Pazardan Elma Almıyoruz Ya?

Tepki
5
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim ki yazacağım konuyu daha önce yazmışlarmı diye araştırdım ve evet yazmışlar. Ama tam olarak istediğim cevapları vermemişler o yüzden yeni konu açmaya karar verdim.
Ankara'da ikamet etmekteyim yol bisikleti alacağım kararımı Carraro CR-RACE 052 modelinde verdim.
Kredi kartıyla alımını yapacağım.
İlk defa yol bisikleti ve sıfır bisiklet alacağım.
Gelelim soruma; bisiklet alırken nelere dikkat etmeliyim.
Söylemek istediğim şey kadro boyuna dikkat et, gidon omuz genişliğinde olsun vs. gibi şeyler değil daha çok örneklendirmek gerekirse. Pazarda elma alacağımızı farzedelim. önce elmayı alırız çürüğü varmı eziği varmı diye bakarız. kurtlumu değilmi, kanatine vardıktan sonra hoop sepetimize koyarız.ama tabiki şans bu sen ne kadar iyi bakarsan bak eve gelince içinde kurtda çıkabilir.
Demek istediğim şu ki bisiklete dıştan şöyle bi baktıgımda alıcı gözüyle nerelerini kontrol etmem lazım?
Kaynak yerlerini mi fren pabuclarını mı denge noktasını mı vs. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
Ve eğer Başka bir bisiklet öneriniz olursa değerlendirmeye alabilirim. Max 2000TL bütçeyle.
Şimdiden Yapacağınız Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Scudo

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Selamlar,

Öncelikle Renklerini ve tasarımını beğendiğim bir bisiklet ( Mavi 2014)

Donanım olarak sizi tatmin edecektir ( Tiagra)
50/34 Ön Aynakol olduğu için Tırmanışlar daha keyifli hale gelecektir.
Lastik değiştirmenize gerek kalmayacak (Shwalbe Lugano ile geliyor)
donanımda tek gözüme takılan Jantlar. Carraro'nun stickerı basılmış jantları var.

Şimdi, yol bisikleti alırken kadro boyunuz ve en az kadro boyu kadar önemli Gidon boğazı, gidonun drop ve reach uzunluklarını da hesaba katmak gerekiyor.

Elinize bir metre alıp aşağıda ki linkten detaylı bir şekilde kadro boyunuzu ölçmelisiniz,

(link)

Çıkan sonuçtan sonra kadro seçiminizi uygulayıp alacağınız bisikletin gidon boğazı ve gidon ayarına geçmelisiniz.

Farklı bir model diyorsanız,

Salcano'nun XRS030 Tiagra modeline bakmanızı öneriyorum Üzerinde R500 Jantlar ile geliyor ( R500 Daha kaliteli)

Ayrıca,

Yol bisikletine binip belki beğenmeyebilirsiniz.
Hiç denemediyseniz en azından bir arkadaştan alip gezmekte yarar var.

Tepki
5
yorumunuz için teşekkür ederim;peki xrs 030 mu yoksa race-052 mi ikisi arasında hangisi alınır. ben baktım r500 jantlar okadar da iyi değil diyolar ama

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
030 tiagra tabiki carraronun üstündeki janttan daha iyi r500 cararonunki kendi markası gidon gidon boğazı olarak ta salcanoda Ritchey var carraroda kendi markasının genel olarak salcano daha iyi

• Beğen
Tepkiler: Max Torque
Tepki
5
ilk defa bisiklet alacağım için bilmiyorum 1 konuda mazur görün beni: 0 bisiklet aldığımızda yanında pedal da veriyolar mı çünkü ben bakıyorum resimlerde genellikle pedal yok.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
pedal illa ki vardır ama 10-15 tl lik kalitesiz pedallardır tabi ki işinizi görecektir.

Tepki
5
herkese merhaba ufak bir sorum var yeniden bir başlık açmak istemedim.ben bugun salcano xrs 030 siparişi vericem. ama bilmediğim bir şey var bisikletin 2014 model olup olmadığını nerden anlarım ve birde bisiklet geldiginde neresine bakmam gerek yani boyaına eziği falan var mı yokmu,kaynak yerlerine falan nerelerine bakmam gerek ilk bakışta...

Tepki
0
Selam kardeşim bende carraro cr race 052 alacaktım ama bakıyorum herkez salcano xrs030 u tavsiye ediyo bende bu ayın 16 sında fabrikadan tanıdık aracılığı ile alıcam herhalde 1500 1600 e alırım