Pedal Bisiklet nasıl kazıklar...

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
Sirkeciden, yolum üzerinde olduğu için sık sık uğrayıp hatırı sayılır paralarla bisiklet malzemeleri almışlığım vardır. 2-3 ay önce elçik kısmında lastik tıpa (3-5 lira)düşmüş yenisi için oradaki bütün bisikletçileri dolaştım yüzüme dahi bakmadılar yok abi bizde deyip kestirip attılar.. Gittim mahalledeki bisikletçiden tedarik ettim ücret bile almadı.Pedal bisikletteki meymenetsiz adamdan zaten tipinden dolayı hiç alışverişim olmamıştı isabet olmuş. Ama bundan böyle bütün ihtiyacımı internet üzerinden karşılıyorum. Oradaki hiç bir firma ile asla ve asla işim olmaz...

Scudo

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
ne durumlara düşüyormuşuz meğer... kimler tuttuğunu öpmeye çalışıyormuş da haberi olmuyormuş diğer dostların.gittiğiniz tüm bisikletçilerde bu konulardan bahsederek az da olsa gözdağı verelim.şu marka bisikletçiye gitmiyoruz eylem yapıyoruz şundan ayağımızı kestik diyelimki kendi başlarına gelmesin diye daha dikkatli olalım......

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Sirkeci'deki Yurt Bisiklet ile hemen yanındaki adını bilmediğim bisiklet malzemesi toptancısının ilgi ve fiyatlaması gerçekten iyi. Örnek vereyim: Prowell kask aldım iki kez ayrı ayrı ayrı 60 liraya (haziran 2012) Shimano Acera 8'li bunların toptancıdan 30 liraya.

Delta Bisiklet ise selam veriyorsun 5 Avro istiyor.

Tepki
27
Pedal bisikletten Sirkeci'ye hiç gitmememe rağmen online bir modolo trekking bar siparişim oldu fakat gelen ürün kullanılmıştı üzerinde gidon boğazı izleri ve ufak veya silik denemeyecek kadar büyük çizikler vardı. Aradığımda ise oradaki bir arkadaş , depodan kendi çıkardığını ve ürünün sıfır olduğunu iddia etti.Ardından başka birisi müşteri memnuniyetinden bahsedip değişim yapacaklarını söyledi fakat kargo bedelini bana yıkmaya çalışıp toru topu 30 liralık bi üründen kaç lira kazanabileceğinin hesabını anlatmaya başladı. Sonuçta kargo şirketine boşu boşuna 14 lira kazandırmaya değmeyeceğini düşünüp değişim için geri göndermedim fakat pedalbisiklet.com benim için artık yok.Göz göre göre 3 kuruşluk siparişte bile komik işler yapmaya çalışan bir şirketten hiç bir arkadaşın da zarar görmesini istemem.

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Halil Ş

Üye
Tepki
32
İsim
Halil Şişmanoğlu
Bisiklet
Whistle
Enver bey umarım birdaha hiçbir firmayla bu tarz tatsız bişeyler yaşamazsınız.. çok sinirlendiğiniz mesajlarınızdan da belli, ben Bülent beyin dükkanına defalarca uğradım sadece bişeyler sordum bazı ürünler hakkında bilgi aldım ama ürünü almadım ve hiçbir zaman bana kötü veya ters bişey söylemedi hep ilgilendi ve sırf mal satmak için uğraşmadı hatta almak istediğim bir arkadişliyi verim alamam memnun kalmam diye satmak istemedii yani dediğiniz gibi kazıklama mantığıyla iş yapsa sanırım herkese böyle davranırdı.sizinle olan diyalog belli ki sizi kızdırmış ama sizin memnun kaldım dediğiniz o diğer firmalarla da sorun yaayan tanıdıklarım oldu. yani bu durumda her firma herkese herzaman aynı davranmıyor demek ki, bunları piyasadan silelim yok edelim diye ortaya dökülürsek hiç firma kalmaz heralde, size ters davranana bana iyi, bana ters davranan size iyi davranmıştır çunku. ve jant akordu fren akordu fiyatlarından şikayet eden arkadaşlarıma da bir önerim var evimizde jant vs üretemeyiz ama bu tarz akort ayar işlerini kendimiz öğrenip yaparsak bedavaya gelir :) artık internnet her türlü teknik bilgi var neyi nasılyapacağımız,ben kazadan sonra jantımı kendim örüp akort ettim hep bedavaya geldi hemde daha zevkli.herkese iyi akşamlar.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
halil bey gerçekten çok sinirliyim.konuyu başından beri okuduysanız kaç kişi hakkında olumsuz yazı yazmış görürsünüz.elbette kapısından her girene kazık atmaya çalışamaz.ama şansını çok kişiye karşı deniyor.hakkında iyi yazdığımı söylediğiniz kişi sadun bey performans bisikletin sahibi.gerçekten de hiç sıkıntı yaşamadım.hatta bir iki sayfa geride eskişehir temsilcimiz ferhat dostum sadun bey hakkında yaşadığı tatsız olaydan bahsetmiş.bende ayrım yok.konuyu açıklamamasına rağmen rica edip yaşadığı problemi yazmasını söyledim oda yazdı.kim bizleri enayi kapısı olarak görüyorsa o kişiyi rezil edene kadar bırakmıycam peşini.bülent bey ile bu saatden sonra yıldızlarımız barışmaz.gerçi hiç de barışmasını istemem.yıllar geçsede hakkında hiç biryerde iyi birşey söylemiyeceğim.hakkımda kötü reklam yaparsanızda benim için kar olur demesi hala aklımda... beni seven çok dostum var camia'da onlar benim bu konularda ne kadar hassas ve katı olduğumu bilirler ve çok kişinin ayaklarını oradan kestiğini biliyorum...bülent bey benim sayemde 1 lira kaybetse mutlu olurum.belki insafsız diyeceksiniz ama ben burada sadece kendimi düşünerek yapmıyorum bu tavrımı...hepimiz için.tüm bisiklet tutkunları için yapıyorum.umarım amacımıza ulaşırız.bülent bey ile aram düzelmesede olur ama ne zaman ki milleti kandırmaya çalışmaz efendi efendi işine bakar o zaman kötü reklam olayı biter.yoksa kendi bilir.unutmasınki evsahibinin bir evi kiracının bin evi vardır.bizimkide o hesap.kaybedecek bişeyimiz yok... görüşmek üzee...

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
geçenlerde bir arkadaşım bu konudan habersiz ismi lazım olmayan bisikletçiye gitmiş..ve yine bir kazıklamaya çalışma vakası... sen yaz foruma dedim ama tatilde olduğundan giremiyor foruma..gelir gelmez yazıcak buraya .. anlaşılan bisikletçileri kazıklamaya devam ediyor bülent bey.. hiç akıllanmamış herhalde..bu kadar müşteri kaybetmesine rağmen şansını zorluyor..

ayhan met

Üye
Tepki
2
zefal patlak önleyici şerit sordum geçen gün 100 liraya yaparız dediler hiç ses çıkarmadım uzaklaştım

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Sirkeci o kadar kalabalık bir yerdir ki 1.000 müşterisini kaybetse yerine 2.000 müşteri gelir. Türkiye'nin ticaret merkezi denebilir. Asırlardır böyle. Bu yüzden oradaki tüccarlar bazen böyle terbiyesizce davranıyor. İyi tüccarlar da var elbette.

• Beğen
Tepkiler: olgun şenel

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
Pedal Bisiklet ile yaşadığım bir olayı da ben anlatayım,

(link)

Linkteki seleyi pedal bisiklet'in sirkecideki dükkanında gördüğümde fiyatını sordum, (o gün bülent bey yoktu yanında çalışan arkadaş fiyat verdi) 25 TL dedi.

Fakat benim o sırada yanımda 25 TL yoktu ve bir sonraki gün almak üzere dükkandan çıktım..

Ertesi gün geldiğimde Bülent bey dükkandaydı ve seleyi almak istediğimde 70 TL istedi, bir önceki gün fiyat aldığım arkadaş da ordaydı ve o hiçbirşey demedi tabiki, yanlış fiyat vermişim ben size dedi. Ben vazgeçerek dükkandan ayrıldım,

Aynı gün internet sitelerinden seleye bakyım ve evet sele oradaydı ve fiyatı 25 TL idi.
Hemen sepete ekle tuşuna bastım ve kart bilgilerimi girerek satın aldım.

5 dk sonra telefonuma bir msj geldi,

"satın aldığınız ürün yanlış fiyat dolayısıyla iptal edilmiştir paranız iade edilmiştir"

benzeri birşeyler yazıyordu.

Hemen ertesi gün tekrar baktığımda sele yine oradaydı ve fiyatı 70 TL olarak değiştirilmişti, aylar sonra bu konuyu okuyunca merak edip yine baktım,

bu sefer yine fiyatı değiştirilmiş 54,90 olmuş.

Gerçekten alışveriş yapmadan önce defalarca düşünülmesi gereken bir yer.

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
Pedal Bisiklet ile yaşadığım bir olayı da ben anlatayım,

(link)

Linkteki seleyi pedal bisiklet'in sirkecideki dükkanında gördüğümde fiyatını sordum, (o gün bülent bey yoktu yanında çalışan arkadaş fiyat verdi) 25 TL dedi.

Fakat benim o sırada yanımda 25 TL yoktu ve bir sonraki gün almak üzere dükkandan çıktım..

Ertesi gün geldiğimde Bülent bey dükkandaydı ve seleyi almak istediğimde 70 TL istedi, bir önceki gün fiyat aldığım arkadaş da ordaydı ve o hiçbirşey demedi tabiki, yanlış fiyat vermişim ben size dedi. Ben vazgeçerek dükkandan ayrıldım,

Aynı gün internet sitelerinden seleye bakyım ve evet sele oradaydı ve fiyatı 25 TL idi.
Hemen sepete ekle tuşuna bastım ve kart bilgilerimi girerek satın aldım.

5 dk sonra telefonuma bir msj geldi,

"satın aldığınız ürün yanlış fiyat dolayısıyla iptal edilmiştir paranız iade edilmiştir"

benzeri birşeyler yazıyordu.

Hemen ertesi gün tekrar baktığımda sele yine oradaydı ve fiyatı 70 TL olarak değiştirilmişti, aylar sonra bu konuyu okuyunca merak edip yine baktım,

bu sefer yine fiyatı değiştirilmiş 54,90 olmuş.

Gerçekten alışveriş yapmadan önce defalarca düşünülmesi gereken bir yer.

• Beğen

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@burak koçak

teşekkür ederim burak.yazdıklarınla ne kadar haklı olduğumu tekrar gösterdin herkese...

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Eray Geçay

Olsa da kazıklansak diyosun :)

Aslında bisiklet mağazası olmaması çok ilgin. Bisiklet sporunun herşeyiyle yapılacağı bir coğrafyada dükkan olmaması çok ilginç.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berk Mercancı

Chain Reaction konusunda size ben yardımcı olayım veya bir öneri mi diyelim ne diyelim. Chain Reaction 2012 ürünlerini depolarından boşaltabilmek için inanılmaz bir indirime başvuruyor ve 2.300 TL'lik bir bisikleti 1.300'TL ye aldım lakin gümrük masrafı falan derken bunun bana faturası 1.700 TL oldu. Ama emin ol Türkiye'de NSBikes satan bir firma olsaydı o bisikletin fiyatı (sezon sonu olması nedeniyle) sadece ve sadece 100-200TL düşerdi. Tabi ki yerli dükkanlar veya kuruluşlar kazanmalı lakin bunu 400-500tl pay alarak değil; cüzi bir miktarda pay alarak yapmalılar.

Bütün yorumları okuyup yazacaktım bunu fakat bunu yazınca şunu da belirteyim istedim; Eskişehir'de buna benzer bir sorun yaşamayacağınız belli yerler var ve bunlardan biri Akın Bisiklet. Reklam yapmak değil amacım lütfen yanlış anlaşılmasın fakat Eskişehir'deki bir çok bisikletçiye gittim ve Akın Bisiklet bu işi "Bisikletle ilgilenmeyi sevdiği için" yapıyor. Yani parça satayım işi ticarete döküp para kazanayım düşüncesinde değiller.

Tepki
29
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar ucuz ve sıkıntısız alışveriş için "ebay" i öneriyorum. Tek yapacağınız gelişmiş arama seçeneklerinden "free shipping" ve "only show items located in" seçeneğinden "China" yı seçiyoruz ve aradığımız ürünün adını yazarak aratıyoruz. Türkiye'dekinin yaklaşık 4-5'te biri fiyatına ürünün aynısını göreceksiniz. Alışverişiniz 75 euroyu geçerse gümrük vergisi falan ekleniyor üzerine ancak yine de bu tarz adamların bize satmaya çalıştığından daha ucuza geleceğine eminim. Ayrıca ürünlerde gayet kaliteli. Şöyle ki zaten dünyanın en büyük firmalarından olan apple bile üretimini Çin'de yapıyor artık. Bu yüzden artık "Bu çin malı dandiktir bu" dönemi kapandı diye düşünüyorum.

• Beğen