Pedal Bisiklet nasıl kazıklar...

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Pedal biskiletten 2 kez internet yolu ile alışveriş yaptım. İlkinde siparişi verir vermez telefonla geri aradılar, sipariş verdiğim gidon bandının istediğim desende olanı kalmamış başka desen önerdiler. Aynı gün ara ile 2 siparişimi tek kargo yapıp gönderdiler. İkinci alışverişimde ben aradım özel kargo şirketi tercihimi belirttim çok ilgiliydiler.
Sanırım ya gününe denk gelmek lazım ya da internetten alışveriş yapmak. Hem karttan ödemeye fark da almadılar.
@Mehmet Levent'e katılıyorum sakin kafa ile konuşmak daha doğru olacak gibi.
Alışverişlerimi internetten yapıyorum. Önceden çok iyi fiyat araştırması yapıp nereden alacağımı belirledikten sonra sipariş vermeden önce telefon ile konuşup teyit alıyorum. Şimdiye kadar birçok alışveriş yaptım sıkıntı yaşamadım. En çok şikayet gelen firmalarla (pedal bisiklet, Erdoğanlar vs) bile sorun yaşamadım. Sanırım çok şanslıyım.

Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar Merhaba,
Bende bir ay önce pedal bisiklet ile yaşadığım bir olayı paylaşayım.

Pedal bisikletin 30 yıllık müşterisiyim.Bülent beyden Pedal bisikletten önceki firması Doğu bisiklet zamanından alışveriş yaparım.Hatta bir zamanlar dükkanı döner,tost satan büfeye çevirmişti sonra tekrar bisikletçi dükkanı oldu.Neyse tarihçesini anlatmayayım.

Bilen bilir pedal bisiklet üst düzey malzeme satar ve pahalı satar.Bazı ürünler de bir tek onda vardır.(Örn:Michelin Tubular yol lastiği)
Arkadaşıma Aslı bisikletten malzeme aldık.Ordan da Pedal bisiklete geçtik.Bende sadece kendisinde olan bir pedal alıcam. Bülent bey dükkanda yoktu elemanından pedalları istedim çıkardı.O arada Bülent bey de geldi. Daha hoş geldiniz demeden Bana “her tarafı dolaşıp dolaşıp fiyat alıp bana geliyorsunuz,böyle gelmeyin önce buraya uğrayın “ falan gibisinde tavırlar laflar.
Bende “sizde olan ürünler piyasada kimde var.Alacağım pedalı gösterip bu ürünü piyasa da sizden başka satan yok”diyerek
Aynen pedalları bıraktığım gibi dükkanından çıktım. Benim için artık pedal bisiklet kapanmıştır.İnternet sitesine bile girmiyorum.

Ben pedal bisikletin sildiysem sizde silin.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Sabri Atalay

sabri abi teşekkür ederim.mehmet arkadaşımız olaya biraz daha insancıl ve olgun yaklaşmamızı önermiş.saygı duyarım fikrine ama anlamayacaklarına eminim.ve bülent beyin aklından '' he heee,bak gördünmü nasıl tıpış tıpış gelip havayı yumuşatmaya çalışıyorlar.bana gebe kalacaklarını bildiklerinden böyle yapıyorlar'' düşüncesinin geçmesine izin vermiyeceğim... ve savaşımı sonuna kadar sürdüreceğim...arada bir iki kez sıkıntısız alışveriş yapmışlar.ama genele bakarsak sıkıntılı bir yer burası.tabiri yerindeyse tuttuğunu öpmeye çalışan değil....... neyse...anladınız siz onu...

• Beğen
Tepkiler: Haluk Eke

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Enver abi az önce chainreaction'a falan baktım da, fiyatlar Türkiye'den pek farklı değil sanki. Ama ben bütün ürünleri karşılaştırmadım. Mesela Shimano RS10 jant seti Delta Bisiklet'te daha ucuz. Başka siteler falan mı araştırsak

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
elbette yurt dışında herşey ucuz değil. ama ucuz olan ciddi kalemlerde var.buda diğer bir site.. (link)

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@enver avcı

Enver Bey yazdıklarınıza tamamen katılıyorum.. Özellikle sirkecideki bazı bisikletçi dükkanları müşterileri enayi yerine koymakta. isim vermeyeceğim ama benim de buna benzer yaşadığım bir kaç olay var. neticede artık oradan alış veriş yapmıyorum. eğer kazıklanıyorsanız alış veriş yapmaya gitmeyin ki insanları kazıklamanın ne demek olduğunu anlasınlar. kimse aptal değil.

son olarak şunu ekliyim istedim...

http://2.bp.blogspot.com/-pZNaqVbVSS4/T1K8CMlpGII/AAAAAAAAlQo/CDDvmK509xU/s1600/insanlar%2Bgercek%2Bg%25C3%25BCclerinden%2Bhabersiz.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enver avcı

enver çağır beni sivil gelirim hareket nerde ben orda ...

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Sirkeci bisikletçileri arasında bir olumsuzluk var.Kimisi kredi kartına ekstradan kdv uygular,kimisi bu karttan çekemem o kart varmı? gibisinden laflar eder.Bazen mecbur kalırsınız ürünü almaya ama lanet edersiniz.2009 yılında bisiklet toplarken birkaç parça almak için gitmiştim Sirkeci'ye ve oradaki esnafa bazısı hiç ilgilenmedi bile bazısı da ne alacaksın şu para dediler.Ben de kızıp karşıya geçtim.2 saat dolaşarak malzeme aradım gittim lazım olan parçaları Yeşil,Delta ve Velespit bisikletten aldım.İlgili değerli ve bisikletsever satıcı her zaman kazanır bu biline bence.

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Sabri Atalay
İlginç bir anekdot ancak kişinin haleti ruhiyesi hakkında az çok fikir veriyor. Anlamaya çalışmak pek mantıklı değil, ben müşteriyim anlaşılmak durumunda olan benim. Bu yüzden esnaflıkta eşref saati ya da eşşek saati olmaz. Müşterinin yeri gelir psikoloğu olur bazı esnaflar ama bizler esnafın eşşek saatinin geçmesini beklemek, onun "acaba neden böyle davrandı ki, eşiyle mi sorunları var :)..." diyerek psikolojisini çözümlemek durumunda olamayız. Bahsi geçen firma hakkında bu kadar çok şikayet oluşu yüzünden biraz rahat yazıyorum ancak müşteriye hoşgörü ve saygının kişinin işine ve kendisine olan saygısını gösterdiğini düşünüyorum. Şahsen mecbur da kalsam sırf orada satılıyor diye ürünü gidip böyle bir firmadan almam. Brooks selem iki hafta sonra bir şekilde elime geçer nasılsa ya da buradaki firmalara saygısızlık olur diye etik bir düşünceye kapılırsam rica ederim Lütfü abiden (Erdoğanlar Bisiklet yani ve reklamını böyle müşteriye yaptırabiliyorsa bir firma kazançlıdır, yoksa topik konusu olan beyin dediği gibi iyisi kötüsü meselesi ile değil) :) benim için getirir. Siz de Ozan' dan, Ulaş' tan ya da sevdiğiniz bir başkasından rica edersiniz, emin olun kırmazlar.
Geçmiş olsun sevgili Enver

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
Pedal bisikleti tanımam, muhtemelen dükkanına girmiiş, belki alışveriş bile yapmışımdır ama tanımıyorum neresi olduğunu.

Ancak taze bi anımı anlatayım. Cumartesi günü antalyadaki salcano bayilerini telefonla arayıp bi model için fiyat ve ödeme koşulları hakkında bilgi aldım.

En uygun bulduğum teklif 2000 taksit, 1950 falan nakit.

Sonra bi dükkanı daha aradım. direkt liste fiyatı 2250 (falan) liradan taksit yapacağını söyledi. hımmm , diye düşündüm... nakitte ne yaparsın peki dedim?

1800 yaparım dedi. benim asıl işime gelen taksitle kartla almak olduğundan sordum. 450 lira mi taksitlendirme farkı , diye...

aynen cevabı aktarıyorum : "ya sen napcan kardeşim sanane, bu fiyata satıyorum işte, alıyorsan al"...

aslında bu zamana kadar aldığım en iyi rakam idi. hatta bayağı bi şükela idi. belki nakit olarak toplamaya bişe teşvik edebilirdi beni.

ammaaaa bu muameleden sonra rakamın hiç önemi yoktu.

adam öyle deyince ben de lafını bitirmesini beklemeden, "tamam, tamam ,tamam... lazım değil, hayırlı işler sana" deyip kapadım suratına.

o adam daha parayı almadan öyle muamele yapıp laubalilik yapıyorsa parayı aldıktan sonra mümkün değil tınlamaz beni.

meblağ önemli değil, hem para verip hem rezil mi olacağım? keriz miyiz müşteri olarak?

gider 2000 liraya taksitle alırım ama en azından aklımda "acaba" kalmaz... sinir stres yapmam.

bu ve benzeri satıcılar ( esnaf diyemiyorum ) ekmek yedikleri kaba pisliyorlar. ben onlara değil onlar bana mecbur. yeri gelir am kolay,ama zor, yurtdışından bisiklet bile getirtirim, zorunda kalıyorum diye gidip bunlardan bişe almam.

şahsi düşüncemdir.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
madalyonun öteki yüzüne bakalım bütün kış yatar bisiklet firmaları adam kira veriyor vergi veriyor ayrıca en büyük eksiğimiz ise bisiklet parçaları üretemiyoruz doğru dürüst dünya çapında bisikletler ile rekabet edecek bisikletimiz varmı,bu ülkede bisiklet firması kurmak bence çılgınlık yan geliriniz olacak.aksi takdirde iki yakanız zor bi araya gelir bütün kavgalar müşteri ve bayi sahibi arasındaki bu olumsuzluklar bu ülkede doğru dürüst bi üretimin olmaması üretim olacak bisiklet parçaları bize ucuza gelecek kavga bitecek esnafta memnun kalacak bizde ...shimanoya rakip olabiliyormusunuz olay burda işte yoksa shimanoların tüm yedek parçalarını buraya getirtmek sorunu çözmez.sorun bu ülkenin bisiklet teknolojisine sahip olmaması mutlu toplumun anahtarı üretmekten geçer üretmezseniz elalemin yedek parçalarına gebe kalırsanız o parçalarda size pahalıya gelir biz burda hem kaliteli hem uzun ömürlü hemde ucuz kompenantlar üretmediğimiz müddetçe kafamız ağrır ,esnafta kazanacak bizde kaliteli ve ucuza mal alacağız kaliteli ucuz bisiklet üretmek hedef olacakta kim koyacak bu hedefi bunun adı sanayileşmedir...bisiklet sanayi hak getire bizde ,salcanonun yaptığı parayı bastırıp kadroyu ve üzerindeki kompenantların parasını verip kadroya salcano yazmak idi bu bence yol değildir adam gibi kendi bisiklet teknolojimiz ile var olmadıkça sorunlar bitmez....

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cem Unden

http://www.pedalbisiklet.com/img/site/cin(1).JPG

ben tanışmadım ama bir İspanyol da tanışmış kendisiyle :D

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Erdinç ALTINÇEKİÇ

nasıl tanışmış acaba..yada yediği kazığın farkındamıdır bilmem. buradaki insanlara böyle yapıyorlarsa garibim ispanyol nelere maruz kalmıştır...

(link)

buda malum kurumun mail adresi.lütfen tepkilerinizi kısaca da olsa yazıp yollayın.enver avcı'ya ve diğer mağdurlara yapılan kazıklama girişiminden duyduğunuz rahatsızlığı belirtin... yazdığınız maili'de buradan paylaşın arkadaşlar.herkes görsün...

• Beğen
Tepkiler: eren konu

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
eylemimiz ankaradaki bisikletçilerin de dikkati çekmiş.iki bisiklet mağazası ile konuştum.dün bir çok kez alışveriş yaptığım ve hiç sorun yaşamadığım bir bisiklet mağazasının sahibi olan sadun bey ile de konuştum.herkes tepkili elbette yapılanlara...sadun beye ve sahibi olduğu performans bisiklete ilgileri için teşekkür ederim...
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@enver avcı

Enver merhaba.Eylemini haklı buluyorum ve destekliyorum ama Sadun bey de çok normal biri değil zamanında bana bir yamuğu olmuştu haberin olsun :)

• Beğen

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
ben hiç ordan alış veriş yapmadım ve yapmamda bundan sonra

• Beğen

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
internet elimizin altında. alacağımız parça fiyatlarını araştırıp o şekilde alırız.

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@ferhat köse

sadun beyden çok alışveriş yaptım ferhat.bana denk gelmedi bi yanlışışlığı.ama madem ki var diyorsun buradan sadun beyin de hatasını yada yanlışını söyle dikkat etsin.çok zaman telefonda da konuştum.farkında da olmadan yapmış olabilir ama söyle oda bu konuyu takip ediyor görsün...

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@bahtiyar közen

inan pişman olmazsın bahtiyart.bi kere kazık atmaya çalışan bi kere daha atabilir diycem ama yazılanlara bakarsak çok kişiye yanlışı olmuş bülent efendinin...