaninda kesinlikle durusttur. Uygun fiyata satar, bilincli musteri iseniz yardimci olur. Derdi para degildir. Evet biraz arizadir, kisiye gore ters yorumlanabilir. Aytac bey' in dedigi gibi satmak yerine cozum onererek yardimci olur. Kendisinden aldigimiz her parcada, pahalisini degil dogrusunu satmaya calismistir. Icinde 2 bisiklet dahil olmak uzere 30 dan fazla yaptigimiz alisveristen en az 10 tanesinde bu sekilde, alacagimiz urunun daha uygununu ve mantiklisini onermistir. Ben de sahsen tecrubelerimi belirtmek istedim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
malesefki bu sadece bisikletçiler için geçerli değil örnek vereyim işlek bir caddede oturuyorum ve esnafın %80 i esnaflık nedir bilmiyorlar.

@verisakeet
ben müşteriysem canı istediğinde kimseyi tersleyemez ,müşteriden para kazanıyor havadan değil yerler onun canını